Problem z bazą danych podczas instalacji
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Problem z bazą danych podczas instalacji

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-07-2011
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny Problem z bazą danych podczas instalacji

    Witam. Stworzyłem bazę danych sql5, na avx.pl. Podczas instalacji joomli przy łączeniu z bazą danych wyskakuje taki błąd:

    Podczas próby stworzenia bazy danych warszawa wystąpiły błędy.
    Użytkownik może nie posiadać dostatecznych uprawnień, by stworzyć bazę danych. Być może konieczne będzie stworzenie bazy danych bez udziału programu instalacyjnego, zanim będziesz mógł kontynuować proces instalacji środowiska Joomla!
    A więc joomla łączy się z bazą, ale nie przechodzi mi dalej niestety :/

    Szukałem w sieci, ale bardzo mało jest o tym problemie i nie ma nigdzie jasnego rozwiązania tego problemu.

    Dodam, że staram się zainstalować joomla 2.5

    Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Piszesz, że stworzyłeś bazę danych. Z komunikatu wynika natomiast, że to instalator próbuje stworzyć bazę danych na podstawie podanych przez Ciebie parametrów połączenia (serwera BD, nazwy konta, hasła i nazwy bazy danych). Najprawdopodobniej podałeś złą nazwę stworzonej przez siebie bazy, bo gdyby ją instalator znalazł, to nie usiłowałby jej utworzyć, a jedynie wypełniałby danymi.
    Spróbuj raz jeszcze i zwróć uwagę na podanie poprawnej nazwy utworzonej wcześniej bazy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    22-03-2012
    Wpisy
    68
    Punkty
    20

    Domyślny

    Jeśli używasz auto installera na hostingu jomla sama tworzy bazę danych potem cie informuje o danych takich jak hasło nazwa bazy i.t.p.
    Jeśli natomiast instalujesz jomle sam musisz stworzyć bazę danych odpowiednio podać jej namiary przy instalacji na hasło, host, i.t.d.
    Czasem host nie jest( localhost )ale taki jak podaje ci hosting.
    Skasuj bazę danych i spróbuj jeszcze raz
    Berondo

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-07-2011
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Hmm, ja nie rozumiem dlaczego w ogóle ona chce tworzyć bazę danych, skoro bez stworzenia instalacja nawet nie spróbuje przejść dalej Wcześniej, gdy instalowałem joomle, to dodawałem tylko nową bazę danych dawałem jej nazwę użytkownika i hasło. Potem przy instalacji podawałem to i wpisywałem cokolwiek w nazwie bazy danych (w sensie ona sama tworzyła) i przedrostek i był luz. Szło dalej. A teraz pojawia się błąd. Może zadam głupie pytanie, ale czy ja muszę tworzyć tabele w php my admin sam? Joomla chyba sama to powinna zrobić.

    @benek1234 No wpisałem host tak jak mi avx podało. Nie kumam tej opcji z autoinstallerem. Zawsze (tzn ze dwa razy wcześniej ) odpalałem plik index.php i ta instalacja szła i wszystko się samo robiło. Ja tylko podawałem dane.

  6. #5
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Qba11303 Zobacz wiadomość
    Potem przy instalacji podawałem to i wpisywałem cokolwiek w nazwie bazy danych (w sensie ona sama tworzyła)
    Coś kręcisz. Tak to nie działa i nie miało nigdy prawa działać. Musiałeś podać poprawną nazwę istniejącej bazy danych.


    Cytat Wysłane przez Qba11303 Zobacz wiadomość
    skoro bez stworzenia instalacja nawet nie spróbuje przejść dalej
    Na serwerach współdzielonych tak zwykle jest. Instalator potrafi sam stworzyć bazę danych, jeżeli podany użytkownik bazy danych ma uprawnienia do tworzenia nowych baz danych (a na serwerach współdzielonych zwykle takich praw nie ma)

    To, dlaczego instalator próbuje tworzyć bazę danych, wyjaśniłem wcześniej - musiałeś podać nazwę nieistniejącej bazy danych.

    Oczywiście, że nie musisz tworzyć tabel. Albo tworzysz nową bazę danych i tylko podajesz parametry dostępu do niej, albo podajesz parametry dostępu do już istniejącej wcześniej bazy danych. resztę robi instalator
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    21-07-2011
    Wpisy
    21
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ok, wszystko rozumiem, wielkie dzięki za pomoc i sorry, ale nie mogłem znaleźć w necie informacji o tym. Będzie teraz dla potomnych

Podobne tematy

  1. SEYRET błąd podczas instalacji, baza danych ?
    przez iopi na forum Galerie, media, obsługa grafiki i innych mediów
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 21-02-2011, 14:05
  2. kłopoty podczas instalacji z bazą danych
    przez lukas na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 06-03-2009, 01:11
  3. Problem z bazą danych podczas instalacji.
    przez Maaike na forum Joomla Power Edition
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 26-10-2007, 01:57
  4. Problem z bazą danych potrzebną do instalacji Joomla
    przez vvoojo na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 25-04-2007, 13:44
  5. Problem z bazą danych przy instalacji
    przez AbelR na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post/autor: 15-03-2006, 21:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •