Witajcie Panowie i Panie

Opiszę może najpierw jak wygląda sprawa a potem o co mi chodzi.

Prowadzę pewnego rodzaju "sklep". Użytkownicy rejestrują się i mają dostęp do całej zawartości strony. Chcę jednak wprowadzić pewnego rodzaju selekcję, i część użytkowników aby miała dostęp do wszystkich artykułów z wyjątkiem jednego. W tym artykule są umieszczane ważne dane, które wysyłane są użytkownikom średnio raz dziennie na maila poprzez Korespondencję z Panelu Admina. I teraz moja prośba - jak zrobić, aby wybrany przeze mnie użytkownik nie miał dostępu do strony? (na stronie łącznie jest 5 artykułów do wyboru z listy menu, ten z danymi jest codziennie modifykowany) oraz aby ten użytkownik nie otrzymywał również korespondencji? Tak dla testu zablokowałem konta paru userów i zrobiłem korespondencję - niestety wysłana została do wszystkich zarejestrowanych, nie ważne czy konto mieli aktywne czy nie. Tak naprawdę czy uzytkownik bedzie mial dostep do wszystkich z wyjątkiem jednego, czy w ogóle, to obojętne, bo tylko ten artykuł jest dostępny po zalogowaniu, reszta artykułów to tak naprawde zwykłe informacje, dostępne również bez potrzeby logowania.

To jest jedna rzecz.

Druga to taka, aby nowy użytkownik po rejestracji nie miał od razu aktywnego konta, tylko abym ja mógł dokonać pełnej jego aktywacji.

Pare lat temu prowadziłem również coś podobnego i wtedy pamiętam, wszystko to udało mi się osiągnąć, ale kompletnie nie pamiętam jak to robiłem. Wiem tylko, że używałem modułu Community Builder. Teraz jednak kiedy go zainstalowałem na Joomli, to zupełnie jakby jego ustawienia były pod ustawieniami domyślnymi Joomli, np. zahaczam tam Admin Approval, a tu normalnie użytkownik po zarejestrowaniu może się logować.

Zależałoby mi na bardzo szybkim rozwiązaniu problemu, bo ten tryb już uruchomiłem i na obecną chwilę wygląda to tak, że wybrani użytkownicy mają zablokowane konta aby nie mogli zalogować się na stronę i nie widzieć tresci tego artykułu, a maile wysyłam ręcznie każdemu "aktywnemu" userowi, bo przez korespondencję to wyśle znów do wszystkich...


Bardzo prosze o pomoc, dzięki.