Migracja z Mambo do Joomla
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Migracja z Mambo do Joomla

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Migracja z Mambo do Joomla

    Witam wszystkich serdecznie,
    Stram się przeprowadzić migrację z Mambo do Joomla i oczywiście mi to nie wychodzi

    Przeprowadzam wszystko zgodnie z tym artykułem jednak zamiast strony w nowym folderze (mambo na mno.com.pl, joomle dla próby umieściłem na mno.com.pl/joomla) widzę pustkę. Zastanawia mnie lista komponentów wypisana w artykule. Czy mam ją interpretować jako przykład, czy są to moduły, które mogę przenieść, a resztę doinstalować od nowa?

    Gdyby znalazł się ktoś chętny do ścisłej pomocy z chęcią udostępnie FTP.

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2

    Domyślny

    Wyglada na to ze zapodziales gdzies templatke.

    Generalnie korzystaj z angielskiego tlumaczenia. Ta lista - IMHO - jest lista rzeczy ktorych nie powinno sie przenosic do nowego systemu - poniewaz stanowia jego jadro. Wyjatkiem sa templatki w ktorych modyfikowales cos "na zywca"

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    06-01-2006
    Wpisy
    15
    Punkty
    10

    Domyślny

    A czy istnieje możliwość przeprowadzenia takiej operacji na własnym komputerze? Postawić serwer albo coś w tym stylu?

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    02-10-2005
    Wpisy
    36
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Allasar
    A czy istnieje możliwość przeprowadzenia takiej operacji na własnym komputerze? Postawić serwer albo coś w tym stylu?
    Zdecydowanie ze można a czasami zaleca się poniżej masz serwery na localhost i na ich stronach szukaj porad co do instalacji itd.

    http://www.webserv.pl/

    http://www.krasnal.tk/

    Powodzenia,

  6. #5
    Opiekun forum
    Dołączył
    19-09-2005
    Wpisy
    3 743
    Punkty
    131

    Domyślny

    Jednakze tu pozwole sobie byc innego zdania od nosnie localhosta O ile mozna go wykorzystac do stowrzenia szkieletu strony, to juz same tresci bym wprowadzal online, niejednokrotnie sa problemy z czcionkami po przenosinach z localhost na środowisko serwera

  7. #6
    Bywalec
    Dołączył
    12-10-2005
    Wpisy
    321
    Punkty
    26

    Domyślny

    To ja dorzucę, bo kolejny serwis przenosiłem w ten weekend... problem z czcionkami się bierze bo sa rozne wersje mysql na serwerze, albo czasami uzytkownicy zapominaja ustawiac polskiego jezyka w panelu admina i potem sie takie heca robia. Ew. jeszcze blędnie niektórzy wykonuja kopie bazy, zdefiniowuja niepoprawnie tym kodowania i taka baze potem bezposrednio wczytuja do nowej, prawde mowiac rzadko kiedy mam problem z krzakam, bo zanim zrobie te czynnosci, wszystko ustawiam jak najlepiej.
    Przeczytaj o tematyce: programy partnerskie zobacz też jak wygląda darmowa reklama dla Ciebie, no i na deser mam dla Ciebie stronę o pagerank i mały Kurs CSS

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •