Problem z prostymi adresami po przeniesieniu na serwer
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Problem z prostymi adresami po przeniesieniu na serwer

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-01-2012
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z prostymi adresami po przeniesieniu na serwer

    Panowie pomóżnie,

    wreszcie przeniosłem strone na serwer home.pl. Zrobiłem to za pomoca akeeba backup. Wszystko przebiegło pomyślnie.
    Jest jeden problem. Nie działaja mi odnośniki (zbudowane na podstawie prostych adresów).

    Gdzie szukać przyczyny? Co może być nie tak?

    Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi,
    Pozdrawiam
    Dominik

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Po pierwsze - budowanie odnośników na prostych adresach to raczej kiepski pomysł
    lepiej robić je na standardowych adresach generowanych przez Joomla - system o ile będzie działał poprawnie w nowym miejscu i tak na ich podstawie stworzy proste adresy (i nie masz takich szopek jak teraz)
    Po wtóre - rozumiem że masz proste adresy i resztę konfiguracji włączoną/ustawioną tak jak na wersji produkcyjnej - natomiast standardowo o ile robisz przeniesienie za pomocą pliku jpa używając akeeba należy zmienić htaccess.bak (tak zmienia akeeba przy archiwizacji) na .htaccess
    Pzdr

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-01-2012
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Po pierwsze - budowanie odnośników na prostych adresach to raczej kiepski pomysł
    lepiej robić je na standardowych adresach generowanych przez Joomla - system o ile będzie działał poprawnie w nowym miejscu i tak na ich podstawie stworzy proste adresy (i nie masz takich szopek jak teraz)
    Po wtóre - rozumiem że masz proste adresy i resztę konfiguracji włączoną/ustawioną tak jak na wersji produkcyjnej - natomiast standardowo o ile robisz przeniesienie za pomocą pliku jpa używając akeeba należy zmienić htaccess.bak (tak zmienia akeeba przy archiwizacji) na .htaccess
    Pzdr
    Dlaczego budowanie odnośników na podstawie prostych adresów to zły pomysł?

    W tym momencie wszytko poprawiłem i działa na standardwoych adresach Joomla. Tzn. że gdy włącze teraz proste adresy na serwerze to powinno wszystko działać prawidłowo? (sprawdziłem niestety tak się nie dzieje :/)

    Próbowałem wcześniej z .htaccess - zmieniłem nazwe, wprowadzałem modyfikacje typu: #Options +FollowSymLinks, RewriteBase / i nic to nie zmieniało.

    Co jeszcze mogę zrobić żeby te adresy jednak wyglądały lepiej niż teraz?

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez domin_89 Zobacz wiadomość
    Dlaczego budowanie odnośników na podstawie prostych adresów to zły pomysł?
    Zmień alias któregokolwiek z odnośników wewnątrz strony (np. elementu menu) i .........

    Co do reszty - daj no może adres strony - swojego czasu były problemy z home.pl ale obecnie można rzec że jest w porządku.
    Pzdr

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-01-2012
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Zmień alias któregokolwiek z odnośników wewnątrz strony (np. elementu menu) i .........

    Co do reszty - daj no może adres strony - swojego czasu były problemy z home.pl ale obecnie można rzec że jest w porządku.
    Pzdr
    No racja.

    Adres strony www.pracowniapazdan.pl
    Tyle, że w tym momencie zmieniłem na standardowe adresy.

    Gall Anonim dzięki za pomoc

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    10-01-2012
    Wpisy
    11
    Punkty
    10

    Domyślny

    Gall Anonim mógłbyś podpowiedzieć co mogę zrobić w temacie tych prostych adresów?

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    09-02-2012
    Skąd
    Warszawa/Bielsko-Biała/Kilcullen
    Wpisy
    16
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam, ja też się przyłączam do prośby. Przeniosłem dwujęzyczna stronę na serwery home.pl i teraz nie działają mi proste adresy.

  9. #8
    Nowicjusz Slawek_82 awatar
    Dołączył
    12-11-2012
    Skąd
    Legnica
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witajcie
    Problem sprzed roku, ale nadal aktualny, gdyż na tej stronie powyżej www.pracowniapazdan.pl nadal proste adresy nie działają.
    U mnie była inna historia:
    1. Była stara strona na home w joomla 1.0
    2. Na serwerze home.pl w katalogu "test" zrobiłem instalkę joomla 2.5
    3. Potworzyliśmy wersje językowe, wprowadziliśmy trochę tekstów. Wszystko działało na prostych adresach bez problemu. Prace w katalogu test i na serwerze miały na selu nauczenie grona handlowców jak się pracuje w joomla, by nic nie sp****yć za wczasu.
    4. Jak już wszyscy się nauczyli, wykasowałem główne pliki z joomla 1.0 podmieniając je na te z joomla 2.5 itp
    5. Po zamianie otwierała się strona główna, nic poza tym nie szło, żadne podstrony się nie otwierały, a pojawiał się błąd o za dużej liczbie przekierowań.
    6. Poszukałem błędu i znalazłem: usunąłem proste adresy zastępując je tymi generowanymi z joomla.
    7. Strona działa pięknie, hula, że aż miło, aktywacja prostych adresów jednak powoduje błędy.

    Ktoś ma jakiś pomysł gdzie szukać problemu, ewentualnie przetestował rozwiązanie?
    Dzięki za pomoc

Podobne tematy

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-12-2010, 01:44
  2. Problem z prostymi adresami po przenosinach joomli
    przez gri1989 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 02-11-2010, 20:36
  3. Problem po przeniesieniu na serwer
    przez makol na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 22-07-2009, 16:27
  4. Problem z prostymi adresami na home.pl
    przez Ciapek84 na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-02-2009, 16:12
  5. problem po przeniesieniu na nowy serwer
    przez adamszmu na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 23-09-2006, 12:53

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •