Instalacja komponentu z pomonięciem instalatora
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Instalacja komponentu z pomonięciem instalatora

  1. #1
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny Instalacja komponentu z pominięciem instalatora

    Mam pytanie dotyczące możliwości dodania komponentu do Joomla z samego skryptu z rozszerzeniem php. Czy jest taka możliwość aby zainstalować taki komponent w sposób nie wymagający użycia standartowego instalatora Joomli?
    Ostanio edytowane przez alex51 : 21-01-2007 16:57 Powód: błędy ortograficzne

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Dodam jeszcze, że we wspomnianej sprawie dość dokładnie przeszukiwałem Forum i znalazłem jedynie następującą myśł:
    ""Jeżeli najprościej to tak, że tworzysz katalog components/com_mykomponent
    i tam wgrywasz mykomponent.php z kodem tego co ma robić.
    Potem wejdź do bazy danych, do tablicy jos_components dodaj linijkę na wzór innych komponentów z tej tablicy. I masz. To najprościej"

    Gdyby ktoś z Was zechciałby ustosunkować się do tego i ewentualnie napisać mi czy w ten sposób rozwiążę swój problem a może dokładniej i w prostszy sposób wyjaśnić mi krok po kroku jak to zrobić.
    Przykro mi, jeśli kogoś rozbawiłem swoją niewiedzą, ale w końcu trzeba od czegoś zacząć, a w moim przypadku mimo zaawansowanego wieku staram się uczyć.
    Pozdrawiam wszystkie mądre głowy.

  4. #3

  5. #4
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Bardzo dziękuję za tak szybką odpowiedź. Przyznam się, że wskazaną poradę już wcześniej czytałem i nawet wydrukowałem, tylko czy mogę się do niej zastosować? Nie mam u siebie pliku xml, jedyne co mam, to skrypt php, czy to wystarczy, by go zainstalować jako komponent?

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •