Ale ciacho! Fundacja wspiera Ciebie - wesprzyj Fundację - Strona 9
Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni
Wyniki 81 do 90 z 109

Temat: Ale ciacho! Fundacja wspiera Ciebie - wesprzyj Fundację

  1. #81
    Przeglądacz
    Dołączył
    24-05-2008
    Wpisy
    32
    Punkty
    12

    Domyślny

    @szachpl,
    Miałem to samo. Niby w szablonie wszystko było OK. Jednak w moim przypadku błąd był w pliku index.php w głównym folderze witryny (nie wiem dlaczego) podmieniłem na oryginalny plik z najnowszej instalacji Joomla (2.5.9) i od tej pory wszystko jest OK.
    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #82
    Debiutant
    Dołączył
    23-04-2008
    Wpisy
    7
    Punkty
    11

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jola Zobacz wiadomość
    @kwacior
    plik plugins/system/plugin_component/plugin_component.php ok linii 522 przed:
    Kod PHP:
    $content "\n<!-- Plugin Include component version 1.13 by Mike Reumer"
    wstaw
    Kod PHP:
    $response str_replace('<div id="panel_cookie_dol" class="panel_cookie">','<div id="panel_cookie_dol" class="panel_cookie" style="display:none;">',$response);
      
    $response str_replace('<div id="panel_cookie" class="panel_cookie">','<div id="panel_cookie" class="panel_cookie" style="display:none;">',$response); 
    i juz
    Wszystko działa jak należy - BARDZO DZIĘKUJĘ

  4. #83
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Wielkie dzięki

  5. #84
    Debiutant
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Mam problem z tym pluginem, gdyż tak jak wcześniej użytkownicy zgłaszali podobny problem, tak i u mnie na stronce nie da się komunikatu zamknąć. Była podpowiedź że plugin się powtarza 2 razy po wygenerowaniu strony i stąd przyczyna. U mnie powtórzył sie 6 razy ale kompletnie nie wiem dlaczego. Jeśli moglibyście podpowiedzieć byłbym wdzięczny. http://spkomprachcice.wodip.opole.pl/

    Pozdrawiam

  6. #85
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie masz problemu z dodatkiem. Masz problem z szablonem strony. Obejrzyj sobie kod wynikowy - źródło: 6-krotnie powtarza ci się deklaracja DOCTYPE, 6-krotnie deklaracja <body>, 6-krotnie deklaracja </body>.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #86
    Debiutant
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki zwiastun za odpowiedź, prawda jest taka że problem jest, a ja nie znam się na tyle na php aby stwierdzic gdzie jest ten błąd. Nie do końca znam mechanizm dołączania kodu pluginu do kodu stronki ale jeśli jest jakiś błąd co się powtarza to mimo iż na wielu stronach jest wszystko ok a tylko z kilkoma jest problem to autor pluginu mógłby spróbować wdrożyć takie rozwiązanie które nie powodowałoby tych problemów u tych nielicznych. Niechciałbym aby ten post był odebrany jako nieprzychylny autorowi bo tak nie jest, jestem wdzięczny za jego/ich pracę, stanowi jedynie prośbę o pomoc bo problemu nie rozwiązałem.

    Pozdrawiam serdecznie.

  8. #87
    Bywalec
    Dołączył
    15-02-2008
    Wpisy
    340
    Punkty
    45

    Domyślny

    Autorzy napisali prawidłowo plugin. Winne są źle napisane szablony. Przynajmniej tak wynika z kilku(nastu?) postów.
    Nie wyobrażam sobie, żeby autorzy sprawdzali wszystkie szablony (setki?) dostępne na świecie i je modyfikowali.

  9. #88
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    moim założeniem podczas pisania dodatku było aby był prosty w obsłudze i szybki.
    Osadzenie modułu wymaga więcej zachodu, więc padło na dodatek.
    Każda strona ma takie elementy jak <body> i </body> i każdy - nawet poczatkujący twórca jakiejkolwiek strony - wie, że na stronie powinno być jedno <body> i jedno </body>.
    Info ciacho wyszukuje w kodzie html strony </body> i "dokleja" przed nim informację o ciasteczkach.
    Jeśli </body> pojawi się więcej razy, Info ciacho lubi to towarzystwo i też się zamelduje.
    Wielokrotne występowanie </body> jest dużym błędem!
    Czyli Info ciacho robi dobrą robotę bo wychwytuje takie kwiatki.
    Sugerowanie, że ważniejsze jest żeby Info ciacho sie zamykało za pierwszym kliknięciem niż zlikwidowanie poważnych błedów na stronie jest co najmniej dziwne.
    Mogę dopisać kod, który sprawdzi ile razy jest na stronie </body> a nawet jaki kolor oczu ma użytkownik - ale po co?

    Wyjątkiem od reguły są rozszerzenia, które wstawiają komponent do modułu lub artykułu. Wówczas konieczna jest mała modyfikacja.
    Tego typu problem był zgłaszany i został rozwiązany.

  10. #89
    Debiutant
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    5
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za odpowiedzi.
    Sprawa jest dziwna, używam przeglądarki firefox i jest to widoczne że w kodzie strony dokleja kilka razy to o czym wspomniała Jola. Ale analizując strone za pomocą dodatku firebug już tych dodatkowych elementów brak, jest jedna sekcja <body>. Sprawdziłem czy tekst wyświetlany za pomocą modułu (mod_custom) w miejscach gdzie dokleja dodatkowe body nie zawiera elementów <body> - nie zawiera. Czy można z tego wysnuć wniosek że moduł (mod_custom) robi psikusa i dokleja kilka dodatkowych elementów generując kod?

    Pozdrawiam Serdecznie

  11. #90
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie sposób wysnuwać żadnych takich wniosków. Trzeba zbadać kod szablonu, a do tego trzeba go wiedzieć i odkryć, co powoduje taką sytuację.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 9 z 11 PierwszyPierwszy ... 7891011 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Fundacja Europa Christiana - poszukiwany wolontariusz
    przez Europa Christiana na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-02-2013, 17:05
  2. Fundacja PCJ Otwarte Źródła i nowa witryna
    przez zwiastun na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 05-03-2012, 15:43

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •