Modyfikacja wiadomości powitalnej
Wyniki 1 do 4 z 4

Temat: Modyfikacja wiadomości powitalnej

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    31-01-2013
    Skąd
    Gdańsk
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Modyfikacja wiadomości powitalnej

    Dzieńdobry,
    na wstępie zaznaczę, że jako doświadczony użytkownik wielu for internetowych zapytałem już googla, wyszukiwarki (tu obecnej, i na zagranicznych forach), ale jak widać odpowiedzi nie znalazłem..
    Podejrzewam, że kwestia jest banalna.
    Użytkownik po zarejestrowaniu dostaje wiadomość, żeby kliknąć w link, w celu potwierdzenia chęci przystąpienia do portalu - dzięki czemu administrator zostanie powiadomiony o potrzebie aktywacji nowego usera.
    Gdzie znaleźć treść wiadomości do edycji wiem (language/pl_PL/pl-PL.com_users.ini -> COM_USERS_EMAIL_REGISTERED_WITH_ADMIN_ACTIVATION_B ODY_NOPW), ale użyta w niej zapętlona zmienna "%s" jest opisana gdzieś ... gdzie nie mogę dotrzeć.
    plugins/user/joomla/joomla.php - to też nie to.
    pozdrawiam
    M.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A do czego Ci ta zmienna jest potrzebna?
    Oznacza ona "kilka" zmiennych, których możesz użyć w swoim tłumaczeniu wiadomości powitalnej, zachowując kolejność, jaka jest w oryginale.
    Oczywiście, można zmienić tę kolejność w kodzie, tylko że taka zmiana sensu nie ma, bo będziesz musiał pamiętać, by jej dokonać po każdej aktualizacji Joomla.
    Mnie odszukanie miejsca, w którym zdefiniowana jest kolejność danych z bazy danych użytych w tym ciągu, zajęła 15 sekund włącznie z wpisaniem tekstu w wyszukiwarkę na komputerze lokalnym i przeszukaniem katalogu /components. I tylko dlatego, że nie chciało mi się przeglądać katalogu components/com_users w poszukiwaniu plików odpowiedzialnych za rejestrację. A nie jestem programistą i daleko mi do grzebania w kodzie napisanym przez programistów.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    31-01-2013
    Skąd
    Gdańsk
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    potrzebna mi dlatego, że automatyczna wiadomość wita użytkownika na "Konwencja XYZ",
    natomiast potrzebuję powitać użytkownika "w serwisie członkowskim Konwencji XYZ".
    szczegół, ale tak ma być i nic na to nie poradzę.
    co do kwestii 15 sekund - ja szukam pół dnia, a google wcale nie pomagały. to co napisałeś, też nie do końca klaruje mi co mam zrobić, ale zobaczę czy te kilka terminy coś zmienią w mojej wiedzy.
    dziękuje.
    ps. konieczność zmian przy aktualizacji - skoro innej opcji nie ma, to co zrobić?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Bo nie w Google trzeba szukać, mój Panie, tylko w systemie plików na komputerze/serwerze. I nie przy pomocy wyszukiwarki Google, tylko przy pomocy wyszukiwarki w komputerze.
    Moja odpowiedź jest taka, a nie inna, bo nie bezpodstawnie wnioskuję, że pojęcie masz na ten temat raczej blade. Gdybyś je miał wystarczające, to
    a) nie pytałbyś,
    b) od razu darowałbyś sobie tak zmianę i wytłumaczyć tym, którym się coś chce, że się nie da.

    W tekście wiadomości masz:
    Sz. P. %s,\n\nWitaj, Dziękujemy za rejestrację na %s.
    Pierwsze %s to nazwa użytkownika, drugie %s to nazwa serwisu. Popraw treść wiadomości w pliku językowym na:
    Sz. P. %s,\n\nWitaj w serwisie członkowskim %s.
    I będziesz mieć, co chcesz (jeśli dobrze Cię rozumiem)

    Nie zmienisz formy gramatycznej użytych zmiennych, bo te pobierane są z bazy danych albo z pliku konfiguracyjnego witryny (nazwa witryny).

    W poprzedniej odpowiedzi podałem konkretną wskazówkę, w jakim katalogu znaleźć plik i za co ten plik odpowiada. Plikow odpowiadających za rejestrację (registration.php) jest aże dwa, więc nie wiem, czego szukać pół dnia w katalogu, który liczy raptem 4 podkatalogi i kilkanaście plików
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. Rozszerzenie do Strony powitalnej.
    przez rado85 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 03-11-2010, 07:50
  2. wysyłanie wiadomości sms przez gości
    przez abi.mabi na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 31-07-2010, 20:34
  3. Automatyczne pobieranie treści wiadomości
    przez timberstake na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-04-2010, 19:22
  4. SOBI2 - brak możliwości zmiany wiadomości e-mail
    przez spinaczr na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-04-2009, 13:28
  5. PMS - brak wyświetlania treści wiadomości
    przez peyto na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-01-2008, 12:57

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •