Szkoła - komponent Basic School dla J! 2.5.x - Strona 2
Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 80

Temat: Szkoła - komponent Basic School dla J! 2.5.x

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2013
    Wpisy
    14
    Punkty
    4

    Domyślny

    Aby lista przedmiotów z ocenami mieściła się na 1 stronie.
    Ja to zrobiłem tak (może mało eleganckie ale działa)
    w pliku /administrator/components/com_basicschool/vievs/print/libraries/pdf.class.php
    dodałem linię zmniejszającą wysokość A4 o 0.75 , wartością mnożnika można sobie dobrać do własnej sutuacji

    //oceny
    class PDF extends PDF_AutoPrint {^M
    //MultiCell with bullet
    function MultiCellBlt($w,$h,$blt,$txt,$border=0,$align='J', $fill=0) {
    $h = ($h*0.75);
    //Get bullet width including margins
    $blt_width = $this->GetStringWidth($blt)+$this->cMargin*2;
    //Save x
    $bak_x = $this->x;

    Między semestrami udało mi się dodać opcję dodawania tematów lekcji z bazy tematów lub wpisywanych ręcznie na lekcji (baza tematów dodawana z pliku Excell'a)
    Jeśli ktoś jest zainteresowany to odeślę pliki i instrukcję gratis. jacek(at)maxkomputery.pl
    Jest jeszcze mały problem z wyświetlaniem przydziału grup w danych ucznia (w nazwie przedmiotu z grupy nie może być polskich znaków ani interpunkcji gdyż nazwa ta jest używana jako indeks tablicy)Trzeba by jakoś przepisywać zmienione indeksy i dopiero dodać do tablicy, ale to raczej po końcu roku szkolnego.
    Ostanio edytowane przez jajcek20061 : 04-04-2013 14:33

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    07-08-2009
    Wpisy
    5
    Punkty
    10

    Domyślny

    Może nie jest eleganckie, ale u mnie się sprawdziło się rewelacyjnie. Dziękuję :*

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-05-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    12

    Domyślny

    Mała prośba. W starej wersji była tylko jedna opcja drukowania ocen. Obecnie możemy drukować oceny cząstkowe i końcowe oddzielnie. Trudno zmienić przyzwyczajenia, przydałaby się trzecia opcja drukowania łacznie ocen cząstkowych i koncowych.
    Pozdrawiam

  5. #14
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-05-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    12

    Domyślny

    Powyższe już nieaktualne. Poradziłem sobie. Dodałem trzecią opcję drukuj oceny razem.
    Dla zainteresowanych służę pomocą.
    Pozdrawiam

  6. #15
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Przyjmijmy, że wszyscy są zainteresowani i czekają na opis Twojego rozwiazania w tym wątku.

  7. #16
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-05-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    12

    Domyślny

    Tak rozwiązałem problem drukowania łacznie ocen cząstkowych i końcowych (w przypadku mojej szkoły przydatne, gdyż musimy informować uczniów i rodziców o przewidywanych ocenach semestralnych)

    W pliku view.php (administrator\components\com_basicschool\views\ma rk\view.php)

    w lini 125 jest
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_MARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_ENDMARK');

    dodajemy trzecia opcję

    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_MARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_ENDMARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=3&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->classid.','.$rows[0]->stid, 'BS_PRINT_ALL');

    oraz w lini 172 jest

    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_MARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_ENDMARK');

    dodajemy trzecia opcję

    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=1&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_MARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=2&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_ENDMARK');
    BS_Helper::BS_Print('allmark&bsmrk=3&term='.$rows[0]->activeterm, $rows[0]->id, 'BS_PRINT_ALL');


    w pliku mark.php (administrator\components\com_basicschool\views\tm pl\mark.php)

    od lini 72 i od lini 100 jest

    for($j=1; $j <= $this->rows[0]->countlsn; $j++) {
    $pdf->MultiCellBlt($column_width,8,' '.$j.'.', $this->rows[$i]->lessonname.' : '.$printmark[$i]);
    $i=$i+1;

    }

    $pdf->MultiCellBlt($column_width,20,'', ' ..............................');


    wstawiamy:

    if ($this->rows[0]->printmark==3)
    for($j=1; $j <= $this->rows[0]->countlsn; $j++) {
    $pdf->MultiCellBlt($column_width,8,' '.$j.'.', $this->rows[$i]->lessonname.' : '.$this->rows[$i]->mark.' : '.$printmark[$i]);
    $i=$i+1;
    }
    else
    for($j=1; $j <= $this->rows[0]->countlsn; $j++) {
    $pdf->MultiCellBlt($column_width,8,' '.$j.'.', $this->rows[$i]->lessonname.' : '.$printmark[$i]);
    $i=$i+1;
    }

    $pdf->MultiCellBlt($column_width,20,'', ' ..............................');

    no i na koniec w pliku języka (administrator\language\pl-PL\pl-PL.com_basicschool.ini)

    dodajemy wpis

    BS_PRINT_ALL="Oceny razem"

    Po dokonaniu tych zmian, mam trzecią ikonę drukarki podczas przeglądania ocen

  8. #17
    Debiutant
    Dołączył
    09-02-2013
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny problem z zapisaniem ocen z przedmiotu - pomocy

    Witam
    Przez kilka miesięcy komponent działał znakomicie ale w zeszłym tyg. pojawił sie problem w ocenach z polskiego - polonistka chciała dopisać nowe ocenki i wyskoczył błąd zapisu /tylko z jej przedmiotu/. Trochę sie bawiła kolorami i ocenami typu 3 na szynach ale czy to sprawiło problem.
    Jak mogę odblokować możliwość zapisywania zmian w jej tabeli ocen. Myślałem już o usunięciu przedmiotu i ponownym jego wprowadzeniu - konieczność wpisania od nowa ocen oraz modyfikacja planu. Może znacie lepszy ?
    Proszę szanownych forumowiczów o radę i pomoc.
    Błąd:
    dziennikproblemoceny.jpg
    Attached Images Attached Images

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2013
    Wpisy
    14
    Punkty
    4

    Domyślny

    Nauczycielka z j.polskiego umieściła niedozwolony znak " (cudzysłów) w opisie kolumny z ocenami.Do naprawienia tego problemu trzeba użyć phpMyAdmin i w tabeli ***_bschool_mark_param pousuwać wszystkie znaki " (cudzysłów)

  10. #19
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-01-2013
    Wpisy
    14
    Punkty
    4

    Domyślny

    Tu do testów z dodatkowymi opcjami (w naszej szkole 320 uczniów - modyfikacje i sam komponent działa ok.) BasicSchool autorstwa Ryszarda Rycherta,
    Ostanio edytowane przez jajcek20061 : 23-04-2013 23:25

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-05-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    12

    Domyślny

    Podczas przeglądania danych w archiwum występują błędy:
    1. Brak sumy godzin nieusprawiedliwionych
    2. Wybierając dowolną zakładkę (przedmiot, statystyka,...) - brak informacji o klasie

    Pozdrawiam.

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Szkoła - komponent BasicSchool v.2.0
    przez R&R na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 547
    Ostatni post/autor: 01-02-2015, 02:55
  2. Basic school - oceny liczbowe
    przez gimgoszczanow na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 05-12-2011, 13:55
  3. szablon dla szkoły
    przez rybka434 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 25-06-2011, 14:11
  4. komponent school - PROBLEM
    przez KOKO na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-02-2007, 00:39
  5. komponent szkoła 1.3
    przez biala3 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-03-2006, 20:15

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •