Migracja / Aktualizacja z 2.5 do 3.0
Wyniki 1 do 10 z 10

Temat: Migracja / Aktualizacja z 2.5 do 3.0

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-04-2008
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny Migracja / Aktualizacja z 2.5 do 3.0

    Witajcie
    Chciałbym migrować czy też aktualizować joomle z 2.5 do 3.0.

    Moje pytanie:
    1. czy bardzo zmieni się baza danych tj czy zrobi się jakiś bajzel gdy przejdę z 2.5 na 3.0
    2. Obawiam się o to co stanie sie z moimi komponentami - jak będe miał robić aktualizacje ? Będę musiał na nowo wprowadzać dane od początku czy to jakoś zadziała (komponent zaktualizuje sie z 2.5 do 3.0 takze )?

    Pozdrawiam

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    a dlaczego chcesz migrować z 2.5 do 3.0?

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A jakie znaczenie ma dla Ciebie, czy zmieni się baza danych? Jeśli przeprowadzisz migrację/aktualizację poprawnie, to baza zostanie oczywiście dostosowana do wymagan Joomla 3.x
    Jeśli istnieją wersje komponentów dla Joomla 3.0, to zwykle nie będzie problemu z wprowadzaniem danych od początku - instalujesz wersje dla 3.x, a dane w bazie pozostawiasz z 2.5.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-04-2008
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    ad 1. Tomaszek83 - chce budować na nowo portal (jest to portal z wierszami) Jak na razie jestem "uwalony" na 1.5 nie potrafie tego przeniesc żadnym sposobem na 2.5 a koszt zlecenia tego komuś jest duży (portal nie zarabia).

    ad 2. Zwiastun - boję się tego że przy aktualizacji coś mi się namiesza w bazie danych. Boję się bo widzę że te wersje jak dla mnie - zwykłego lamera, zapier.... jak pociąg ekspresowy. Gdy Zbuduje to na wersji 2.5 to się okaże że normą będzie 3.0 a zacznie już wychodzić 3.5 albo joomla 4.0.

    Chciałbym zbudować portal stabilny. I tutaj nachodzi mnie pytanie, - Zwiastun (instalujesz wersje dla 3.x, a dane w bazie pozostawiasz z 2.5.)
    czyli jeśli będę miał portal na 2.5 zrobie migracje do 3.X nadpisuje pliki komponentem dla 3.x i wszystko działa poprawnie ?

  6. #5
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez jomlanew Zobacz wiadomość
    Chciałbym zbudować portal stabilny
    ale wersja 3.x nie jest wersją LTS. To są wersje przejściowe. Stabilna to będzie wersja 3.5

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @tomaszek83 - owszem, lecz kod jest już na tyle dopracowany, że już zaleca się stawianie nowych witryn na 3.x (świat się zmienia , jeszcze po wydaniu 3.2 zalecano stawianie na 2.5 ).
    @joomlanew: obawy nic Ci nie dadzą - dlatego ci napisałem, ze nie ma (nie powinno mieć) to dla Ciebie znaczenia, że baza się zmienia. Bo to, ze w bazie danych wyższej wersji rozwojowej są zmiany w bazie danych jest zrozumiałe.
    Jeśli zbudujesz na 2.5 to po ukazaniu się kolejnej stabilnej wersji LTS (czyli 3.5), jak napisał powyżej @tomaszek83, zaktualizujesz do tej wersji bez takich trudności, jak przy przejściu z 1.5 do 2.5.
    Ale możesz stawiać witryn e od razu na 3.1 (będzie za około tydzień), pamiętając, że tu rzeczywiście do wiosny przyszłego roku będzie sporo zmian.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Nowicjusz
    Dołączył
    08-04-2008
    Wpisy
    29
    Punkty
    10

    Domyślny

    dziękuje za informacje...
    @Zwiastun - Co sądzisz o pomyśle zbudowania witryny na joomla 2.5 + joomsocial, a później przeniesienie (aktualizacje/mirgracje) do 3.X.
    Czy lepszym rozwiązaniem będzie poczekanie jeszcze na wersje joomsocial pod 3.X ?

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie ma chyba sensu wyczekiwanie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    ogólnie polecam j! 3.1, pod warunkiem, że potrafisz poruszać się po jego funkcjach. ostatecznie korzystanie z com_content i jakiegoś dodatku galerii, nie stworzy problemu przy przejściach do wersji wyższych i dalej - lts.

    osobiście jestem mile zaskoczony, a buduję stronę z 11 językami, właśnie z 3.1 beta 3. i nie jest to bynajmniej blog, ale kawałek fajnej strony z funkcją składania zamówień. całość oparta o tylko jeden komponent trzeci, koszyka. reszta to funkcje źródłowe j!
    Attached Images Attached Images
    moje nowe alter ego

  11. #10
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Odświeżę trochę temat. Aktualizując dość duży serwis z Joomla 2.5.14 do 3.1.5 napotykam na dość dzwiny problem, z którym aż wstyd sie przyznać nie umiem sobie poradzić. A mianowicie wszystko odbywa się poprawnie, aż na samym końcu dostaję w przeglądarce biały ekran i w pasku adresu: administrator/index.php?option=com_joomlaupdate&task=update.clea nup

    Po wywołaniu zarówno witryny jak i zaplecza nic nie działa. Witryna biała. W logach serwera nic nie ma. Aktualizacja na serwerze lokalnym JAMP.

    Co może być problemem? Jak go zdiagnozować? Kikla godzin wcześniej w tym samym środowisku migrowałem prostszą witrynę (bez rozszerzeń firm trzecich) i nie było problemu.

    Pozdrawiam.

Podobne tematy

  1. migracja
    przez adis168 na forum Joomla 1.5 BŁĘDY
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 16-05-2012, 13:45
  2. migracja do 1.6
    przez basia791 na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 08-01-2012, 15:00
  3. Migracja
    przez frater na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 09-10-2010, 12:47
  4. Migracja ...
    przez klito na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 17-04-2010, 23:20
  5. migracja z 1.5.x do 1.0.x
    przez majki na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 27-05-2008, 12:04

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •