Skypty Javascript można osadzić w głównym pliku szablonu za pomocą standardowego znacznika HTML - script. (Przykład: http://wiki.joomla.pl/Slimbox_na_swoją_stronę_Joomla!!)

-------------
Cytat Wysłane przez ciekawa Zobacz wiadomość
Wracając do mojej poprzedniej wiadomości, jeśli Pana wiedza jest tak duża, to powinien się domyslić
Nie jestem, Szanowna Pani/Panienko, jasnowidzem.

Cytat Wysłane przez ciekawa Zobacz wiadomość
Z Pana wypowiedzi wynika, że funkcja, którą Pan pełni to pouczanie innych. Forum jest po to by wyjaśniać
Pouczanie, uczenie, wyjaśnianie - proszę sobie posprawdzać w słownikach, czy aby nie są to wyrazy bliskoznaczne.

Cytat Wysłane przez ciekawa Zobacz wiadomość
Jestem laikiem, dziewczyną bez wykształcenia informatycznego. No i co z tego? Jednak mam na tyle odwagi i rozumu, by stworzyć stronę samemu.
A co to ma do rzeczy? Moi uczniowie tworzyli strony internetowe w klasie VI szkoły podstawowej. Nie byli informatykami tudzież mieli dość rozumu, bo odwaga to tu raczej do niczego potrzebna nie jest. Od tworzenia strony, zwłaszcza za pomocą takiego narzędzia, jak Joomla, do samodzielnego pisania kodu stron jest trochę kilometrów do przebycia. Nie znaczy to, że dla Ciebie czy dla kogokolwiek za trudne. Ale to inna kwestia.

Jak dodawać skrypty JavaScript do kodu Joomla, opisano wiele razy w różnych miejscach. Do tego, by znaleźć te informacje, nie trzeba ani wykształcenia informatycznego, ani zbytniego rozumu, ani tym bardziej odwagi. Jeśli się tego nie wie, wystarczy zapytać, a nie kombinować.

Kombinowanie to jedna z metod rozwiązywania problemów i uczenia się. Tyle, że aby kombinować, też trzeba znać jakieś podstawy. Forum, niestety, nie jest od tego, by ich uczyć.