prawa dostepu konkretnych uzytkownikow do konkretnych tresci
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: prawa dostepu konkretnych uzytkownikow do konkretnych tresci

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-06-2009
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny prawa dostepu konkretnych uzytkownikow do konkretnych tresci

    Witam!

    Mam dana sytuacje potrzebuje np. 10 uzytkownikom dodac prawa do 10 roznych tresci (menu, artykulu itp.) Chodzi o to zeby dany uzytkownik widzial tylko tresci dla niego przypisane. Czyli dawac uprawnienia po nazwach uzytkownikow (ID) a nie calych grupach. Jest taka mozliwosc w Joomli 3.0 ?? ..moze sa jakies moduly, dodatki ktore cos takiego umozliwija? Bardzo prosze o pomoc jest to dla mnie bardzo istotne. Za informacje z gory dziekuje.

    Pozdrawiam Pawel

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-06-2009
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    Drodzy forumowicze czy nikt nie moze mi udzielic krotkiej informacji na ten temat ?..niestety nic nie moge znalesc by zaradzc mojemu problemowi ..za odzew z gory dzieki

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Drogi Kolego, proszę się po prostu zapoznać z podstawowym materiałem na temat uprawnień użytkowników w Joomla 1.6+ zamieszczonym na www.wiki.joomla.pl
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-06-2009
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    tylko ze w tradycyjny sposob sie nie da tak ustawic uprawnien zeby np. uzytkownicy z grupy registred widzieli rozne tresci w zaleznosci od uzytkownia (nazwy uzytkownika, ID)... i tu jest bolaczka..dlatego wyszedlem z zapytaniem czy nie istenieja jakies darmowe moduly, componenty umozliwiajace taka sposobnosc..chyba , ze mozna cos takiego ustawic..ale mimo wielu prob nie znalazlem takiej mozliwosci w standardowej joomli 3...

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Co to znaczy w "tradycyjny sposób"? Po prostu nie zapoznałeś się albo nie zrozumiałeś zasad zarządzania uprawnieniami w Joomla od wersji 1.6 wzwyż. Tydzień temu publikowaliśmy również na ten temat moją prezentację z Joomla!Day.
    No chyba, że szukasz cudownych rozwiązań wedle swoich wyobrażeń. Ale wówczas musisz się udać do cudspecjalisty, który za kilkadziesiąt (tysięcy raczej) napisze Ci dedykowany system zarządzania uprawnieniami.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-06-2009
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    tak jak napisalem wyzej w tradycyjny sposob oznacza, ze nie da tak ustawic uprawnien zeby np. uzytkownicy z tej samej grupy dajmy na to registred widzieli rozne tresci w zaleznosci od uzytkownia (nazwy uzytkownika, ID). Potrzebuje proprostu zrobic dla uzytkownikow registred, zeby po zalogowaniu kazdy widzial swoj uniklany artykul, ktory bedzie mu przypozadkowany..reszta arytkulow powinna byc niewidoczna. ... gdzies wyczytalem ze istanieja takie dodatki ale nie moge sie doszukac ...dlatego pytam tutaj...to chyba nie zbrodnia?

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Po raz trzeci Ci powtórzę: zapoznaj się z systemem uprawnień w Joomla! Masz słuszność, nie da się zrobić tak, żeby użytkownicy z tej samej grupy widzieli różne treści. Jak zrobić "po prostu", już Ci również napisałem.
    Być może to Ci rozwiąże problem, niestety płatne:
    http://extensions.joomla.org/extensi...s-control/2910
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-06-2009
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    poszperalem jeszcze troche i tez znalazlem ale rowniez platne rozwiaznia http://www.nonumber.nl/extensions/advancedmodulemanager . To rozszerzenie daje mozliwosc kontroli dostepu po ID usera co jest genialnym rozwiazaniem...niestety platne. Istnieje jeszcze ACL Menager rowniez platny ale nie jestem do konca przekonany, ze daje takie mozliwosci http://extensions.joomla.org/extensi...-control/17951

    Nic pozostaje mi szukac dalej, a moze ktos z uzytkownikow formum natrafil na taka funkconalnosc bez oplat ? jezeli tak to prosze o info za co z gory dziekuje

  10. #9
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    @Pabblo chcesz coś ekstra a nie chcesz płacić... No proszę. Za darmo raczej nic nie znajdziesz.

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-06-2009
    Wpisy
    31
    Punkty
    10

    Domyślny

    tomaszek83 --> sek w tym ze wiele ekstra rzeczy pod joomle jest darmowych..zdaje sie, ze to wlasnie czyni ta platforme tak unikalna..dlatego szukajac darmowych rozszerzen pod opisany problem nie robie nic wyjatkowego ...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. aiContactSafe problem z formatowaniem konkretnych pól
    przez Jop na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 08-01-2013, 19:38
  2. Przekierowanie konkretnych adresów w htacces
    przez D_Sobieraj na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 13-10-2012, 22:44
  3. Redaktorzy - dostep do edycji konkretnych pozycji menu
    przez BogdanH na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 21-04-2011, 23:59
  4. Przypisanie modułów do konkretnych podstron
    przez Igloczek na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 16-04-2011, 22:54
  5. Dokopanie się do konkretnych plików w Virtuemarcie
    przez Grisza na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 04-08-2009, 13:44

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •