Reinstalacja samego silnika JOOMLA 1.5.26 ?? - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 31

Temat: Reinstalacja samego silnika JOOMLA 1.5.26 ??

  1. #11
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Szablon skopiowałem z lokalnej kopii i ustawiłem domyślny, komponentów jeszcze nie instaliowałem, wyświetla sie pusta strona z grafika bez artykułów i menu ma tylko jedna pozycję start. Do strony starowej zawsze był przypisany mein menu

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez darekslim Zobacz wiadomość
    Szablon skopiowałem z lokalnej kopii i ustawiłem domyślny
    Nie rozumiem. Z jakiej lokalnej kopii? To ma być ten sam szablon, który stosowałeś w oryginalnej witrynie

    Cytat Wysłane przez darekslim Zobacz wiadomość
    Do strony starowej zawsze był przypisany mein menu
    Nie rozumiem.
    To, co nazywasz "mein menu" to zniekształcona nazwa ogólna zestawu pozycji menu witryny (główne menu), a nie konkretny typ pozycji menu.

    Podpinanie bazy danych przed instalacją rozszerzeń, które miałeś w witrynie, nie ma zbytniego sensu, bo przy probie instalacji jakiegokolwiek rozszerzenia z wcześniej zainstalowanych będziesz mieć komunikat, że już jest zainstalowane.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #13
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Rouzmiem. Lokalna kopie strony zrobiłem za pomoca filezilli normalnie skopiowałem folder na dysk i zastpiłem go w folderze xampp, jeżeli chodzi o rozszerzenia to rumumiem ale chyba artykuły powinny sie wyświetlić? Może eksport bazy z phpmyadmin wykonałem nie tak jak powinieniem ale eksportowałem i dane i strukturę.

    - - - Updated - - -

    A jak sprawdzić typ pozycji menu?

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Strona z wykazem pozycji menu - typ pozycji ustawionej jako domyślna.
    Nie znając odpowiedzi na pytanie o typ pozycji startowej nie sposób odpowiedzieć, czy powinny się wyświetlić artykuły. Natomiast jeśli dobrze wykonałeś zrzut bazy danych i dobrze podpiąłeś bazę danych, to powinny Ci się wyświetlić moduły, a nie tylko sama grafika
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Nigdzie nie moge znależć nazy kolumny typ pozycji chodzi o to: Pozycja menu to: Home, Nazwa:Artykuły » Na startowej Po zaimportowaniu bazy modułów także nie było Tak wogole dziekuje za cierpliwośc i pomoc.

  7. #16
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    » Na startowej - to jest określenie typu pozycji menu.
    Czy masz wśród artykułów artykuły oznaczone do publikacji Na Startowej?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Tak. Żeby to dporecyzowac napisze co po kolei robiłem bo wydaje mi sie ze mieszam:

    1 WERSJA
    1) Zrobiłem kopie bazy danych plik zapisałem na dysku
    2) Zainstalowałem Xampp , utowrzyłem w nim pusta bazę danych NIC nie IMPORTOWAŁem, a potem lokalnie zainstalwałem na nim joomle 1.5.26 i wskazałem jej ta nowa baze
    3) Za pomoca klienta ftp przeżuciłem z mojego serwera do katalogu lokalnego joomli folder z szablonem bo nie mam do niego instalki i ustawiłem go domsylnego w lokalnej joomli oraz katalog images
    4) Poisnatlowałem rozszerzenia i kompoenty które mam zianstalowane na swoje stronie

    Po tym za pomącą php my admin próbowałem zaimportować swoją bazę ale krzyczy :
    Błąd

    Kod:
    Zapytanie SQL: 
    
    --
    -- Zrzut danych tabeli `jos_acajoom_lists`
    --
    INSERT INTO `jos_acajoom_lists` ( `id` , `list_name` , `list_desc` , `list_type` , `sendername` , `senderemail` , `bounceadres` , `layout` , `template` , `subscribemessage` , `unsubscribemessage` , `unsubscribesend` , `auto_add` , `user_choose` , `cat_id` , `delay_min` , `delay_max` , `follow_up` , `html` , `hidden` , `published` , `createdate` , `acc_level` , `acc_id` , `notification` , `owner` , `footer` , `notify_id` , `next_date` , `start_date` , `params` ) 
    VALUES ( 1, '', '', 1, 'Administrator', '......', '......', '<p>[SUBSCRIPTIONS]</p>', 0, '', 'To jest e-mail potwierdazjacy wypisanie sie z naszej listy wysylkowej.  Bardzo nam przykro, ze sie wypisales. Pamietaj jednak, ze zawsze mozesz odnowic subskrupcje.  Jesli mmasz jakiekolwiek pytania, prosze o kontakt.', 1, 2, 0, '', 0, 0, 0, 1, 1, 1, '2009-09-11 01:14:55', 25, 29, 0, 62, 1, 0, 0, '0000-00-00', NULL ) ;

    MySQL zwrócił komunikat:
    #1062 - Duplicate entry '1' for key 'PRIMARY'


    2 WERSJA
    1) Zrobiłem kopie bazy danych plik zapisałem na dysku
    2) Zainstalowałem Xampp , utowrzyłem w nim pusta bazę danych, do której zaimportowałem kopie moje bazy a potem lokalnie zainstalwałem na nim joomle 1.5.26 i wskazałem jej ta nowa baze
    3) Za pomoca klienta ftp przeżuciłem z mojego serwera do katalogu lokalnego joomli folder z szablonem bo nie mam do niego instalki i ustawiłem go domsylnego w lokalnej joomli oraz katalog images

    Efekt strona wyświetla sie ale jest tylko jedna pozycja menu i żadnych artykułów, żadnych modułów itp.
    Ostanio edytowane przez trzepiz : 26-11-2013 16:05

  9. #18
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    więc w wersji pierwszej zaimportuj bazę bez tabeli jos_acajoom_lists, nie będzie działać po prostu acajoom. Swoją drogą masz najprawdopodobniej zduplikowane dane w tabeli, które nie powinny być zduplikowane i stąd ten błąd. Reszta powinna ruszyć. Druga wersja nie wyświetla Ci artykułów bo niby skąd skoro baza jest pusta.

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Poprawna procedura:
    1. zainstalować Joomla
    2. Zainstalować rozszerzenia
    3. Przekopiować szablon
    4. Założyć nową pustą bazę danych
    5. importować do niej dane ze starej bazy
    6. W pliku konfiguracyjnym zmienić nazwę bazy danych
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Zrobiłem tak:

    Zainstalowałem joomle i rozszerzenia na nowej czystej bazie i stworzyłem jeszcze jedna nowa czysta baze do której zaimportowałem moja kopie i wyedytowałem plik configuration.php zmieniajac tylko nazwe bazy i ruszyło strona działa. Dodatki których nie mogłem instalowac teraz na lokalnej koppi sie instalują wiec wygląda na to że baza jest ok tylko cos z instalacja joomli sie zrąbało może podcas aktualizacji.Powiedz mi co teraz najlepiej zrobić na mojej oryginalnej witrynie czy dało by sie popodmnieniac jakies pliki na serwerze czy czysta instalka od nowa? problem który wystepuje nadal na lokalnej witrynie to polskie znaki w artykułach które sa zastapione znakiem zapytania. Zauwarzyłem jeszcze jedna rzecz. Jak w phpmyadmin klikne struktura bazy to przy wiekszości tabel jest utf8_general_ci a przy 4 latin_swedish_ci - sa to pozycje dotcyzace galerri i pokazu slajdów?

    - - - Updated - - -

    No dokłądnie tak zrobiłem

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Reinstalacja rdzennych komponentów Joomla 1.5 po usunięciu
    przez zwiastun na forum Administracja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 03-08-2009, 11:20
  2. Reinstalacja samego panelu admina
    przez kwidzi na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-07-2008, 10:57
  3. Reinstalacja Joomla 1.5- jak
    przez miszaa na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-04-2008, 08:32
  4. Poszukuję ultrawydajnego silnika forum
    przez ov_Darkness na forum Różne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 11-06-2006, 04:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •