Jak w szablonie Quasar przesunąć w lewo menu i baner?
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Jak w szablonie Quasar przesunąć w lewo menu i baner?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny Jak w szablonie Quasar przesunąć w lewo menu i baner?

    Szablon nazywa się Quasar, a przykładowa strona w której go użyłem znajduje się tu: www.enikan.podhale.pl

    Chciałbym zrobić tak aby moje menu było wyrównywane do lewej. A ten niebieski, niby baner leżał równo na środku. W ustawieniach szablonu nie ma możliwości tego zrobić, a pliki css okazały się dla mnie zbyt skomplikowane.
    W przypadku banera, to nie wiem nawet czy powinienem próbować zmieniać "align" czy to problem po stronie gdzieś ustawionego bądź nieustawionego margin i padding...

    Schemat pozycji szablonu znajduje się tu: http://demo.rockettheme.com/free/qua...-positions.jpg
    Baner jest obrazem png wstawionym we "Własny HTML" i ustawiłem mu pozycję "top-a". Natomiast menu wstawiłem do "header-a".

    Gdy na zapleczu kliknę na szczegóły tego szablonu, to pokazuje mi taki oto spis plików css:
    http://enikan.podhale.pl/quasar.png


    Proszę, doradźcie mi gdzie i w jaki sposób próbować ustawiać to wyrównywanie. Albo gdzie je poprawić - bo domyślam się, że może to być już gdzieś ustawione, ale do prawej...
    (sporo tych plików css, a ja w joomli jeszcze raczkuję)...

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Menu:

    Kod:
    #rt-header ul {
        float: left;
    margin: 0;
    padding: 0;
    position: relative;
        z-index: 1000;
    }

    enikan.podhale.pl/templates/rt_quasar/css/template.css w.37

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki Bazyl (po raz drugi).

    Teraz zrozumiałem przynajmniej który to jest główny plik css, a reszta widzę, że służy prawie tylko do zmiany grafiki.

    No i walczę teraz z wyśrodkowaniem tego banera... I właśnie zacząłem się zastanawiać czy to mój baner jest przesunięty za bardzo w prawo, czy to raczej te dwie ozdobne czarne linie (ponad i pod menu) są za bardzo w lewo i przez to wydaje mi się, że coś nie tak z banerem...

  5. #4
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Baner jest szerszy niż miejsce w szablonie.

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziwne, bo faktycznie gdy zmniejszyłem temu przykładowemu banerowi szerokość z 940 na 880 i dopisałem <center></center> to mam go teraz fajnie wyśrodkowanego względem menu.

    Niby osiągnąłem to co chciałem, ale gdyby mi pasowało mieć baner na całą szerokość strony to problem istniał by nadal, więc drążę temat dalej.
    Chciałbym aby lewy bok tego banera zaczynał się w pionie dokładnie w tej samej linii co te dwie czarne kreski menu. Chodzi mi o to, że on za nic nie chce się przesunąć w lewo. Tak jakby jeszcze coś niewidocznego stało obok niego (po lewej) i nie pozwalało mu się przesunąć.

    Przed chwilą stwierdziłem, że to wina tych kresek, że to one z jakiegoś powodu są za bardzo przesunięte w lewo i chwilowo załatwiłem sprawę dopisując do template.css linijkę:
    #rt-header2 {position: relative;left: 20px;}
    Ale po przyłożeniu linijki do monitora, okazało się, że tylko przesunąłem te czarne linie w prawo przez co one przestały leżeć na środku. Chociaż wyśrodkowały się względem banera i wygląda to jako tako, to niestety nie jest to wyśrodkowane względem okna przeglądarki...

  7. #6
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    <center> juz się nie używa.

    Masz Firebuga? Zainstaluj, szukaj w kodzie...
    Zwróć uwagę na marginesy i dopełnienia...

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ok, zapomnę o <center>. Niby wiem, że teraz wyłącznie css, ale takie jakieś mam przyzwyczajenia...

    Firebuga nie znam, ale zaraz to znajdę, zainstaluję i będę się zastanawiał...

    Tymczasem dzięki...

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Udało się!

    Okazało się, że to przesuwanie banera w prawą stronę, powodowały ustawienia z pliku: ...\libraries\gantry\css\grid-12.css
    A to całe Gantry, to tak w ogóle framework, dzięki któremu działa ten szablon.

    No i nie wyczaił bym tego gdyby nie Firebug. Spodobał mi się. To chyba teraz będzie jedno z moich podstawowych narzędzi. Niby Opera której używałem, też ma coś takiego, trzeba kliknąć opcję "Zbadaj kod", ale Firebug tak jakoś przejrzyściej mi to przedstawił, no i po chwili zauważyłem co jest grane.
    A co do owych ustawień css które przesuwały mi baner, to były oczywiście margin i padding.
    Rozwiązałem to w ten sposób, że do template.css dopisałem dwie linijki kodu, które unieważniły ustawienia z pliku grid-12.css

    Kod:
    /* Header */
    #rt-top2 .rt-grid-12 .rt-block {padding: 0;}
    #rt-top2 .rt-grid-12 {margin: 0;}
    #rt-header {position: relative;z-index: 2;}
    #rt-header .rt-block {margin-bottom: 0;}
    #rt-header4 {padding: 5px 0;}
    #rt-logo {width: 236px;height: 49px;display: block;}
    Podsumowując, jeszcze raz dzięki za wskazówki. Tak z tym utknąłem, że nie miałem żadnego pomysłu co robić dalej.
    No i mniejsza o ten baner, bo przez ostatnie kilka godzin sporo się nauczyłem...

Podobne tematy

  1. Baner flash w szablonie ja purity II.
    przez m.zalewski na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-03-2011, 07:14
  2. Jak przesunąć
    przez kamil33325 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 08-03-2011, 21:04
  3. Jak przesunąć jeden z elementów menu?
    przez voolf na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-07-2010, 15:14
  4. Czy można przesunąć menu w tym szablonie na lewo?
    przez zacha na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-01-2007, 02:32

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •