Database connection error (2): Could not connect to MySQL. po próbie zmiany hasła
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Database connection error (2): Could not connect to MySQL. po próbie zmiany hasła

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-09-2009
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny Database connection error (2): Could not connect to MySQL. po próbie zmiany hasła

    Witam

    Próbowałem zmienić hasło do panelu administracyjnego, bo zapomniałem, poprzez metodę, którą podał kiedyś zwiastun - cytuję:

    Druga możliwość to zmiana hasła głównego administratora w tabeli użytkowników. Hasło przechowywane jest w tabeli jos_users w kolumnie password(w Twojej bazie może być inny przedrostek w nazwie tabeli).
    Otwórz tabelę, znajdź rekord z danymi głównego administratora i wyedytuj go. Hasło musi być zaszyfrowane. Nie możesz więc jedynie wpisać nowego hasła w przeznaczonym na nie polu tekstowym.
    Użyj jednego z trzech poniższych już zaszyfrowanych haseł:
    - password = "hasła szyfrowane kluczem MD5"
    ------------------------------------------------------
    - admin = 21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3
    - secret = 5ebe2294ecd0e0f08eab7690d2a6ee69
    - OU812 = 7441de5382cf4fecbaa9a8c538e76783
    Wklej wybrane z haseł w polu password, zapisz zmianę, a następnie zaloguj się na zaplecze witryny i zmień ustalone przed chwilą hasło na własne, niepowtarzalne, bezpieczne.
    I właśnie zrobiłem to, usunąłem dawne hasło, wkleiłem hasło admin w postaci tegoż kodu, zatwierdziłem. I teraz chciałem zalogować się na zaplecze, a tam taki psikus - nic nie działa ;-)

    Proszę o pomoc.
    Serdecznie zapraszam

    bartekbaran.cba.pl

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Zacznij może od najprostszego rozwiązania - poszukaj skryptu Ratuj Admina dla Joomla 2.5
    - łatwo, szybko i przyjemnie
    Pzdr

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    16-10-2009
    Wpisy
    596
    Punkty
    47

    Domyślny

    Ten komunikat to raczej informuje, że cały Joomla nie może poąłczyć się z bazą danych czyli w pliku configuracyjnym jest błąd.

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    23-09-2009
    Wpisy
    38
    Punkty
    10

    Domyślny

    Gall Anonim: Po wpisaniu adresstrony/RatujAdmina..... wyskakuje: Przepraszamy, strona nie została znaleziona.Page not foundSprawdź poprawność adresu lub zajrzyj na stronę główną www.cba.pl
    bogdanbojarski: Też mi się właśnie tak wydaje... Tylko co zmienić, co jest nie tak? Podałem co zrobiłem, teraz pytanie co mam poprawić, bo już naprawdę nie wiem,.
    Serdecznie zapraszam

    bartekbaran.cba.pl

  6. #5
    Przeglądacz dumes awatar
    Dołączył
    07-02-2012
    Skąd
    Polska
    Wpisy
    64
    Punkty
    13

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Bartek.baran Zobacz wiadomość
    Gall Anonim: Po wpisaniu adresstrony/RatujAdmina..... wyskakuje: Przepraszamy, strona nie została znaleziona.Page not foundSprawdź poprawność adresu lub zajrzyj na stronę główną www.cba.pl
    bogdanbojarski: Też mi się właśnie tak wydaje... Tylko co zmienić, co jest nie tak? Podałem co zrobiłem, teraz pytanie co mam poprawić, bo już naprawdę nie wiem,.

    Kod:
    http://www.trzepizur.pl/blog/item/157-zapomnia%C5%82em-has%C5%82o-administratora-joomla.html

  7. #6
    Wyga trzepiz awatar
    Dołączył
    06-01-2006
    Skąd
    SH | SC
    Wpisy
    3 528
    Punkty
    252

    Domyślny

    Database connection error (2): Could not connect to MySQL
    To informacja, że nie masz w ogołe połączenia z bazą danych ... Czy na pewno zmieniłeś hasło usera w tabeli ##_users ?

    Jak masz panel zarządzania hostingiem .. to zmień sobie hasło do swojej bazy (jak ona się nazywa znajdziesz w pliku configuration.php) a następnie podmień to zmienione hasło właśnie w pliku configuration.php

    Sądzę także, że może to być jakiś ogólny problem twojego usługodawcy. Proponuję zadzwonić do nich i zapytać czy wszystko z MySQL działa . bo masz taki komunikat i jak mogą ci pomóc ..

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post/autor: 22-10-2017, 22:27
  2. Czasami pojawiające się: Database connection error (2): Could not connect to MySQL.
    przez jadowity na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 03-02-2013, 21:37
  3. Obserwuj Odpowiedz Database connection error (2): Could not connect to MySQL.
    przez Gumisio na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 10-07-2012, 10:39
  4. Database connection error (2): Could not connect to MySQL. - Proszę o pomoc
    przez OgrzesiekO na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 16-06-2012, 14:09
  5. database connection error (2) could not connect to mysql
    przez MonkaZioom na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post/autor: 28-05-2012, 22:01

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •