Errory, errory, jeszcze raz errory..
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Errory, errory, jeszcze raz errory..

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-03-2013
    Wpisy
    42
    Punkty
    2

    Domyślny Errory, errory, jeszcze raz errory..

    Witam!

    Przed chwilką wyczyściłem CAŁĄ bazę danych oraz CAŁE FTP. Wszystko zrobiłem z zamysłem wgrania Joomli 3.0.3. Niestety.. Zwróciło komunikat o niezgodności wersji PHP.

    Z tej racji stworzyłem plik ".htaccess", do którego dodałem wpis:
    <Files *.php>
    ForceType application/x-httpd-php53
    </Files>
    Bądź zamiennie:
    "AddType application/x-httpd-php53 .php"

    Oczywiście mój hosting obsługuje PHP 5.3/5.4. Joomla wgrała się, a Panel Administratora działa świetnie, natomiast wyświetla mi się tylko i wyłącznie adres "www.mojastrona.pl". Jeśli ktoś zechce wejść na chociażby "www.mojastrona.pl/index.php", to już zwraca Error 404. To samo w przypadku wszystkich innych stron, artykułów itp itd.. wyświetla się tylko i wyłącznie główny page..

    Reasumując:
    Strona, na którą wchodzi ~1000 osób dziennie STOI w miejscu. Kilka razy próbowałem instalować Joomlę, ustawiać wersję PHP 5.3/5.4, ale to nic nie daje.
    Bardzo proszę o pomoc, potrzebuję rozwiązania jak najszybciej!
    Plik .htaccess znajduje się w głównym katalogu.


    EDIT:
    Muszę zaznaczyć, że kilka razy w Panelu Administracji przy wprowadzaniu jakichś danych wyskakiwał mi komunikat "JFolder - ścieżka nie jest folderem".
    Tak natomiast wygląda konfiguracja PHP na moim hostingu:
    http://zapodaj.net/images/181e05052c440.bmp
    http://zapodaj.net/images/8c023965f5b1e.bmp



    PHP 5.2 jest tak samo skonfigurowane jak PHP 5.3.


    Błagam o szybkie wsparcie
    Ostanio edytowane przez WhitePatriot : 27-03-2013 20:40

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec
    Dołączył
    11-03-2009
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    147
    Punkty
    28

    Domyślny

    Wylacz SEF(proste adresy) i zobacz
    ndspoland.o12.pl - obecnie w fazie tworzenia.

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-03-2013
    Wpisy
    42
    Punkty
    2

    Domyślny

    Pomogło, kocham Cię!
    Temat do zamknięcia..


    Czołem Wielkiej Polsce!

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez WhitePatriot Zobacz wiadomość
    Pomogło, kocham Cię!
    Może tak spokojnie z tą deklaracją uczuć.
    Error 404 w twoim przypadku powodowany jest faktem iż plik htaccess.txt w głównym katalogu Joomla nie został przemianowany na .htaccess - więc proponuję zrób to i włącz jednak proste adresy (lepiej dla postrzegania strony przez googlebot)
    "JFolder - ścieżka nie jest folderem" - powodowany jest faktem iż włączona jest separacja katalogu w którym znajduje się Joomla i nie widzi pełnej ścieżki przy zmianach - zdarza się taka sytuacja - przykładem może być tutaj home.pl - tyle że zazwyczaj w tym konkretnie przypadku to tylko irytujący komunikat a nie faktyczny problem.
    Pzdr

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-03-2013
    Wpisy
    42
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Error 404 w twoim przyppomoglo.wodowany jest faktem iż plik htaccess.txt w głównym katalogu Joomla nie został przemianowany na .htaccess - więc proponuję zrób to i włącz jednak proste adresy (lepiej dla postrzegania strony przez googlebot)
    "JFolder - ścieżka nie jest folderem" - powodowany jest faktem iż włączona jest separacja katalogu w którym znajduje się Joomla i nie widzi pełnej ścieżki przy zmianach - zdarza się taka sytuacja - przykładem może być tutaj home.pl - tyle że zazwyczaj w tym konkretnie przypadku to tylko irytujący komunikat a nie faktyczny problem.
    Pzdr
    Cos tam ogarniam i intuicyjnie od razu zmienilem htaccess.txt na .htacces, a dopiero potem ustawilem odpowiednia wersje php. Jednak errory 404 i tak wystepowaly. Pomogla zmiana dynamicznych adresow, bez ktorej mimo odpowiedniego .htaccess - mialem lipe. Zanim napisalem na forum szukalem w google, ale tamte wskazowki nic mi nie daly, dopiero poradzona wyzej zmiana adresow...
    Od razu dopowiem, ze usuniecie # przed rewrite nie pomoglo i w sumie przeciez strona dziala.. bez dynamicznych, ale jest.

    Strone mam w ogicom.pl. Problem komunikatu radzisz zatem zignorowac, czy masz jakies rozwiazanie? I jesli moge prosic - lopatologicznie :-)

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Wybacz, ale rozmowa z Tobą na tym etapie Twoich kompetencji, to rozmowa ślepego z głuchym.

    Cytat Wysłane przez WhitePatriot Zobacz wiadomość
    Cos tam ogarniam i intuicyjnie od razu zmienilem htaccess.txt na .htacces
    I co z tego, że zmieniłeś, skoro nie zarządziłeś w konfiguracji korzystania z mod_rewrite?
    Nie zmieniłeś też, jak twierdzisz, adresów na proste.
    Twoje adresy wyglądają tak:
    index.php?option=com_content&view=article&id=68&It emid=467
    a prosty adres powinien wyglądać tak:
    design-and-features/color-variations

    Co faktycznie było powodem błędu 404 - raczej nie wiadomo, możliwe, ze włączona wcześniej obsługa mod_rewrite, a nieprzemianowany plik htacces.txt

    Cytat Wysłane przez WhitePatriot Zobacz wiadomość
    Od razu dopowiem, ze usuniecie # przed rewrite nie pomoglo
    Kto Ci doradzał usuwanie # sprzed rewrite? Gdzie to próbowałeś usunać? Czy w ogóle wiesz, jaką rolę ten znak pełni?

    Cytat Wysłane przez WhitePatriot Zobacz wiadomość
    I jesli moge prosic - lopatologicznie :-)
    Owszem, można nawet i skomplikowane rzeczy objaśniać prosto, ale to nie znaczy, że można komuś, kto zaledwie "coś tam ogarnia" objaśniać jakimś abstrakcyjnie "łopatologicznym" językiem rzeczy, które wymagają pewnej wiedzy.

    Wybrałeś Joomla 3.x - niestety, poradnika do tej wersji póki co po polsku nie ma. Ale też - póki co - nie ma w wersji 3.x zbyt wielu nowych funkcji w porównaniu z Joomla 2.5. Jest tylko spora różnica w wyglądzie zaplecza.

    Proponuję zatem albo nabyć bardzo dobry podręcznik Stephena Burge: Oficjalny podręcznik. Joomla! {ćwiczenia} i zapoznać się z podstawami obsługi Joomla, albo skorzystać z bezpłatnych materiałów dostępnych w Sieci (w tym na www.wiki.joomla.pl - materiały dotyczące Joomla 1.6+) .

    Bez solidnej lektury będziesz wprowadzać w błąd swoimi informacjami, a odpowiadający Ci będą szukali rozwiązania źle opisanych problemów albo będą się silić na objaśnienia, których i tak nie zrozumiesz (jak to było w przypadku problemów z wyszukiwaniem)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    27-03-2013
    Wpisy
    42
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    I co z tego, że zmieniłeś, skoro nie zarządziłeś w konfiguracji korzystania z mod_rewrite?
    Nie zmieniłeś też, jak twierdzisz, adresów na proste.
    Twoje adresy wyglądają tak:
    index.php?option=com_content&view=article&id=68&It emid=467
    a prosty adres powinien wyglądać tak:
    design-and-features/color-variations

    Co faktycznie było powodem błędu 404 - raczej nie wiadomo, możliwe, ze włączona wcześniej obsługa mod_rewrite, a nieprzemianowany plik htacces.txt
    Miałem przemianowany .htaccess + włączone proste adresy - errory 404.
    Wyłączyłem zatem proste adresy + miałem przemianowany .htaccess - errorów 404 nie było.
    Stosując Twoją sugestję, przed chwilką jednak włączyłem proste adresy + włączyłem mod_rewrite + miałem nadal przemianowany plik .htaccess - nie ma już errorów 404.
    Zatem nie trzeba było wyłączyć prostych adresów, a wystarczyło razem z nimi mieć włączony mod_rewrite.


    Domeną tego forum jest chyba pomoc. Ja niestety nie mam czasu na przeczytanie książki (nie wyrobię się terminowo ze stroną).. Zanim piszę z jakimś problemem - szukam najpierw w google oraz sam bawię się w prowizoryczne rozwiązanie, jednak jeśli sobie z czymś kompletnie nie radzę - stosuję (a raczej stosowałem) ostatnią deskę ratunku - pytanie na forum. Mam rozumieć zatem, że dla mnie - osoby niekompetentnej - korzystanie z dobrodziejstwa, jakim jest to forum - ma być zabronione?
    Pomoc jest Twoją/Waszą dobrą wolą. Najwyżej coś mi nie zadziała, trudno. Nie mam prawa mieć do kogoś pretensji z tytułu jego niechęci pomocy MI. Zresztą, nie robicie tego odpłatnie.
    W mojej szkole, z tego co mi wiadomo, nikt nie ma wiedzy z zakresu Joomli + PHP + MySQL + CSS itp itd.. i to akurat JA mam za zadanie postawić stronę mojego liceum (nieogarnięta sorka nie potrafi podłączyć się nawet do FTP?).. Także nie wiem jak się ustosunkować do dalszych moich pytań..

    Reasumując - problem ROZWIĄZANY. Errorów nie ma, proste adresy są.
    Komunikat "JFolder - ścieżka nie jest folderem" zignoruję.

    Dziękuję za pomoc, gdyby nie Wasze podpowiedzi zapewne NADAL widziałbym Errory 404 oraz miał zbędne pole "Wyszukaj tutaj",
    Czołem Wielkiej Polsce!
    Ostanio edytowane przez WhitePatriot : 29-03-2013 10:52

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez WhitePatriot Zobacz wiadomość
    Ja niestety nie mam czasu na przeczytanie książki (nie wyrobię się terminowo ze stroną)..
    To nie w tym, rzecz, by przeczytać całą książkę (lektura na 2 dni), ale potrzebujesz wiedzy, by poradzić sobie z problemami, które dopiero przed Tobą.

    Cytat Wysłane przez WhitePatriot Zobacz wiadomość
    Mam rozumieć zatem, że dla mnie - osoby niekompetentnej - korzystanie z dobrodziejstwa, jakim jest to forum - ma być zabronione?
    Na jakiej podstawie wyciągasz taki wniosek. Nie otrzymałeś pomocy?
    Tyle, że nie wyobrażasz sobie chyba, że pomoc na forum ma polegać na logowaniu się do zaplecza witryn zgłaszających problemy, odkrywanie, o co właściwie im chodzi i wykonywanie za nich czynności, jakie powinni wykonać sami.
    To oczywiste, że gdy ktoś zaczyna, to niewiele wie. Ale jeśli nie wie - to najpierw poznawanie, ćwiczenia, eksperymenty, budowane własnej prostej witryny, opieranie się na standardowych rozwiązaniach, a w miarę nabywania doświadczenia i rzeczywistych potrzeb podejmowanie się trudniejszych wyzwań. A przed zadaniem każdego pytania na forum i po przeczytaniu każdej odpowiedzi najpierw doczytanie informacji, które często łatwo można znaleźć w Sieci albo dopytanie się o niejasne szczegóły, ale w sposób, po którym znać, że ze swej strony rzeczywiście uczyniło się wszystko, co możliwe, aby problem rozwiązać.

    Powodzenia w uruchomieniu witryny szkoly.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Podobne tematy

  1. errory 404 i dziwne tłumaczenia providera
    przez pyby na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-01-2013, 21:04
  2. Komentarze - errory
    przez mycek na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-01-2007, 19:27
  3. Errory przy wejsciu w Menu...
    przez Krajan na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 07-08-2006, 12:00
  4. Errory w panelu administratora
    przez Najkon na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 16-07-2006, 00:18
  5. mail raz jeszcze
    przez pablez na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 12-11-2005, 20:37

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •