Jak wyciągnąć artykuły z kopii plików Joomli 1.0.13
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Jak wyciągnąć artykuły z kopii plików Joomli 1.0.13

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    21-01-2013
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny Jak wyciągnąć artykuły z kopii plików Joomli 1.0.13

    Witam
    Mam kopię mojej starej osobistej strony www zrobionej w joomli 1.0.13 ale to po prostu kopia plików i katalogów z serwera do którego nie mam już dostępu.
    Zainstalowałem u nowego usługodawcy Joomlę 1.5.X i chciałbym wyciągnąć żeby się nie narobić z plików które skopiowałem ze starego hostingu wszystkie artykuły i umieścić je na nowej instalacji.
    Jak zrobić z działającej instalacji joomli czytałem ( migrator ) ale jak zrobić migrację z kopii joomli do działającej joomli to nie znalazłem.
    Gdzie szukać tych plików tekstowych w starej jommli co to je kiedyś napisałem ( niestety nie mam żadnej lokalnej kopii artykułów ), bo jak je wyciągnę to już nie będzie problem.
    Dziękuję za wyrozumiałość .
    Pozdrawiam
    Arek SQ6XL

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    A poza plikami z serwera masz też kopię bazy danych? Bo tam znajdują się artykuły.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    21-01-2013
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Mam tylko takie coś jak na obrazie poniżej, to jest drzewo katalogów, które skopiowałem
    Załącznik 6287
    Jeśli jest tam to o co pytasz to proszę o pomoc.
    Arek

  5. #4
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    załącznik mi się nie otwiera. A oprócz plików musisz mieć kopię bazy .sql. Joomla wszelkie treści zapisuje w bazie danych a nie w plikach.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Na podstawie tego, co na załączniku, trudno cokolwiek powiedzieć.
    Standardowo kopia katalogów za pomocą FTP nie zawiera katalogu z kopią plików bazy danych. Jeśli jednak te kopię wykonali administratorzy serwera, być może dołączyli np w katalogu dane strony) albo zrzut bazy danych albo (raczej wątpliwie) katalog z plikami bazy danych.
    Pliki bazy danych mysql mają charakterystyczne rozszerzenia: .frm, MYD, MYI.
    Jeśli masz katalog z takimi plikami, możesz spróbować odzyskać bazę lokalnie (ręcznie), np. w JAMP-ie
    1. Pliki bazy danych kopiujesz do katalogu /var/lib/mysql/nazwabazy
    2. Otwierasz phpMyAdmina i baza powinna być pod nazwabazy
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    21-01-2013
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź, rozumiem, że mam przeszukać kopie pod względem zawartości plików z rozszerzeniami jak powyżej.
    Niestety nic nie znalazłem w kopii, wiec nie ma tych plików bazodanowych i nic się nie da zrobić.
    Swoja drogą to pociąga za sobą pytanie o etykę firmy hostingowej.
    Jak zmieniam firmę księgową to stara firma musi oddać mi wszystkie dokumenty bo są one moją własnością i tak samo powinno być w przypadku hostingu.
    Dane jakie przechowuje firma hostingowa są moją własnością i nikt poza mną nie ma do nich jakichkolwiek praw a nie mówiąc o ich skasowaniu.
    Nie jestem fachowcem ale czy to oznacza, że muszę być narażony na utratę danych bo nie wiem co skopiować podczas przenosin? co jest istotne a co nie?
    Uważam,że powinno to być prawnie uregulowane, że firma ma obowiązek trzymać kopię moich danych przez jakiś czas np miesiąc powiadamiając mnie o fakcie przygotowania dla mnie spakowanej paczki moich danych włącznie z plikami bazy SQL do których ja przecież z poziomu panelu użytkownika na FTP-ie nie mam dostępu.
    Kopia byłaby do usunięcia dopiero po potwierdzeniu pobrania jej z serwera .
    Dla tych co nierychliwi pierwszy miesiąc przechowywania kopii byłby bezpłatny z ustawy a następne już płatne według cennika a po trzech miesiącach do kosza.
    To tylko pobożne życzenia ale fajnie by tak było by firmy hostingowe dbały o renomę nie tylko do momentu sprzedania usługi ale i po jej wygaśnięciu.
    Dziękuję wszystkim za pomoc.
    Temat uważam za zamknięty bo odpowiedź uzyskałem .
    Pozdrawiam
    Arkadiusz

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zapewne dokładnie tak jest. Firma hostingowa na pewno przechowuje dane co najmniej miesiąc po wygaśnięciu umowy, a często dłużej. Ale po to daje dostęp do konta FTP oraz bazy danych, aby klient mógł sporządzać okresowe kopie swoich witryn. To powinność klienta, a nie firmy hostingowej. Ta zwykle wykonuje kopie na wszelki zawiniony przez siebie wypadek.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Jak wyciągnąć plugin?
    przez qrdziel na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 01-03-2012, 23:39
  2. jak wyciągnąć status zalogowania i id user-a
    przez zdunek na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-09-2011, 19:31
  3. Akeeba - błędne opisy plików kopii na liście
    przez Gall Anonim na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-03-2011, 12:27
  4. Jak wyciągnąć wartość do pliku?
    przez Talyn na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-10-2009, 20:19
  5. Firefox nie pozwala ściągnąć plików mp3 i wma
    przez yogi009 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-08-2009, 12:38

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •