SKLEPY - proszę o profesjonalne doradztwo ;)
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 31

Temat: SKLEPY - proszę o profesjonalne doradztwo ;)

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-07-2011
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny SKLEPY - proszę o profesjonalne doradztwo ;)

    Witam, wiem że na temat sklepów jest napisane sporo.. - czytam i czytam i niebawem będę próbował i uczył sie na stronie testowej.. Jednak prosiłbym już teraz o porady co i jak zrobić żeby od razu iść w odpowiednim kierunku - szczególnie wdzięczny będę za wypowiedzi osób zajmujących sie tym na co dzień!

    Więc tak, ogólnie muszę postawić 2 sklepy:

    1. Sklep z niewielką ilością produktów - przypuszczalnie kilkadziesiąt pozycji. Oferta na cały świat / europę - ceny chciałbym mieć podane w euro. Sklep powinien być wielojęzyczny. Forma płatności PayPal / co jeszcze, albo jak żeby nie ponosić z tego tytułu kosztów..?
    Problemy: Czego użyć, jakich dodatków do joomli, w jaki sposób przetłumaczyć poprawnie nazwy artykułów oraz opis na kilka języków..? (chyba nie z ręki?! ).

    2. Sklep z częściami na polskę / w póżniejszym czasie również na europę /. Bardzo dużo pozycji - kilka / kilkanaście tyś! Płatności bez kosztów, inteligentny system, który z czasem nalicza automatycznie rabat dla klienta po przekroczeniu ilości zamówionych pozycji lub pewnej stawki, kilka progów rabatowych.
    Problemy: będę miał dostęp do aktualnych stanów magazynowych oraz cennika (pliki na FTP), jak to połączyć ze sklepem, tak żebym miał wszystko aktualne? W jaki sposób zaimportować produkty, żeby wszystko było poprawnie, numery katalogowe / nazwy / ceny / etc. Zamówienie po odnotowaniu / potwierdzeniu płatności powinno automatycznie polecieć do hurtowni w celu zamówienia danych artykułów. Pozostaje jeszcze kwestia kodów rabatowych - mogą to być kody / hasła które należy wpisać przed samym dokonaniem płatności.

    Mam nadzieję że wszystko opisałem w miarę jasno i nie zapomniałem niczego.. - ale bardzo, bardzo proszę o opinie, pomysły, krytykę.. - chciałbym postawić te sklepy do końca miesiąca (lutego) - może ktoś byłby chętny do pomocy..?

    Pozdrawiam oraz czekam na Wasz odpowiedzi,
    panda.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    uzupełnij zapytanie o budżet jaki posiadasz na zaspokojenie swoich wymagań, bo nadal nie wiadomo czy warto (z ręki) rozpisywać się.
    moje nowe alter ego

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-07-2011
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    hmmm... powiem tak.. - jezeli zrobilbym to w swoim zakresie z czyjas pomoca - czyli opcja najtansa bylo by najlepiej jezeli faktycznie sobie nie poradze, to przemysle powaznie sprawe, bo wiem ze sa narzedzia / firmy ktore oferuja synchronizacje sklepu z hurtownia - stawka jest miesieczna i nie zabija.. jednak chcialbym to ogarnac samemu.. trudno mi rozmawiac o budzecie, bo nie mam pojecia o cenach za takie uslugi. Oczywiste jest tez to ze jezeli moj pomysl by chwycil i przynosil regularne zyski to czesc z nich przeznaczylbym na rozbudowe oraz dostosowanie do mojego widzimi sie

    Jezli musze sie okreslic - to bardzo niechetnei i jest to takze uzaleznione od wielu czynnikow.. - poczatkowo kilkaset zl - maksymalnie, pozniej analogicznie od zyskow - ale naprawde uwazam ze jest to szerobi temat i mozna by tutja polemizowac prosciej bedize napisac ile co kosztuje, ja sie bede mogl okreslic co jestem wykonac sam a z czym potrzebuje pomocy, tak ja to widze.

    dziekuje
    Pozdrawiam

  5. #4
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    Za maksymalnie kilkaset pln to możesz sobie postawić Gekosale lub Joomla wraz z którymś z komponentów np Virtuemart, ale to i tak bez zbyt dużego zaangażowania osób trzecich.
    Ad. 2
    kilkanaście tyś pln
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-07-2011
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Joomle zainstalowalem, virtuemart takze i zaczynam sie z nim bawic / poznawac, uczyc sie go.. - wiec wyglada to obiecujaco.. i mysle ze faktycznie do ogarniecia z mala pomoca, zeby bylo szybciej oraz sprawniej.

    rozwinmy opcje nr 2 - czy bez pewnych moich wymyslonych opcji, mozna to zrealizowac taniej..? Kiedys pracowalem na gotowym sklepie, cena to kilkaset zl.. obecnie znalazlem kilka firm ktore oferuja podlaczenie hurtowni pod dany sklep za ok 100zl / miesiecznie.. wiec skad te kilkanascie tys powyzej..? Wybaczcie ale musze sie dowiedziec od A do Z jak to dziala i jak moge to ugzyc, za co musze zaplacic, a z czym sobie poradze sam.. - takze prosilbym o rozbicie tych kilku.kilkunastu tys na drobniejsze kwoty za co dokladnie zaplace.

  7. #6
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    kolego, zachwycasz się jak murzyn szkiełkiem w jednej części odpowiedzi, w drugiej piszesz o 100 zł za połączenie z jakąś hurtownią - to na moje, za stówkę peelenów / m-c, zmontowałeś se sklep dla klientów międzynarodowych.

    my tobie tutaj do niczego jak widzisz potrzebni nie jesteśmy. jak zaczniemy, to wróć z jakąś wiedzą o co w tym wszystkim c'mon, a wtedy pogadamy jak profesjonalista z profesjonalistą.

    deal ?
    moje nowe alter ego

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-07-2011
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie bardzo rozumiem z czym masz problem, albo nie zrozumiales tego co napisalem wyzej albo nie wiem w czym rzecz. Są dwa sklepy w planach, jeden ze specyficznym towarem i iloscia pozycji ktora jestem w stanie sam ogarnac jak i nadzorowac. Na chwile obecna musze dokladnie poznac virtuemarta i chyba przy nim zostane bo na dzien dobry mi sie spodobal, kwesita kilku mozliwosci...

    Jezeli chodzi o 2 sklep, to ilosc artykulow przekracza ogarniecie tego. rzuciliscie jaks kwota.. ale nie wiem co sie na nia zlozylo, jakie uslugi itd, dlatego prosilbym aby rozwinac ten watek.

    Mogę śmiało powiedzieć że jestem laikiem w tych sprawach, dopiero zaczynam przygode z J! Wiem tyle co znajde i wyczytam, a ze kiedys mialem stycznosc ze sklepem, nastepnie spotkalem sie z tym ze ktos podczepia hurtownie pod sklepy.. - i koszt wychodzi powidzialbym bardzo niski, to chce wiedziec jakie sa roznice...

    Moze jeszcze inaczej.. - napiszcie mi prosze - co mam inwestujac te kilkanascie tys zl, oraz jakie koszta pozniej generuje taki sklep.. oraz jakiej pojemnosci potrzebny jest serwer.

  9. #8
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    ja nie mam z niczym problemu. to ty oczekujesz profesjonalnej porady. 120 pln netto / godzinę i odpowiadam na każde twoje pytanie. każda kolejna godzina mojej pracy, warta jest tyle samo - bez względu na zakres.

    ty decydujesz.
    moje nowe alter ego

  10. #9
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez panda86 Zobacz wiadomość
    a ze kiedys mialem stycznosc ze sklepem, nastepnie spotkalem sie z tym ze ktos podczepia hurtownie pod sklepy.. - i koszt wychodzi powidzialbym bardzo niski
    Jakiś przykład ?? Bo wszędzie gdzie spotykam się z miesięczną opłatą to jest to uzależnione od ilości produktów itd. Hurtownia, to także masa danych podczas zamówień więc potrzebny jest także dedykowany serwer + zabezpieczenia + cetryfikaty SSL .. itd ..

  11. #10
    Nowicjusz
    Dołączył
    11-07-2011
    Wpisy
    30
    Punkty
    10

    Domyślny

    A dziękuję bardzo, już mam nieco naświetloną sytuację... więc mój serwer raczej będzie za słaby do tego... nie chciałbym robić reklamy ale pisząc o podczepianiu hurtowni pod sklep mialem na mysli Vero Soft. Może na chwilę obecną skupię się na jednym sklepie, tym mniejszym, który jestem w stanie ogarnąć sam. Jeżeli chodzi o drugi sklep to widzę że muszę się jeszcze sporo dowiedzieć, ale będę wdzięczny za wszelkie sugestie oraz uwagi... - generalnie chciałbym żeby gotowy produkt był praktycznie bezobsługowy i pozwalał mi skupić się na realizowaniu wysyłek towaru, a zarządzanie sklepem(zmiana cen / marży i takie tam) mógłbym ogarnąć nocą w kilka godzin.. W sumie zaczynam się zastanawiać czy joomla jest w ogóle odpowiednim rozwiązaniem...

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Darmowe profesjonalne kursy.
    przez tenbartek na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-10-2010, 23:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •