kursy walut, notowania GPW
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 16

Temat: kursy walut, notowania GPW

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    16-12-2006
    Wpisy
    148
    Punkty
    9

    Domyślny kursy walut, notowania GPW

    Cześć wszystkim
    Mam problem bo chciałem wrzucić na stronę swojego portalu kursy walut z NBP, ale nie dzialaja mi. Zainstalowało komponent w porządku ale nie dziła on.
    A dwa to jak wstawić na stronę portalu coś podobnego w szacie jak kursy tylko że by to były notowani indeksów z GPW (jak w onecie czy wp)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Cytat:
    "..Zamieść poniższe kody na swojej stronie, a zaczną się tam pokazywać zawsze aktualne kursy walut i notowania giełdowe z Money.pl.."
    Tu to znajdziesz:
    http://www.money.pl/inne/pp/

    Co do kursów walut NBP to jest wątek takowy na forum, w którym uczestniczysz - po co powielać temat?
    :mad:
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  4. #3
    Bywalec
    Dołączył
    16-12-2006
    Wpisy
    148
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    Cytat:
    "..Zamieść poniższe kody na swojej stronie, a zaczną się tam pokazywać zawsze aktualne kursy walut i notowania giełdowe z Money.pl.."
    Tu to znajdziesz:
    http://www.money.pl/inne/pp/

    Co do kursów walut NBP to jest wątek takowy na forum, w którym uczestniczysz - po co powielać temat?
    :mad:
    tylko, że w tym wątku chcę poklikac o moim problemie. Bo w wątku (tym z forum) wszystkim zaczyna działać a mi nie Dlatego chciałem podyskutować na moim poście o konkretnych błędach u mnie. A poza tym pytałem jeszcze o notowania giełdowe, któe też chciałbym wrzucić na portal.:mad:

  5. #4
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Nie wiem czy ktoś udostępnia notowania giełdowe, można za to je wrzucić/zaprezentować we wrapper'ze
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    16-12-2006
    Wpisy
    148
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    Nie wiem czy ktoś udostępnia notowania giełdowe, można za to je wrzucić/zaprezentować we wrapper'ze
    a to ważna informacja...nie bawiłem sięnigdy we wrapery bo tak naprawde to nie wiem czemu one służa ale napewno zaraz zobaczę

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    WRAPPER w skrocie wstawia IFRAME z zewnetrznej strony www i zwykle sluzy do prezentowania tresci, ktore nie daja sie inaczej integrowac z nasza strona niz przez nieco "ordynarne" wstawienie cudzej strony do naszej.

    Ciekwym i sprawdzonym rozwiazaniem jest uzywanie wrappera do wstawiania wlasnych (ze wzgledu na lokalizacje, niekoniecznie autorstwo) skryptow php, ktore moga byc upierdliwe do zakodowania pod Joomla.
    Np.
    1) firma posiada wlasny, supertajny formularz generowania rejestrowania on-line swoich programow i zamiast pisac pod to od nowa modul mozemy wrzucic taki plik (php, html, cgi) w okno naszej strony nawet nie znajac dzialajacego tam kodu.
    2) firma posiada oprogramowanie biurowe ktore generuje plik tekstowy z listą spotkań (prezentacji, szkoleń, wystaw) my sie nie znamy na programowaniu pod Joomla a trzeba to szybko w tresc wrzucic. Wystarczy napisac prosty skrypt php (tzw. parser) ktory dane z tego pliku ubiera w jakies ladne ramki i tabele, po czym wrappowac go na strone

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    16-12-2006
    Wpisy
    148
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    Cytat:
    "..Zamieść poniższe kody na swojej stronie, a zaczną się tam pokazywać zawsze aktualne kursy walut i notowania giełdowe z Money.pl.."
    Tu to znajdziesz:
    http://www.money.pl/inne/pp/

    Co do kursów walut NBP to jest wątek takowy na forum, w którym uczestniczysz - po co powielać temat?
    :mad:
    dzieki ale ne będę nikomu robił reklamy za free...tymbardziej, że to moja konkurencja niejako

  9. #8
    Wiarus Sova awatar
    Dołączył
    20-02-2006
    Skąd
    Kraków
    Wpisy
    1 098
    Punkty
    47

    Domyślny

    Konkurować z Money.pl, Bankier.pl, Gazetą Prawną itp. - no ładnie ładnie... no i jeszcze ta darmowa reklama.
    To może sam napisz skrypt generujący aktualne notowania giełdowe, albo zamów gdzieś/u kogoś takowy i zapłać mu za jego pracę - wtedy będziesz miał wszelkie podstawy do tego aby wymagać i być wymagającym, nie reklamując nikogo za darmo - układ jest prosty, bo jeśli ktoś udostępnia coś za darmo, to ma prawo choćby do darmowej reklamy - to trzeba uszanować a nie...narzekać.
    "Po sposobie zadawania pytań widać, że niektórzy dopiero zaczynają swoją przygodę z myśleniem..."
    =====================================
    Przebudzenie, czyli wszytkich witam po długiej nieobecności...

  10. #9
    Bywalec
    Dołączył
    16-12-2006
    Wpisy
    148
    Punkty
    9

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Sova Zobacz wiadomość
    Konkurować z Money.pl, Bankier.pl, Gazetą Prawną itp. - no ładnie ładnie... no i jeszcze ta darmowa reklama.
    To może sam napisz skrypt generujący aktualne notowania giełdowe, albo zamów gdzieś/u kogoś takowy i zapłać mu za jego pracę - wtedy będziesz miał wszelkie podstawy do tego aby wymagać i być wymagającym, nie reklamując nikogo za darmo - układ jest prosty, bo jeśli ktoś udostępnia coś za darmo, to ma prawo choćby do darmowej reklamy - to trzeba uszanować a nie...narzekać.

    dzięki za Twoje dobre chęci...może jeszcze nie mogę konkurować z portalami, któe wymieniłeś, ale mam takowy zamiar. I dlatego wolę komuś zlecić napisanie takiego skryptu niż reklamowac innych za free. Widać że na sprawach reklamy to Ty się nie znasz.
    Co innego jest brac kursy walut z NBP.

  11. #10
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    rafales: zakończ prywatne wycieczki, na razie te proby konkurowania odbywaja sie w sposob nielegalny ze wzgledu na regulamin wszystkich stron Agory i czesci pozostalych gazet dot. przedrukow. W momencie, gdy portal przybierze jakakolwiek komercyjna forme z NBP bedziesz musial rowniez zrezygnowac.
    Cytat Wysłane przez Sova
    To może sam napisz skrypt generujący aktualne notowania giełdowe, albo zamów gdzieś/u kogoś takowy i zapłać mu za jego pracę - wtedy będziesz miał wszelkie podstawy do tego aby wymagać i być wymagającym, nie reklamując nikogo za darmo
    Cytat Wysłane przez rafales
    I dlatego wolę komuś zlecić napisanie takiego skryptu niż reklamowac innych za free. Widać że na sprawach reklamy to Ty się nie znasz.
    Jak już kogos chcesz objechać, że się na czyms nie zna to przynajmniej nie w tym samym poście w którym stosujesz sugerowane przez niego rozwiązanie bo to troche śmiesznie wygląda.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •