Jak ukryc adres IP serwera?
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Jak ukryc adres IP serwera?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2012
    Wpisy
    18
    Punkty
    3

    Domyślny Jak ukryc adres IP serwera?

    Witam,

    Temat tyczy sie Administracji wiec wrzucam w tym temacie.

    Mam problem z jedna konkurencyjna firma. Otóż wyszukuje ona wszystkich stron z firmy w której pracuje. Wasyla do naszych klientów oferty przejścia na ich usługi. Robi to po dwukrotnie niższej cenie, kopiuje tekst przez nas napisany oraz zdjęcia które zakupiliśmy w serwisach typu shutterstock. W niektórych przypadkach niemal cały layout wygląda identycznie.

    Domeny wyszukuje najprawdopodobniej po adresie IP ponieważ nie używamy stopki ani żadnych informacji wskazujących na nasza firmę. Dostaliśmy już kopie oferty od kilkudziesięciu klientów.
    Szef się uprał ze nie chce iść z tym do prawnika bo twierdzi ze zedrze z nas więcej niż zaoszczędzimy na uratowanych klientach. Czy istnieje wiec możliwość ukrycia adresu IP serwera. Tak aby był on niewidoczny lub ukrywa się pod jakimś innym (używając np. komendę PING)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    zlikwiduj stronę internetową i z głowy. pomijając fakt, że obie strony łamią prawo, co można wywnioskować z tego zapytania.

    a, biznes szefowi nie pisany - sądząc po tej krótkiej skardze.
    moje nowe alter ego

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2012
    Wpisy
    18
    Punkty
    3

    Domyślny

    dlaczego obie?...

    interesuje mnie techniczna mozliwosc zablokowania podgladania innych domen na tym samym adresie IP. Dostawca domen polecil mi www.cloudflare.com jednak nawet po zarejestrowaniu i skonfigurowaniu DNS przykladowej strony na tym serwisie w dalszym ciagu bez porblemu mozna podejzec pozostale strony.. :/

  5. #4
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    ad.1 wracamy do punktu wyjścia z prawnikiem,

    ad.2 i cóż to ten cloudflare miałby ukryć ? ja pierwsze słyszę o możliwości blokady identyfikatora serwera lub domeny, jeśli ta jest zarejestrowana... i co to znaczy blokować lub inaczej, co szef rozumie w słowie blokować ?

    i w konsekwencji, co znaczy blokada podglądania domen (strony) ? - bo jeśli strona ma być niewidoczna dla wszystkich, wróć do pierwszego akapitu, mojej pierwszej odpowiedzi. jeśli dla wybranego ip, zablokuj to ip, jeśli dla nieautoryzowanych gości, zastosuj prawa dostępu do serwisu, itd ...
    Ostanio edytowane przez ugly kid joe : 18-02-2013 12:33
    moje nowe alter ego

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2012
    Wpisy
    18
    Punkty
    3

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez dpnd186 Zobacz wiadomość
    interesuje mnie techniczna mozliwosc zablokowania podgladania innych domen na tym samym adresie IP.
    chyba jasniej tego nie mozna napisac, musze byc ekspertem zeby moc z toba dyskutowac? wiesz w czym jest preblem i jasno napisalem co chce osiagnac wiec wybacz jezeli przez moja niewidze uzyje niewlasniwego slowka...

  7. #6
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    ekspertem nie, ale jw. edytowałem post, a po twoim ostatnim, nadal nie wiem o co ci chodzi.
    moje nowe alter ego

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2012
    Wpisy
    18
    Punkty
    3

    Domyślny

    http://www.domaintools.com/research/...stname=onet.pl

    Tutaj jest przyklad, podajac domene, strona zamienia ja na adres ip, potem wyszukuje wszystkich domen ktore obecnie skierowane sa na ten ip. wprzypadku onetu, mamy informacje ze jeszcze 3 inne domeny sa postawione na tym samym adresie ip.

    Podczas konfiguracji domeny w cloud flare, nalezy skirowac rekordy NS na ich serwer. Serwis wykrywa adres ip obecnego serwera i pobiera z niego strone. tak wiec sadzilem ze za kazdym razem gdy ktos laczy sie z konkrtetna domena nie idzie bezposrednio do moje serwera tylko cloudflare, ktory to z kolei laczy sie z moim serwem. Tak wiec po pierwsze jezeli ktos bedzie chcial sprawdzic inne strony mojej firmy wyswietla mu sie wszystki strony stojace na adresie IP konkretnego serwera cloud flare. Druga sprawa to taka ze maja wiele serwerow a moje strony rozlokowane bylyby na losowych tak wiec adres IP bylby inny dla kazdej domeny. Niestety wszysko skonfugurwalem, i nie dziala to w ten sposb :/ bo dalej widoczne sa inne domeny a moj adres IP wyswetla sie chociazby przy uzyciu komeny PING.

    Chcialbym jeszcze zapytac czy istnieje mozliwosc sprawdzenia wszystkich domen zarejestrowanych pod jedna firma. Bo skoro nawet uda mi sie ten "myk" z adresem ip. To czy ta druga firma nie bedzie mogla wpsiac poprostu nazwy wlasciciela i nie wyskocza wszystkie doemny:/ Jak wiem mozna sprawdzic wlasciciela domeny po adresie ale czy da sie na odwrot czyli po nazwie firmy wszystkie domeny?

  9. #8
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    tylko, że usługa cdn polega na działaniu swego rodzaju pamięci podręcznej (cache). treść jest agregowana na serwery dostawcy usługi cdn i w konsekwencji wczytywana szybciej z najbardziej optymalnego serwera cdn dla klienta końcowego klienta ... szczególnie w zakresie skryptów lub multimediów, ale to nie ukrywa domeny.

    co to znaczy sprawdzić wszystkie domeny zarejestrowane pod jedną firmą ? twoją firmą ? rejestratora domen ? jaką firmą ?
    moje nowe alter ego

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-08-2012
    Wpisy
    18
    Punkty
    3

    Domyślny

    na tej stronie http://whois.domaintools.com mozna wpisac domene i uzyskac informacje o wlasicicelu, w przypadku onetu jest to "Grupa Onet.pl S.A." Czy jest mozliwosc wpisania Grupa Onet.pl S.A. i uzyskania wszystkich posiadanych domen?

  11. #10
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    reverse ip / reverse whois
    moje nowe alter ego

Podobne tematy

  1. Adres IP hosta bazy zamiast nazwy
    przez lukasz_ostrow na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 26-03-2012, 11:00
  2. Adres IP wypisujacych artykuły
    przez uksjunior na forum Bezpieczeństwo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 26-09-2010, 11:00
  3. Adres IP tylko dla adminów
    przez MusicInMe na forum Komunikacja: fora, czaty, poczta, biuletyny
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-01-2009, 04:11
  4. krasnal - adres dns i IP
    przez stawnasto na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 16-02-2008, 15:16
  5. Jak ukryc odnosnik?
    przez cisar na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 15-03-2007, 14:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •