sigplus joomla 1.5 - długo wczytuje zdjęcia - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 17 z 17

Temat: sigplus joomla 1.5 - długo wczytuje zdjęcia

  1. #11
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez redemers Zobacz wiadomość
    trona w j1.5.26 www e-fdc.pl nie ma opcji jej przenieś na wyższą Joomle ze względu na ilość zawartego materiału
    W czym problem?
    Ilości które podałeś nie są czymś niesamowitym - wielu z nas wykonywało migracje portali z większymi ilościami treści i zawartości - spoko - da się zrobić - nie badałem struktury tej strony, więc nie wiem jakie masz zainstalowane rozszerzenia ale o ile nie ma jakiś specjałów to zrobisz to sam spokojnie.
    pzdr

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez redemers Zobacz wiadomość
    A co do zleceń internetowych, jeden osobnik zaproponował mi pomoc, wysłałem mu 200 zł zaliczki i nic w zamian nie dostałem.
    Na to Ci nie poradzę. Na złodziei trzeba wszędzie uważać.
    Nie było moim zamiarem zniechęcać Cię do korzystania z forum i zadawania pytań. Są wszakże sfery, w których wymagana jest kompetencja przynajmniej na takim poziomie, by umieć ocenić, czy jest się w stanie poradzić z czymś samemu, czy trzeba skorzystać z usług specjalisty, tudzież, czy wystarczająco dużo o czymś wiem, by to zrobić, czy znam i rozumiem skutki. W poprzednich postach w tym wątku walnąłeś tyle głupstw, że nie sposób było przejść nad nimi do porządku
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Przeglądacz redemers awatar
    Dołączył
    08-11-2011
    Skąd
    Wieś Gądki
    Wpisy
    84
    Punkty
    10

    Domyślny

    @zwiastun
    Ja to wszystko rozumiem - dlatego się nie "rzucam" tylko pytam i czytam z pokorą uważnie odpowiedzi.
    Odpuszczam sobie SIGPlus. Spróbuje doczytać w internecie jak skonfigurować SIG dla własnych potrzeb. Nie potrzebuje fajerwerków na stronie.
    A zlecenie poszło przez Allegro - i Płace z Allegro wcale nie pomogło - policja rozłożyła ręce: "niska szkodliwość czynu".

    @Gall Anonim
    Nie ma prawie żadnych bajerów. Sama joomla + SIG, Auto Purge Cache, Superfish menu i Zaragoza SEO.
    Szablon strony robiłem sam, skanowanie materiałów wklepywanie +/- 4 lata, nie chce znowu przez to przechodzić bo to i tak 25 % tego co chceopublikować. A podejrzewam że i tak pewnego dnia wszystko stanie, ponieważ przy ostatniej aktualizacji serwera strona zaczęła szaleć, a i wsparcie dla j 1.5 nie będzie trwało wiecznie.
    Strona www.e-fdc.pl
    Joomla 1.5.26
    www.e-fdc.pl

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Masz jeszcze do dyspozycji SIGE
    2. Nie pewniej poszukać kogoś przez dział zleceń na Forum? Tu przynajmniej widzisz, czy chętny do przyjęcia zlecenia udziela się na forum i jak jest oceniany. Zawsze też możesz się zdecydować na kogoś z moderatorów (jeśli się zgłoszą), a ci na pewno takiej plamy nie dadzą.
    3. Jeśli w witrynie nie ma bajerów, migracja rzeczywiscie nie jest zadaniem ponad siły, a zarządzanie pamięcią podręczną w J 2.5 zostało usprawnione.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Przeglądacz redemers awatar
    Dołączył
    08-11-2011
    Skąd
    Wieś Gądki
    Wpisy
    84
    Punkty
    10

    Domyślny

    @zwiastun

    Zastanowię się nad tym co napisałeś. To wszystko zależy jakie będą koszta.
    A czy nie lepiej było by na j 3.0 ? (bo na chłopski rozum po co znowu migrować z 2.5 na 3.0 ?)
    Co do SIGE to na joomla-extensions i stronie autora widzę tylko pod j 2.5 i 3. Na razie się z tym wstrzymam.
    Sam jestem moderatorem na Forum Filatelistów Polskich - i więc jacu uciążliwi sa tacu "goście" jak ja.
    Joomla 1.5.26
    www.e-fdc.pl

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez redemers Zobacz wiadomość
    A czy nie lepiej było by na j 3.0 ? (bo na chłopski rozum po co znowu migrować z 2.5 na 3.0 ?)
    I znowu dajesz popis. Przeczytałeś cokolwiek o Joomla 3.0.x - co to za wydanie, dla kogo jest przeznaczone? Nawet jeśli nic nie przeczytałeś - jak sądzisz, dlaczego doświadczeni użytkonicy na forum nie proponują migracji do 3.0.x, a jedynie do 2.5?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Przeglądacz redemers awatar
    Dołączył
    08-11-2011
    Skąd
    Wieś Gądki
    Wpisy
    84
    Punkty
    10

    Domyślny

    Masz racje zwiastun - plotę bzdury. Doczytałem sobie wszystko na temat j.2.5 i 3.0. Kierowałem się tym co zasłyszałem "tu i tam".
    Stone przeniosłem z j1.5 na j2.5 przy pomocy jupgrade. Wszystko ładnie się przeniosło, doinstalowałem nowe wersje modułów i jest ok. Jestem zadowolony z faktu że taki "cieć" jak ja sobie z tym poradził.

    Problem z dodatkiem sigplus też rozwiązałem na j1.5 w ustawieniu komponentu w sekcji rozszerzone, opcja Biblioteka Obrazów należy zmienić Domyślne na GraphicsDraw. Po tej zmianie obrazy zaczęły się wczytywać ekspresowo.

    W bazie danych po migracji strony zostały tabele z j1.5 Czy mam je zachować czy usunąć. (oczywiście zrobię sobie wcześniej kopie bazy)

    Efekty migracji można zobaczyć pod tym linkiem - strona na darmowym szablonie znalezionym w sieci.
    Joomla 1.5.26
    www.e-fdc.pl

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. SIGplus problem z ilością zdjęć w galerii
    przez damian302 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 06-05-2012, 14:10
  2. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 16-04-2012, 05:30
  3. uniemożliwienie ściągnięcia zdjęcia sigplus
    przez adampuch na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 06-05-2011, 00:11
  4. [SigPlus Gallery] Tytuł oraz opis zdjęcia.
    przez ankaM17 na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 23-03-2011, 14:18
  5. JoomlaPack jak długo ?
    przez maisa na forum Różne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 19-06-2010, 14:29

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •