Dodatkowe pola w Profilu Użytkownika
Wyniki 1 do 8 z 8

Temat: Dodatkowe pola w Profilu Użytkownika

  1. #1
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny Dodatkowe pola w Profilu Użytkownika

    Od kilku dni przeszukuje Państwa Forum, ale nie mogę znaleźć odpowiedzi na nurtujący mnie problem.
    Chciałbym, korzystając z komponentu Community Builder, zrobić dodatkowe pola w Profilu Użytkownika, aby można było w nich podawać więcej informacji typu: nr Gadu Gadu, zainteresowania, a nawet wstawić swoje zdjęcie. Wyczytałem gdzieś, że do tego może służyć w/w komponent, tylko nie wiem jak to wykonać. Jeśli jestem w błędzie, to proszę o wskazanie jak inaczej mógłbym osiągnąć podobny efekt, stosując inne komponenty, lub moduły. Jestem bardzo początkującym użytkownikiem Joomli, więc liczę na wyrozumiałość.
    Załączam obrazek z widokiem Profilu użytkownika, na jakim mi zależy:
    Ostanio edytowane przez alex51 : 29-01-2007 08:17

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    zainstalowac CB i zobaczyc co oferuje

  4. #3
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Mam zainstalowany CB, ale nie jest w całości po polsku i nie wiem gdzie można zrobić te pola, o które wcześniej pytałem.
    Są tam takie zakładki:
    User Management
    Tab Management
    Field Management
    List Management
    Plugin Management
    Tools
    Configuration
    Które z nich służą do stworzenia dodatkowych pól profilu, a które mogą być do utworzenia całej listy użytkowników?
    Gdyby gdzieś był opis tego komponentu w języku polskim, byłbym zobowiązany za pomoc.

  5. #4
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    do CB jest spolszczenie chyba nawet na stronie oficjalnej

    TAB to zakladki
    FIELD to pola

    pamietaj zeby zastąpic standardowy modul logowania modulem CBuildera

    nie mam teraz za wiele czasu a dawno CB nie uzywalem :/

  6. #5
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Dziękuję, może mi się uda, właśnie odebrałem książkę kupiną na Allegro "Joomla, System zarządzania treścią". Mam nadzieję, że z niej dowiem się wszystkiego co trzeba i nie będę Państwu niepotrzebnie zawracać głowy.

  7. #6
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    hmm no ja to sie "obawiam", ze z ta akurat ksiazka to aktywnosc na forum sie zwiekszy ;) ale po to jest wlasnie forum

  8. #7
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Już jestem po pobieżnym przeglądnięciu i mam nadzieję, że chyba jednak pomoże mi, jeśli nie w tym temacie, o którym tutaj pisałem, to ogólnie na pewno. Czy w takim razie mógłbyś zasugerować coś innego do poczytania?

  9. #8
    Ten Niedobry Rybik awatar
    Dołączył
    26-09-2005
    Skąd
    Gliwice
    Wpisy
    2 179
    Punkty
    70

    Domyślny

    dostepne w necie tutoriale do Joomla sa calkiem zacne, polecam zaczac od "rady Anny", dobrze jest czytac dokumentacje instalowanych komponentow lub poradniki z ich stron macierzystych. Wiem ze slowo "dokumentacja" moze wzbudzac torsje ale sam zaczalem nauki od tlumaczenia oryginalnych dokumentacji.

    Warto tez sporo czasu poswiecic na ogladanie "przykladowych danych" z Joomla oraz z CB (ma taka opcje zeby wczytac jakiestam dane przykladowe. Potem sobie to edytowac i ogolnie testowac opcje, bo nic tak nie zapada w pamiec jak wlasnorecznie (choćby sknocona ;) ) działalność.

    Co do CB to powiem jeszcze ze potrafi bardzo wiele i da sie na nim zbudowac profesjonalny portal randkowy z platnosciami

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •