Szkoła - komponent Basic School dla J! 2.5.x - Strona 2
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 80

Temat: Szkoła - komponent Basic School dla J! 2.5.x

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Wyjadacz
    Dołączył
    16-10-2009
    Wpisy
    596
    Punkty
    47

    Domyślny

    Za takie rzeczy powinno się ozłacać. Świetna robota.

  2. #2
    Bywalec papugam awatar
    Dołączył
    31-03-2007
    Wpisy
    189
    Punkty
    11

    Domyślny

    Witam

    Na wstępie naprawde świetny komponent gratuluje pomysłu i wykonania. Genialnie.

    Mam pytanie bo chyba jestem osłem do potęgi jak mam podgląd ocen i możliwość drukowania ocen cząśtkowych/ semestralnych klikam i otwiera mi w nowym okienku wygenerowane oceny. Jak z tego wydrukować tzn fizycznie zainicjować drukowanie bo albo nie wiem albo nie ma Moge powiększyć dopasować do szerokości strony itp ale nie ma ikonki drukuj albo zapisz na dysku. Moge zapisać ale jako html całą strone.
    Posiadam aktualną wersje 2.5.9.

    Pozdrawia
    Michał
    Mr. Crowley, what went down in your head
    Mr. Crowley, did you talk to the dead
    Your lifestyle to me seemed so tragic

  3. #3
    Debiutant
    Dołączył
    25-10-2014
    Wpisy
    1
    Punkty
    2

    Domyślny

    zainstalowałem ten komponent do joomli 3.3.6 pokazuje się błąd 404 nie wiidzi komponentu. Zaznaczam że instalacja przebiegła pomyślnie. Jeśli ktoś spotkał się z tym problemem i rozwiązał go, bardzo proszę o odpowiedź

  4. #4
    Debiutant
    Dołączył
    27-02-2008
    Wpisy
    1
    Punkty
    10

    Domyślny

    wgrałem komponent basicschool 3.0b i nie mogę wpisać ocen, ponieważ nie wyskakuje mi nic tylko pierwszy semestr albo drugi semestr, co mam zrobić?

  5. #5
    Debiutant
    Dołączył
    25-02-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam
    Komponent zainstalowany, dane uczniów wprowadzone i zonk. Po zalogowaniu przez rodzica od frontu kliknięcie na jakąkolwiek zakładkę powoduje automatyczne wylogowanie i komunikat Nieprawidłowe dane ucznia lub PIN. Miał ktoś z was taki problem i uporał się?

  6. #6
    Debiutant
    Dołączył
    25-02-2008
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez ag71 Zobacz wiadomość
    Witam
    Komponent zainstalowany, dane uczniów wprowadzone i zonk. Po zalogowaniu przez rodzica od frontu kliknięcie na jakąkolwiek zakładkę powoduje automatyczne wylogowanie i komunikat Nieprawidłowe dane ucznia lub PIN. Miał ktoś z was taki problem i uporał się?
    Nie mogę edytować posta więc piszę drugiego. Okazało się, po wyłączeniu mode_rewrite w Joomli problem się skończył

  7. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2011
    Wpisy
    33
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam

    Czy ktoś z Was miał może problem z logowaniem ucznia do dziennika? Mam przypadek występujący tylko w jednej klasie, że po próbie logowania uczniów do dziennika z tej samej klasy, wyświetla się błąd 500 lub czysta strona w zależności od serwera. Przeniesienie ucznia do innej klasy powoduje rozwiązanie problemu. Przeglądałem bazę ale nie znalazłem błędów. Czy ktoś może spotkał się z takim problemem?

  8. #8
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Przyjmijmy, że wszyscy są zainteresowani i czekają na opis Twojego rozwiazania w tym wątku.

  9. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-05-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    12

    Domyślny

    Tak rozwiązałem problem drukowania łacznie ocen cząstkowych i końcowych (w przypadku mojej szkoły przydatne, gdyż musimy informować uczniów i rodziców o przewidywanych ocenach semestralnych)

    W pliku view.php (administrator\components\com_basicschool\views\ma rk\view.php)

    w lini 125 jest
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_MARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_ENDMARK');

    dodajemy trzecia opcję

    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_MARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_ENDMARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=3&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_ALL');

    oraz w lini 172 jest

    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_MARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_ENDMARK');

    dodajemy trzecia opcję

    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_MARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_ENDMARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=3&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_ALL');


    w pliku mark.php (administrator\components\com_basicschool\views\tm pl\mark.php)

    od lini 72 i od lini 100 jest

    for($j=1; $j <= $this->rows[0]->countlsn; $j++) {
    $pdf->MultiCellBlt($column_width,8,' '.$j.'.', $this->rows[$i]->lessonname.' : '.$printmark[$i]);
    $i=$i+1;

    }

    $pdf->MultiCellBlt($column_width,20,'', ' ..............................');


    wstawiamy:

    if ($this->rows[0]->printmark==3)
    for($j=1; $j <= $this->rows[0]->countlsn; $j++) {
    $pdf->MultiCellBlt($column_width,8,' '.$j.'.', $this->rows[$i]->lessonname.' : '.$this->rows[$i]->mark.' : '.$printmark[$i]);
    $i=$i+1;
    }
    else
    for($j=1; $j <= $this->rows[0]->countlsn; $j++) {
    $pdf->MultiCellBlt($column_width,8,' '.$j.'.', $this->rows[$i]->lessonname.' : '.$printmark[$i]);
    $i=$i+1;
    }

    $pdf->MultiCellBlt($column_width,20,'', ' ..............................');

    no i na koniec w pliku języka (administrator\language\pl-PL\pl-PL.com_basicschool.ini)

    dodajemy wpis

    BS_PRINT_ALL="Oceny razem"

    Po dokonaniu tych zmian, mam trzecią ikonę drukarki podczas przeglądania ocen

  10. #10
    Debiutant
    Dołączył
    08-02-2013
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny problem z zapisaniem ocen z przedmiotu - pomocy

    Witam
    Przez kilka miesięcy komponent działał znakomicie ale w zeszłym tyg. pojawił sie problem w ocenach z polskiego - polonistka chciała dopisać nowe ocenki i wyskoczył błąd zapisu /tylko z jej przedmiotu/. Trochę sie bawiła kolorami i ocenami typu 3 na szynach ale czy to sprawiło problem.
    Jak mogę odblokować możliwość zapisywania zmian w jej tabeli ocen. Myślałem już o usunięciu przedmiotu i ponownym jego wprowadzeniu - konieczność wpisania od nowa ocen oraz modyfikacja planu. Może znacie lepszy ?
    Proszę szanownych forumowiczów o radę i pomoc.
    Błąd:
    dziennikproblemoceny.jpg
    Attached Images Attached Images

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0
    przez R&R na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 547
    Ostatni post/autor: 01-02-2015, 01:55
  2. Basic school - oceny liczbowe
    przez gimgoszczanow na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 05-12-2011, 12:55
  3. szablon dla szkoły
    przez rybka434 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 25-06-2011, 13:11
  4. komponent school - PROBLEM
    przez KOKO na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 26-02-2007, 23:39
  5. komponent szkoła 1.3
    przez biala3 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-03-2006, 19:15

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •