Reinstalacja samego silnika JOOMLA 1.5.26 ?? - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 31

Temat: Reinstalacja samego silnika JOOMLA 1.5.26 ??

  1. #21
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jakieś pomysły co z tym językiem i ewentualna podmiana plików?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    A czy w bazie w tabeli jos_content kodowanie jest dobre? Są tam polskie znaki?

  4. #23
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wiec sama tabela ma ustawione jak reszta utf8_general_ci ale jak sie wejdzie w nia to pozycja title czyli tytuł wszytskie pozycje sa z polskimi znakami ale juz w pozycji introtext polskich znaków nie ma są tylko znaki zapytania.

  5. #24
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jeszcze jedna rzecz zauwazyłem: jak mam liste tabel w bazie na moim serwerze w ovh to da dole jest suma 81 tabel i wytłuszczone latin1_swedich_ci a po zimportowaniu bazy do xampa utf8_general_ci ? Jakie wogóle te porównanie powinno byc?

  6. #25
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Metoda porównywania napisów = latin_swedish_ci jest przyczyną Twoich problemów
    Sposób naprawienia: jeśli masz mieszaninę (jak wynika z informacji), nie pozostaje nic innego, tylko odczytanie w jakimś edytorze tekstu, ewentualna poprawa tych fragmentow, któe zostaną uszkodzone i zapisanie w kodowaniu utf-8.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #26
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Powiem tak. Nie zależy mi aż tak na artykułach które już maja złe znaki zalezy mi żeby dodawane nowe artykuły były ok. Co powienienem zmienić żeby tak było i czy w phpadmin moge zmień wszytskim tabelom kodowanie i czym to ewentualnie grozi oraz już ostatnie na jakie dokładnie utf-8_general_ci czy utf-8_unicode-ci?

  8. #27
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam raz jeszcze. Tak jak w postach powyzej zrobiłem zrzut bazy zainstalowałem w celu sprawdzenia strony joomle na cba.pl i tam zaimportowałem moja baze wszytsko smigało pieknie dodatki sie instalowały na xampp lokalnie równiez więc przystąpiłem do przeinatlowania oryginału który jest na ovh.pl i tak samo wywaliłem wszytsko z serwera założyłem nowa baze zainstalowałem joomle, baze wyrzuciłem założyłem nowa zaimportowałem kopie , strona chodzi a dodatki i komponenty niektóre oczywiscie nie instaluja sie jak przed reinstalacją? Wiecie czemu tak sie może dziać skoro na innym serwerze było ok?

  9. #28
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Czy wersja hosting OVH Wersja PHP: 4.4.9 może mieć znaczenia?

  10. #29
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Twoje pytanie dotyczy kwestii dziesiątki, a nawet setki razy poruszanych na forum - problemu z prawami dostępu. Poszerz swoją wiedzę na ten temat.
    2. Aktualna produkcyjna wersja PHP na dobrych serwerach to co najmniej PHP 5.3. Akurat dla instalowania rozszerzeń znaczenia to nie ma, ale warto sobie wysnuć wniosek dotyczący hostingu z którego korzystasz (choć, o ile mi wiadomo, to na serwerach OVH można przełączyć wersję PHP)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #30
    Przeglądacz
    Dołączył
    26-02-2013
    Wpisy
    41
    Punkty
    2

    Domyślny

    Bardzo dziekuje za pomoc z całego postu ale w moim przypadku akurat wersja php miała znaczenie. Za pomocą .htaccess wymusiłem serwerowi PHP 5_3 i rozszerzenie zaczeły działac można instalowac i wsyztsko śmiga także dla potomnych w razie czego rozwiązanie najpier sprawdzcie wersje PHP serwer, choć niewatpliwie prawa dostepu też są istotne. Zobaczymy czy kwestie polskich znaków sie rozwiąża po porawieniu tabel na utf8_general_ci. Dzieki i Pozdrawiam

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Reinstalacja rdzennych komponentów Joomla 1.5 po usunięciu
    przez zwiastun na forum Administracja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 03-08-2009, 11:20
  2. Reinstalacja samego panelu admina
    przez kwidzi na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 18-07-2008, 10:57
  3. Reinstalacja Joomla 1.5- jak
    przez miszaa na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 25-04-2008, 08:32
  4. Poszukuję ultrawydajnego silnika forum
    przez ov_Darkness na forum Różne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post/autor: 11-06-2006, 04:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •