Joomla a inne CMS, co jest lepsze pod względem SEO?
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 13

Temat: Joomla a inne CMS, co jest lepsze pod względem SEO?

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    03-04-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny Joomla a inne CMS, co jest lepsze pod względem SEO?

    Witam,

    jak widać to mój pierwszy post, gdyby dział by zły to proszę o info i przeniesienie.

    Moja firma chce przerobić stronę internetową, trochę poprawić, trochę dodać i trochę odświeżyć, strona to www.aco.com.pl

    Aktualnie stron jest pozlepiana z kilku modułów i zarządza się nią autorskim CMSem, jest to na ten moment dość uciążliwe. Nikt u nas nie ma wielkiej wiedzy odnośnie tworzenia stron, a dostajemy sprzeczne informacje w następujący sposób:

    - na szkoleniu google specjaliści tej firmy twierdzą, że ich wyszukiwarka bardzo lubi joomle i wordpress i poleceją robienie stron na open/sourcowych silnikach
    - firma oferująca nam zrobienie stron na joomli robi to bardzo korzystnie cenowo i oferuje bardzo szybki termin wykonania zadania.
    - firma, która do tej pory robiła nam stronę, twierdzi, że joomli nie dotyka bo się na niej nie zna i nie chce znać. Twierdzą, że ma gorsze możliwości a "w kodzie jest syf" dlatego niemożliwe, żeby takie strony się dobrze pozycjonowały w wyszukiwarce.

    Jesteśmy firmą produkcyjną i rozszerzamy naszą działalność eksportową, dlatego będziemy pracować nad reklamą w google i dobrym pozycjonowaniem w różnych krajach. Do tego potrzebujemy strony internetowej, która będzie przyjazna dla google i dobrze docierała do odbiorców.

    Będę bardzo wdzięczny za fachowe porady.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    O "profesjonalistach", którzy twierdzą, że w kodzie Joomla "jest syf" można rzec tylko jedno: "syf" - owszem, gości w ich niedokształconych mózgownicach.
    Nie ma się zatem czym przejmować.

    Odpowiedzi na pytanie tytułowe udzieliłeś sobie sam: na szkoleniu google specjaliści tej firmy twierdzą, że ich wyszukiwarka bardzo lubi joomle i wordpress i poleceją robienie stron na open/sourcowych silnikach.

    Na marginesie: Joomla jest wyrazem nieodmiennym.

    Wybór silnika należy do Was i firmy, która będzie wykonywać stronę. Nie sposób rzetelnie i uczciwie doradzić, nie znając specyfikacji strony. Pod względem optymalizacji dla wyszukiwarek i Joomla i Wordpress są bardzo podobnymi rozwiązaniami (oba oferują proste adresy, oba oferują pełne zestawy narzędzi do zarządzania metadanymi istotnymi dla robotów wyszukujących.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Wyjadacz
    Dołączył
    16-10-2009
    Wpisy
    596
    Punkty
    47

    Domyślny

    Tak, tylko z takimi "eksperckimi" opiniami "profesjonalnych" firm można się spotkać dość często.

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @groszkin - wypowiedź firmy (konkretnej osoby), na temat Joomla musisz ocenić we własnym zakresie ale cytuję:
    Cytat Wysłane przez groszkin Zobacz wiadomość
    Twierdzą, że ma gorsze możliwości a "w kodzie jest syf" dlatego niemożliwe, żeby takie strony się dobrze pozycjonowały w wyszukiwarce.
    Tutaj masz odpowiedź:
    Cytat Wysłane przez groszkin Zobacz wiadomość
    -że joomli nie dotyka bo się na niej nie zna
    Co do faktów:
    Wpisz w google:
    porcelana ćmielów
    windsurfing w krynicy morskiej

    To tak pierwsze z brzegu przykłady (na jednej z pierwszych pozycji pokazują się witryny wykonane na Joomla).

    Pzdr

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    03-04-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Domyślałem się, że nie będziecie zgadzać się z opiniami przeciwko Joomla (nie odmieniam ;) , ale byłbym wdzięczny za podanie jakichś merytorycznych argumentów. Jeżeli możecie w jakiś sposób pomóc to będę zobowiązany.

    Rozumiem, że wybór na należy do nas i pisząc tutaj właśnie "wybieramy" poprzez rozeznanie się w temacie i ustalenie co dla nas jest najlepsze.

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A jakich chcesz "merytorycznych" argumentów?
    Przekonują Cię opinie jakichś niekompetentnych tępaków umysłowych, którzy nie przytaczają żadnych argumentów, wręcz stwierdzają, że się na tym nie znają, a opinie specjalistów z Google, z którymi się zetknąłeś, pierwszy lepsze przykłady z brzegu podane przez @Galla Anonima, czy wyszczególnione przeze mnie argumenty (co prawda tylko dwa, ale wyczerpujące temat), są "niemerytoryczne"?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7

    Domyślny

    To może inaczej - ja mam strony na Joomla i je pozycjonuję. Wchodzą w SERPy jak w masło. Problemy miałbyś gdyby kod generowany przez CMSa faktycznie był jakiś trefny ale problemem nie będzie kilka pomniejszych błędów w walidatorze a zupełnie skopany kod. Czegos takiego ani w WP ani w J nie spotkałem nigdy a Joomla instalowałem pierwszy raz kilka lat temu tuż po oderwaniu od Mambo.

    Co do samego pozycjonowania to masz cały szereg innych czynników jak proste adresy czy ogólnie cała optymalizacja serwisu. Zwróć uwagę na języki jak będziesz chciał na kilka krajów pozycjonować. To musi być wyraźnie oddzielone od siebie najlepiej na subdomenach typu pl.domena.com bo potem zostaje płacz i zgrzytanie zębów bo albo przebudowa albo problemy z pozycjonowaniem (googiel przyporządkuje strone do jednego języka i pozamiatane).

    Nie stesuj się opinią ludzi, którzy za chwile stracą robotę przy Twojej stronie. I WP i J to bardzo dobre CMSy, pozycjonujące się idealnie.
    "Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu..." - król Julian

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    03-04-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

    @zwiastun, nie znam się kompletnie na tych sprawach i nie mogę z miejsca zdyskredytować kogokolwiek, nie wydaje mi się abym dawał do zrozumienia, że czyjeś argumenty mnie przekonały.
    Google mówi: Joomla jest super! Firma X mówi: Joomla to syf. Nikt nie podał mi żadnych konkretnych argumentów, ponieważ nie było takiej możliwości, dlatego teraz muszę sam dowiedzieć się jaką przewagę ma j i wp nad cmsami pisanymi w php, nie jestem w stanie z nikim dyskutować bo mam za mało wiedzy, nie mogę również oprzeć się na zaufaniu do danych osób bądź oprzeć się na doświadczeniu bo go nie posiadam ;) ogólnie kiepskoza hehe. Nie ukrywam, że najchętniej widziałbym gdyby ktoś po prostu jak dwuletniemu dziecku wytłumaczył, ale ok wszystkie wypowiedzi Wasze są już bardzo cenne i za nie bardzo dziękuje.

    @zeki, dzięki.

    Czy możecie polecić coś do poczytania bądź polecić kogoś, kto mógłby zawodowo doradzić w sprawie budowy strony? Najlepiej z Poznania. Okazuje się, że będziemy musieli trochę wydać na stronę, ale przy tym chcemy, żeby była zrobiona naprawdę dobrze zgodnie z najnowszymi standardami.

  10. #9

    Domyślny

    groszkin to może inaczej: będziesz się pozycjonował w firmie X czy w Google?
    "Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu..." - król Julian

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    03-04-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    no tak dobrze zadanie pytanie Google raczej nie ma żadnego interesu, żeby polecać mi cokolwiek, a firma X będzie obstawać przy swoim rozwiązaniu.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Ocena strony pod względem pozycjonowania
    przez DarekW na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 05-04-2012, 08:54
  2. Wyrównanie obrazka względem tekstu
    przez papugam na forum Artykuły: aktualności, komentarze
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 09-02-2011, 21:03
  3. pozycjonowanie tekstu względem obrazka
    przez marsus na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 20-02-2009, 14:53
  4. FireBoard - obrazek względem tekstu
    przez Koktajl na forum Różne
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 22-01-2008, 22:07
  5. Joomla a inne CMS'y
    przez carpathia na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-01-2007, 22:51

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •