Aktualizacja joomla 2.5.8 do 2.5.9 na home.pl
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Aktualizacja joomla 2.5.8 do 2.5.9 na home.pl

Hybrid View

Poprzednia wiadomość Poprzednia wiadomość   Następna wiadomość Następna wiadomość
  1. #1
    Debiutant chaber333 awatar
    Dołączył
    13-02-2013
    Skąd
    Pruszków
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny Aktualizacja joomla 2.5.8 do 2.5.9 na home.pl

    Na wstępie bardzo serdecznie witam wszystkich Forumowiczów i już opisuję o co chodzi. Założyłem nowy serwis na serwerach home.pl i wystąpiło szereg problemów mniej lub bardziej wszystkim znanych . Jednym z istotnych problemów był brak możliwości aktualizacji joomli wersji 2.5.8 do wersji 2.5.9. Przy aktualizacji występował błąd: "JFolder:liki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka:
    JInstaler::Instalacja: nie można odnaleźć pliku instalacyjnego XML
    Nie można odnaleźć pliku manifestu. Nie powiodło się usunięcie joomla.xml "
    Po walce z obsługą techniczną home.pl, a nawet udostępnieniu jej zaplecza PROBLEM ZOSTAŁ ROZWIĄZANY. Ponieważ uwaga jest globalna co do instalacji i konfiguracji na serwerch home.pl JOOMLA, zamieszczam wyjaśnienie w formie cytatu pomocy technicznej home.pl:

    " Aby aplikacja Joomla! funkcjonowała poprawnie na naszych usługach, niezbędne jest dokonanie następujących kroków: - pliki aplikacji należy umieścić w dowolnym katalogu, znajdującym się na serwerze, - domenę, pod którą aplikacja ma być wyświetlana należy skierować na utworzony katalog, koniecznie zaznaczając w Panelu Administracyjnym "przekierowanie bez separacji serwisu" Dzięki dokonaniu takiej operacji, zmienne środowiskowe interpretera PHP zostają ustawione w taki sam sposób, jak na serwerze Apache (przede wszystkim chodzi tu o zmienną "DOCUMENT_ROOT"), dzięki czemu aplikacja jest w stanie prawidłowo zbudować ścieżki do poszczególnych plików. Jeśli przekierowanie domeny nastąpi bez separacji lub skrypt zostanie umieszczony w katalogu głównym, aplikacja Joomla! nie jest w stanie odróżnić ścieżki wywołania od ścieżki bezwzględnej na systemie plików (obie ścieżki wówczas to '/', czyli katalog główny), co powoduje wyświetlanie wspomnianych błędów przy wykonywaniu niektórych operacji. W tej sytuacji pozwoliłem sobie na utworzenie na Państwa usłudze katalogu '/joomla', w którym umieściłem dokładną kopię wszystkich plików, znajdujących się na serwerze, następnie przekierowałem obydwie przypisane do serwera domeny ('nazwa.com' oraz 'nazwa1.eu') na ten właśnie podkatalog bez separacji serwisu "

    To rzeczywiście pomogło i podejrzewam iż wiele innych problemów dzięki temu zostało rozwiązanych. Jeżeli było to już pisane przez moich poprzedników serdecznie wszystkich przepraszam za stracony czas, jednak uważam to na tyle istotne aby założyć temu wątkowi oddzielny temat, jest to ustawienie globalne dla instalacji na home.pl nigdzie na home.pl nie eksponowane.
    Krzysiek

  2. #2

    Domyślny

    Home.pl pomimo wsparcia Joomla! Day nic więcej chyba w kierunku J! nie zrobiło. Takie mam wrażenie.

    Dobrze przynajmniej, że wsparcie potrafiło Tobie pomóc.

  3. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez sasiad Zobacz wiadomość
    Home.pl pomimo wsparcia Joomla! Day nic więcej chyba w kierunku J! nie zrobiło.
    Kolego, chyba ostrożniej by wypadało z tymi ocenami.
    Owszem, ze względu na własne rozwiązania home.pl przysparza problemów z Joomla!, ale też twierdzenie, że "nic więcej nie zrobiło" ma się nijak do rzeczywistości, czego dowodzi także skomentowany przez Ciebie post: support home.pl rzeczowo wyjaśnił, jak problem rozwiązać i pomógł w jego rozwiązaniu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #4

    Domyślny

    To MOJE zdanie. Nie musisz Kolego się z nim zgadzać, co ma miejsce.
    "Rzeczywistość" każdy ocenia według własnych potrzeb i wymagań, także nie widzę tu powodów hopierbolizacji tego na ogół społeczeństwa. ("ale też twierdzenie, że "nic więcej nie zrobiło" ma się nijak do rzeczywistości).
    Nie twierdzę też że sam serwis jest do niczego, bo potrafią pomóc, o czym wspomniałem i co zauważyłeś.
    Pozdrawiam

  5. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Tia, masz swoją słuszność, że własnym zdaniem można zaprzeczać faktom.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #6

    Domyślny

    Zwiastunie, nie pisałem po to, żeby wywoływać spór.
    Szanuję Ciebie i Twoje zdanie, ale też mam swoją opinię, zwłaszcza że również "kilka" firm hostingowych sprawdziłem zarówno pod wymagań Joomla! jak i innych skryptów.
    Ja również mogę powiedzieć że Twoja słuszność zaprzecza faktom. Ale co mi i Tobie to da? Dojdziemy do wniosku że każdy ma swoje wymagania ...

  7. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Rzecz w tym, że fakty są, jakie są. Ja nie twierdzę, że na home.pl nie ma problemów z działaniem Joomla, ani też, że zostało zrobione wszystko, co można zrobić.
    Joomla.pl gościło na serwerach home.pl przez pierwsze trzy lata i też były problemy, choć nie takie, z jakimi spotkali się użytkownicy w latach ostatnich.
    W ubiegłym roku w swoim własnym interesie home.pl, także we współpracy z PCJ, włożyło spory wysiłek, by dostosować środowisko swoich serwerów do wymagań Joomla. Że coś się wyraźnie zmieniło, świadczy chociażby dużo mniejsza ilość postów o problemach na home.pl. I w drugą stronę - że doskonale nie jest potwierdzają posty sygnalizujące problemy.
    Tyle.
    Zaoponowałem przeciwko stwierdzeniu niezgodnemu z prawdą. Także dlatego, że PCJ ma swój udział w zmianach na home.pl. I wiem, jaki to jest udział i jakie są jego efekty.

    Nikt tutaj ani home.pl, ani żadnemu innemu hostingowi laurek nie wystawia. Nikt też nie polemizuje z głosami przestrzegającymi przed korzystaniem z usług home.pl. Ale też od początku istnienia tego forum moderowane są wszelkie krytyki pod adresem innych usługodawców, bo nie temu to forum służy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #8
    Wyjadacz
    Dołączył
    16-10-2009
    Wpisy
    596
    Punkty
    47

    Domyślny

    O i to jest warte odnotowania. Bo właśnie będę przenosił stronę na home.pl i aż sie boję.

  9. #9

    Domyślny

    Bać się nie ma co. Trzeba jedynie zastosować się do informacji z 1 postu i będzie dobrze.

  10. #10
    Debiutant chaber333 awatar
    Dołączył
    13-02-2013
    Skąd
    Pruszków
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Po tygodniowej pracy z nowymi ustawieniami opisanymi w poście 1, wszystko działa OK, wiele dodatkowych konfliktów jakie do tej pory miałem zostało dzięki tym ustawieniom zlikwidowanych między innymi działa wreszcie poprawnie np. poweradmin....
    Krzysiek

Podobne tematy

  1. Problem po przeniesieniu joomla z nazwa.pl na home.pl
    przez gabi7 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 14-03-2012, 21:35
  2. Joomla na home.pl
    przez amz na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post/autor: 18-01-2012, 10:45
  3. poprawna aktualizacja do wersji j1.7.1 na serwerze home.pl
    przez harley6 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post/autor: 16-11-2011, 10:03
  4. joomla z koon.pl na home.pl
    przez comboos na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 10-11-2009, 14:08
  5. Joomla na home.pl
    przez krisan na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 28-08-2008, 15:11

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •