dziwne zachowanie dodatku INFO-CIACHO Joomla 2.5.9 - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 36

Temat: dziwne zachowanie dodatku INFO-CIACHO Joomla 2.5.9

  1. #21
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-10-2006
    Wpisy
    64
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dziękuje, podane rozwiązanie działa

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-03-2013
    Wpisy
    15
    Punkty
    3

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jola Zobacz wiadomość
    plik plugins/system/info_ciacho/info_ciacho.php usuń lub zakomentuj linię 82:
    Kod PHP:
    if(!count($_COOKIE)) $styl_ukryj 'style="display:none;"'
    @Jola, mam pytanie, w przypadku Joomla! 2.5.1 i najnowszej wersji info_ciacho (13.04) który element trzeb by usunąć, bo osiągnąć takie zachowanie jak @raven81 opisuje ?

    Dzięki za wytłumaczenie jak to działa. Czy jest możliwe przerobić ten skrypt tak żeby pokazywał cały czas informację o krakersach aż do czasu jak ktoś nie naciśnie przycisku "zamknij"?

  4. #23
    Nowicjusz
    Dołączył
    28-03-2013
    Wpisy
    15
    Punkty
    3

    Domyślny

    Przepraszam za blad, chodzi w wersje 2.5.10.

  5. #24
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    w najnowszej wersji Info ciacho ten bład został wyeliminowany. Skrypt sprawdza czy strona zapisuje ciasteczka w przeglądarce już po załadowaniu się strony. Cytowanej linii kodu do usuniecia już nie ma. Nie trzeba nic poprawiać.

  6. #25
    Przeglądacz
    Dołączył
    01-12-2010
    Skąd
    Kalisz
    Wpisy
    100
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam, ja trochę odbiegnę od tematu poniewaz mam inny dylemat.
    Nie potrafię sobie poradzić z usztywnieniem informacji o ciachach i buttonu tak żeby nie zwijało mi się to razem ze zmianą okna przeglądarki.
    Zmieniłem pozycję, rozmiar i kolor w stylu #3 i jest ok, ale tylko na szerokim oknie. Jak minimalizuję to lata mi po całej stronie, a chciałbym mieć to na sztywno w linii prostej.

    joomla 2.5.10
    info ciacho 2.5 z 04.12.2013

  7. #26

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Jola Zobacz wiadomość
    Moje spostrzeżenia:
    - artykuł o ciasteczkach umieścić w kategorii: uncategorized
    - utworzyć pozycję menu (menu nie musi pojawiać się na stronie), wskazać na ten artykuł
    - id artykułu i id menu (Itemid) wpisać do konfiguracji dodatku

    Pozdrawiam
    Joomla 2.5.14

    Wszystko ustawione w module(czy konfiguracja w pliku php?) JA Elastica wymaga jeszcze innych modyfikacji ?
    Znalazłem dwie odpowiedzi:

    https://www.twentronix.com/support/c...plate-joomlart

    http://www.joomlart.com/forums/showt...okie-Directive ale skryptu/modułu już nie da się pobrać

    Odnalazłem plik default, ale co do niego dodać z info_ciacho.php\info_ciacho.xml ?
    /plugins/system/jat3/jat3/base-themes/default/page/default.php

    Dodałem Analitycs dla pewności że są ciastka.

    Kod:
    <?php/** * ------------------------------------------------------------------------ * JA T3v2 System Plugin for J25 & J31 * ------------------------------------------------------------------------ * Copyright (C) 2004-2011 J.O.O.M Solutions Co., Ltd. All Rights Reserved. * @license - GNU/GPL, http://www.gnu.org/licenses/gpl.html * Author: J.O.O.M Solutions Co., Ltd * Websites: http://www.joomlart.com - http://www.joomlancers.com * ------------------------------------------------------------------------ */// No direct accessdefined('_JEXEC') or die;?><!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.0 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/xhtml1/DTD/xhtml1-transitional.dtd"><html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="<?php echo $this->language; ?>" lang="<?php echo $this->language; ?>"><head>    <?php //gen head base on theme info    $this->showBlock ('head');    ?>    <?php    $blocks = T3Common::node_children($this->getBlocksXML ('head'), 'block');    foreach ($blocks as $block) :        $this->showBlock ($block);    endforeach;    ?>    <?php echo $this->showBlock ('css') ?>
    
    **********
      (function(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||function(){
      (i[r].q=i[r].q||[]).push(arguments)},i[r].l=1*new Date();a=s.createElement(o),
      m=s.getElementsByTagName(o)[0];a.async=1;a.src=g;m.parentNode.insertBefore(a,m)
      })(window,document,'script','//www.google-analytics.com/analytics.js','ga');
    
      ga('create', kod');
      ga('send', 'pageview');
    
    </script></head><body id="bd" class="<?php if (!T3Common::mobile_device_detect()):?>bd<?php endif;?> <?php echo $this->getBodyClass();?>"><a name="Top" id="Top"></a><div id="ja-wrapper">    <?php    $blks = &$this->getBlocksXML ('top');    $blocks = &T3Common::node_children($blks, 'block');    foreach ($blocks as $block) :        $this->showBlock ($block);    endforeach;    ?>    <!-- MAIN CONTAINER -->    <div id="ja-container" class="wrap <?php echo $this->getColumnWidth('cls_w')?$this->getColumnWidth('cls_w'):'ja-mf'; ?>">    <?php $this->genBlockBegin ($this->getBlocksXML ('middle')) ?>        <div id="ja-mainbody" style="width:<?php echo $this->getColumnWidth('mw') ?>%">            <!-- CONTENT -->            <div id="ja-main" style="width:<?php echo $this->getColumnWidth('m') ?>%">            <div class="inner clearfix">                <?php echo $this->loadBlock ('message') ?>                <?php                //content-mass-top                if($this->hasBlock('content-mass-top')) :                $block = &$this->getBlockXML ('content-mass-top');                ?>                <div id="ja-content-mass-top" class="ja-mass ja-mass-top clearfix">                    <?php $this->showBlock ($block); ?>                </div>                <?php                endif; ?>                <div id="ja-contentwrap" class="clearfix <?php echo $this->getColumnWidth('cls_m'); ?>">                    <div id="ja-content" class="column" style="width:<?php echo $this->getColumnWidth('cw') ?>%">                        <div id="ja-current-content" class="column" style="width:<?php echo $this->getColumnWidth('c') ?>%">                            <?php                            //content-top                            if($this->hasBlock('content-top')) :                            $block = &$this->getBlockXML ('content-top');                            ?>                            <div id="ja-content-top" class="ja-content-top clearfix">                                <?php $this->showBlock ($block); ?>                            </div>                            <?php endif; ?>                            <?php if (!$this->getParam ('hide_content_block', 0)): ?>                            <div id="ja-content-main" class="ja-content-main clearfix">                                <?php echo $this->showBlock ('content') ?>                            </div>                            <?php endif ?>                            <?php                            //content-bottom                            if($this->hasBlock('content-bottom')) :                            $block = &$this->getBlockXML ('content-bottom');                            ?>                            <div id="ja-content-bottom" class="ja-content-bottom clearfix">                                <?php $this->showBlock ($block); ?>                            </div>                            <?php endif; ?>                        </div>                        <?php                        //inset1                        if($this->hasBlock('inset1')) :                        $block = &$this->getBlockXML ('inset1');                        ?>                        <div id="ja-inset1" class="ja-col column ja-inset1" style="width:<?php echo $this->getColumnWidth('i1') ?>%">                            <?php $this->showBlock ($block); ?>                        </div>                        <?php endif; ?>                    </div>                    <?php                    //inset2                    if($this->hasBlock('inset2')) :                    $block = &$this->getBlockXML ('inset2');                    ?>                    <div id="ja-inset2" class="ja-col column ja-inset2" style="width:<?php echo $this->getColumnWidth('i2') ?>%">                        <?php $this->showBlock ($block); ?>                    </div>                    <?php endif; ?>                </div>                <?php                //content-mass-bottom                if($this->hasBlock('content-mass-bottom')) :                $block = &$this->getBlockXML ('content-mass-bottom');                ?>                <div id="ja-content-mass-bottom" class="ja-mass ja-mass-bottom clearfix">                    <?php $this->showBlock ($block); ?>                </div>                <?php endif; ?>            </div>            </div>            <!-- //CONTENT -->            <?php if (($l = $this->getColumnWidth('l'))): ?>            <!-- LEFT COLUMN-->            <div id="ja-left" class="column sidebar" style="width:<?php echo $l ?>%">                <?php                //left-mass-top                if($this->hasBlock('left-mass-top')) :                $block = &$this->getBlockXML ('left-mass-top');                ?>                <div id="ja-left-mass-top" class="ja-mass ja-mass-top clearfix">                    <?php $this->showBlock ($block); ?>                </div>                <?php endif; ?>                <?php                $cls1 = $cls2 = "";                if ($this->hasBlock('left1') && $this->hasBlock('left2')) {                    $cls1 = "ja-left1";                    $cls2 = "ja-left2";                }                if ($this->hasBlock('left1') || $this->hasBlock('left2')):                ?>                <div class="ja-colswrap clearfix <?php echo $this->getColumnWidth('cls_l'); ?>">                <?php if ($this->hasBlock('left1')):                    $block = &$this->getBlockXML('left1');                ?>                    <div id="ja-left1" class="ja-col <?php echo $cls1;?> column" style="width:<?php echo $this->getColumnWidth('l1')?>%">                        <?php $this->showBlock ($block); ?>                    </div>                <?php endif ?>                <?php if ($this->hasBlock('left2')):                    $block = &$this->getBlockXML('left2');                ?>                    <div id="ja-left2" class="ja-col <?php echo $cls2;?> column" style="width:<?php echo $this->getColumnWidth('l2')?>%">                        <?php $this->showBlock ($block); ?>                    </div>                <?php endif ?>                </div>                <?php endif ?>                <?php                //left-mass-bottom                if($this->hasBlock('left-mass-bottom')) :                $block = &$this->getBlockXML ('left-mass-bottom');                ?>                <div id="ja-left-mass-bottom" class="ja-mass ja-mass-bottom clearfix">                    <?php $this->showBlock ($block); ?>                </div>                <?php endif; ?>            </div>            <!-- //LEFT COLUMN-->            <?php endif; ?>        </div>        <?php if (($r = $this->getColumnWidth('r'))): ?>        <!-- RIGHT COLUMN-->        <div id="ja-right" class="column sidebar" style="width:<?php echo $r ?>%">            <?php            //left-mass-top            if($this->hasBlock('right-mass-top')) :            $block = &$this->getBlockXML ('right-mass-top');            ?>            <div id="ja-right-mass-top" class="ja-mass ja-mass-top clearfix">                <?php $this->showBlock ($block); ?>            </div>            <?php endif; ?>            <?php            $cls1 = $cls2 = "";            if ($this->hasBlock('right1') && $this->hasBlock('right2')) {                $cls1 = "ja-right1";                $cls2 = "ja-right2";            }            if ($this->hasBlock('right1') || $this->hasBlock('right2')): ?>            <div class="ja-colswrap clearfix <?php echo $this->getColumnWidth('cls_r'); ?>">                <?php if ($this->hasBlock('right1')):                $block = &$this->getBlockXML('right1');                ?>                <div id="ja-right1" class="ja-col <?php echo $cls1;?> column" style="width:<?php echo $this->getColumnWidth('r1')?>%">                    <?php $this->showBlock ($block); ?>                </div>                <?php endif ?>                <?php if ($this->hasBlock('right2')):                $block = &$this->getBlockXML('right2');                ?>                <div id="ja-right2" class="ja-col <?php echo $cls2;?> column" style="width:<?php echo $this->getColumnWidth('r2')?>%">                    <?php $this->showBlock ($block); ?>                </div>                <?php endif ?>            </div>            <?php endif ?>            <?php            //right-mass-bottom            if($this->hasBlock('right-mass-bottom')) :            $block = &$this->getBlockXML ('right-mass-bottom');            ?>            <div id="ja-right-mass-bottom" class="ja-mass ja-mass-bottom clearfix">                <?php $this->showBlock ($block); ?>            </div>            <?php endif; ?>        </div>        <!-- //RIGHT COLUMN-->        <?php endif; ?>    <?php $this->genBlockEnd ($this->getBlocksXML ('middle')) ?>    </div>    <?php    //Add fix height for main area    if (T3Common::node_attributes ($this->getBlocksXML ('middle'), 'fixheight')) {        $this->showBlock ('fixheight');    }    ?>    <!-- //MAIN CONTAINER -->    <?php    $blks = &$this->getBlocksXML ('bottom');    $blocks = &T3Common::node_children($blks, 'block');    foreach ($blocks as $block) :        //if (T3Common::getBrowserSortName() == 'ie' && T3Common::getBrowserMajorVersion() == 7) echo "<br class=\"clearfix\"/>";        $this->showBlock ($block);    endforeach;    ?></div><?php if ($this->isIE6()) : ?>    <?php $this->showBlock('ie6/ie6warning') ?><?php endif; ?><?php $this->showBlock('debug') ?></body></html>
    Aktualnie Widoczne jest tylko "INFO_CIACHO_INFO" (nie próbowałem innych wersji językowych) i znak zamknięcia, strona główna ale na zwykłej prostej stronie z informacją o ciastkach też pojawia się identyczny pasek tylko z większą czcionką.
    Jeśli nie zrobisz tego dzisiaj - jutro będzie takie samo jak wczoraj.

  8. #27

  9. #28

    Domyślny

    1. Myślałem że JA Elastica na to wpływa, więc nie.


    2. Z pierwszej strony
    Kod:
     $tresc = '<h4>Informacje o plikach cookie</h4><p>Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.<a href="index.php?option=com_content&view=article&id=88"> Czytaj więcej</a></p>';
    Zapis w utf-8 Pojawiła się treść. brak Czytaj więcej



    3.
    Kod:
    INFO_CIACHO_INFO="<h4>Informacje o plikach cookie</h4><p>Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. <a href='index.php?option=com_content&amp;view=article&amp;id=__&amp;Itemid=___'>Czytaj więcej...</a></p>" 
    Artykuł 88 Menu 562
    id=562(id do czego się odnosi?)&amp;Itemid=88(artykuł?) i ale na na odwrót również błąd, zamiast index.php?.. index.php/explore/all-responsive-layout/ciastka-cookies.html (też błąd)

    Parse error: syntax error, unexpected T_VARIABLE in /virtual/lodz-polska.cba.pl/plugins/system/info_ciacho/info_ciacho.php on line 112


    4. Powrót do domyślnych? (plik tego nie miał)

    Kod:
    INFO_CIACHO_INFO="<h4>Informacje o plikach cookie</h4><p>Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. %s</p>"  
    Parse error: syntax error, unexpected T_CONSTANT_ENCAPSED_STRING in /virtual/lodz-polska.cba.pl/plugins/system/info_ciacho/info_ciacho.php on line 110



    Narazie pkt 2 zostawiłem, kilka miesięcy temu na innej stronie zrobiłem a tu mam problem.
    Jeśli nie zrobisz tego dzisiaj - jutro będzie takie samo jak wczoraj.

  10. #29
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Jeśli się grzebie w pliku - to trzeba najpierw zrobić kopię, lub nadpisać oryginalnym jak się napsuje.
    Dlaczego Czytaj więcej się nie pojawia - było pisane o tym w wielu wątkach dotyczących info ciacho, ale powtórzę.
    Warunkiem jest wpisanie id artykułu w konfiguracji dodatku (id), poprawnie jest również podać id menu (Itemid)

  11. #30

    Domyślny







    i tylko
    Kod:
    $tresc = "<h4>Informacje o plikach  cookie</h4><p>Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się  więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w  przeglądarce. %s</p>"
    Błąd
    Kod:
    Parse error:  syntax error, unexpected T_VARIABLE in   /virtual/lodz-polska.cba.pl/plugins/system/info_ciacho/info_ciacho.php   on line 112
    Zainstalowałem Notepad ++

    i linia 112 nie wskazuje na błąd w skierowaniu do artykułu

    Kod:
             $dodatek = '<div id="'.$styl_id.'" class="panel_cookie">'
                         .'<div  class="tresc">'.$tresc.'</div><input type="button"  id="ukryj" value="'.JText::_('UKRYJ').'" onclick="info_cookie();"/>'
                         .'</div>';
    Sprawdziłem trzy style i ustawienie góra/dół bez zmian.

    Ale gdy wstawię kod z błędnym artykułem pojawia się wszystko, poprawię id na własny błąd
    Kod:
    '<h4>Informacje o plikach cookie</h4><p>Opuść  stronę jeżeli nie zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookie<a  href="index.php?option=com_content&view=article&id=1527">  Czytaj więcej</a></p>';
    ===================================
    Teraz poprawiłem znów na id 88 działa , chyba gdy podam tylko id otworzy artykuł przez domyślny styl Elastica gdy dopisuje przez menu jest zgrzyt przez wybrany dla tej drugiej strony z informacją beez2 ? Ciekawe że na stronie opisującej ciastka nie wyświetla się czytaj więcej, a z głównej poprawnie. (nie było widać z powodu 1024px, 1200px i + dobrze)

    Czyli strona początkowa musi być w tym samym stylu co docelowa z informacją ? / Ustawiłem jeden styl ale to nie to.
    Ostanio edytowane przez adamview : 18-09-2013 12:43
    Jeśli nie zrobisz tego dzisiaj - jutro będzie takie samo jak wczoraj.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. info ciacho
    przez chester-hektor na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post/autor: 05-10-2013, 06:53
  2. Ciasteczka - plugin Info-Ciacho
    przez Hansolo na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post/autor: 11-08-2013, 01:00
  3. Moduly Info-Ciacho dla Joomla 1.0
    przez zwiastun na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 30-03-2013, 00:19
  4. Dziwne zachowanie joomla 1.5.22
    przez chlo na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 07-04-2011, 20:51
  5. dziwne zachowanie joomla 1.0
    przez onyx1982 na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 21-10-2006, 09:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •