plik configuration.php - wersja dla idiotów
Wyniki 1 do 2 z 2

Temat: plik configuration.php - wersja dla idiotów

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-06-2009
    Wpisy
    41
    Punkty
    10

    Domyślny plik configuration.php - wersja dla idiotów

    Witam,

    Mam prośbę o pomoc w wersji łopatologicznej - próbuję walczyć z tematem już 2 dni i dalej nic ...

    W jaki sposób na hostingu w home ukryć plik configuration.php - tylko proszę nie pisać, że to już było
    Próbowałem porad ogólnych i chyba na home to nie działa
    Czy jest w stanie ktoś poświęcić chwilę i podać mi jak to skonfigurować - aby działało

    Poniżej przykładowa struktura katalogów w home

    \ - główny katalog po zalogowaniu - nasza serwera na home (przykładowa) ggggg
    \wersja1\joomla\ - katalog w której znajduje się cały serwis joomli do zabezpieczenia
    \kklll\configuration.php - katalog w którym znajduje się plik configuration.php z którego chciałbym aby czytał konfigurację (jeżeli jest to zła lokalizacja proszę o info)

  2. #2
    Wiarus pyziak awatar
    Dołączył
    10-06-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    2 598
    Punkty
    155

    Domyślny

    Nie mam czasu tłumaczyć na polski, strasznie namieszałeś z tymi katalogami, ale jeżeli potrzeba Ci to do zwiększenia bezpieczeństwa to plik configuration.php powinien znajdować się poza katalogiem core Joomla a nie w nim co to znaczy że np.:
    w katalogu : public_html ( którego to zawartość jest wyświetlana poprze przeglądarkę internetową) są np. strony :
    strona1
    strona2
    to owy plik powinien się znajdować poza tymi katalogami, czy tworzysz w głównym katalogu katalog np.: o nazwie ustawienia_strona1 a w nim configuration.php, oczywiście odpowiednie zmiany w plikach z odpowiednimi ścieżkami, i to się ma do każdego hostingu a nie tylko do home.pl. Ja bym osobiście zrobił migracje do obecnie wspieranej wersji Joomla! a nie bawił się w partyzantkę



    Step 1 :
    Move configuration.php to a safe directory outside of public_html.

    Step 2: You will have to modify the /includes/defines.php and /administrator/includes/defines.php files, more precisely, this constant:
    define( 'JPATH_CONFIGURATION', JPATH_ROOT );

    If, for example you wish to move the file up one level and into a folder named "test" the constant will look like this:
    define( 'JPATH_CONFIGURATION', JPATH_ROOT.DS.'..'.DS.'test' );
    Step 3: Make sure the configuration.php is not writable at all, so that it can not be overridden by com_config.
    Step 4: If you need to change configuration settings, do it manually in the relocated configuration.php.
    Joomla User Group Podlasie - Zapraszam na FanPage<script src="http://connect.facebook.net/pl_PL/all.js#xfbml=1"></script>
    <fb:like href="https://www.facebook.com/JUGPodlasie" show_faces="true" width="450"></fb:like>

Podobne tematy

  1. wyczysciło plik configuration.php
    przez tomsson na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 19-08-2010, 09:44
  2. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 05-04-2010, 22:44
  3. Plik configuration.php
    przez MirekP na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 22-07-2009, 18:22
  4. logowanie a plik configuration.php
    przez mirio na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 16-12-2008, 01:03
  5. [Problem] Plik configuration.php
    przez maćku na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-07-2006, 19:21

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •