Jak to zrobić: pozycja menu prowadzi do logowania, po zalogowaniu do phocadownload?
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Jak to zrobić: pozycja menu prowadzi do logowania, po zalogowaniu do phocadownload?

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny Jak to zrobić: pozycja menu prowadzi do logowania, po zalogowaniu do phocadownload?

    Prosił bym o wytłumaczenie jak zrobić następujący układ:

    Chciałbym aby jakiś przycisk w menu głównym (np o nazwie "Pliki do ściągnięcia") przed zalogowaniem zarejestrowanego użytkownika prowadził do strony logowania (wyświetlanej na głównej), a po zalogowaniu ten sam przycisk ma prowadzić do pewnej kategorii phocadownload (widocznej tylko dla zarejestrowanych).
    A gdy się użytkownik wyloguje, to żeby ten przycisk znowu prowadził do logowania.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Wystarczy że przycisk tą - pewną kategori - phocad..... oznaczysz jako dostępną tylko dla zarejestrowanych.
    Pzdr

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za radę. Próbowałem już tak zrobić, ale wtedy niezbyt fajnie to działa.

    Gdy pozycji w menu ustawię "Dostęp" na "Registered", to ten przycisk w ogóle znika z menu, a ja chciałbym żeby on cały czas tam był. Gdy żaden użytkownik nie będzie zalogowany, to po naciśnięciu tego przycisku pojawi się formularz logowania, a gdy się już ktoś zaloguje, to po naciśnięciu tego przycisku będzie wyświetlała się owa kategoria z PhocaDownload.

    Natomiast gdy w PhocaDownload włączę ustawienia tej kategorii i ustawię jej dostęp na Registered, to wtedy bez zalogowania po naciśnięciu przycisku z menu pokazuje się czysta strona. (Wiem że i tak na tej kategorii muszę ustawić dostęp dla zarejestrowanych żeby nikt inny tego nie włączył. Ale mi teraz chodzi o stworzenie pewnego określonego sposobu dostępu.

    Opisując nieco bardziej obrazowo chodzi mi o stworzenie głównej pozycji menu o nazwie "Dla nauczycieli" w której będzie kilka pozycji podmenu, a jedna z nich to "Pliki do ściągnięcia". I jeżeli ktoś nie będzie zalogowanym nauczycielem, to nie będzie miał dostępu do dokumentów z PhocaDownload (np *.pdf czy jakieś tam *.doc). Chciałbym żeby wszystkie podmenu w "Dla nauczycieli" były wyświetlane cały czas. Ale po kliknięciu podmenu o nazwie "Pliki do ściągnięcia" albo pojawi się formularz logowania, albo po zalogowaniu pojawiać się będzie jakaś tam kategoria plików...

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Mała sztuczka:
    - tworzysz ukryte menu (nie opublikowane za pomocą modułu)
    - w ukrytym menu tworzysz link do kategorii phocadownload i dajesz dostęp tylko dla zarejestrowanych na ten element menu // na komponent również
    - w menu zewnętrznym tworzysz dostępny dla wszystkich alias do stworzonego powyżej elementu menu ukrytego
    Powinno zadziałać jak oczekujesz
    Przyjemnej zabawy
    Pzdr

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Właśnie o to chodziło, dziękuję. Sam bym w życiu tego nie wymyślił...

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ale mam jeszcze drobny problem kosmetyczny, w formularzu logowania wszystkie słowa mam po polsku poza opcją "Zapamiętaj mnie". U mnie pisze "Remember me". Gdzie to zmienić?

    rememberme.png

Podobne tematy

  1. Jak zrobić by moduł z adsmanager pojawiał się tylko po zalogowaniu użytkownika?
    przez lamcpp na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-02-2013, 12:18
  2. Jak zrobić pustą pozycję w menu?
    przez papik12357 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 18-12-2009, 13:59
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-11-2008, 23:29
  4. Po zalogowaniu w serwisie przenosi od razu na forum. co zrobić?
    przez Elfiszcze na forum Pomost Joomla «» Przemo
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 07-08-2007, 12:41
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 12-07-2007, 09:09

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •