Pilnie potrzebuję pomocy fachowca od linków do artykułów - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 20 z 20

Temat: Pilnie potrzebuję pomocy fachowca od linków do artykułów

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Korek1 Zobacz wiadomość
    Jedno jest pewne Sylwek, ty jestes kobietą.
    To nie tylko jest niegrzeczne! Przepraszam @Sylwek1, ze spotkałaś się na forum z takim tekstem.

    Cytat Wysłane przez sylwek1 Zobacz wiadomość
    sprawdzałam....mam w module menu..zaznaczone ..wszystkie artykuły...(mam tylko jedno menu)
    To jest zupełnie niejasne. W module menu (Rozszerzenia / Moduły / [nazwa modułu menu] nie ma takiej opcji "Wszystkie artykuły". Wyjaśnij, co masz na myśli.

    Tworzenie menu z pozycji typu "pojedynczy artykuł" to nie jest dobry pomysł. Owszem, niekiedy trzeba z tego typu pozycji menu skorzystać, ale raczej wyjątkowo. W systemach zarządzania treścią, takich jak Joomla!, wykorzystujemy gównie takie typy pozycji menu, które później bez żadnej ingerencji administratora udostępniają dodawane artykuły, a więc np. przegląd artykułów, lista artykułów.

    Masz np. pozycję menu O firmie.
    Żeby ona coś wyświetlała, musisz mieć artykuł zatytułowany np. Nasza firma. Gdy w Projektancie pozycji menu otworzysz pozycję O firmie, powinnaś mieć typ pozycji menu opisany jako pojedynczy artykuł, a po prawej stronie w opcjach podstawowych wybrany artykuł Nasza firma.
    Jeśli tak nie jest, kliknij przy przycisk Wybierz typ pozycji menu i zmień go na pojedynczy artykuł, a następnie przypisz odpowiedni artykuł.

    Masz pozycję Technologie. To powinna być np. pozycja typu przegląd artykułów z kategorii. Wcześniej musisz założyć kategorię z artykułami nt. technologii, a w niej napisać przynajmniej jeden artykuł, żeby coś się wyświetlało.

    Tu masz dział Zarządzanie menu:
    http://wiki.joomla.pl/index.php/Administrator
    Jest to wprawdzie dla 1.5 ale zasady się niewiele zmieniły.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2013
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    No i niczego nowego czego bym nie wiedziała się z lektury nie dowiedziałam. Nadal nie działa i nie ma rozwiązania..jestem nawet w stanie zapłacić za pomoc!

    - - - Updated - - -

    Chodziło mi o lekturę na wiki do której odesłał mnie Bazyl, a nie o post od Zwiastuna. Oczywiście!
    "To jest zupełnie niejasne. W module menu (Rozszerzenia / Moduły / [nazwa modułu menu] nie ma takiej opcji "Wszystkie artykuły". Wyjaśnij, co masz na myśli."
    Chodzi mi o : przypisanie menu : przypisanie pozycje..i mam zaznaczone "wszystkie" pozycje menu.
    No fakt nie mam kategorii, wszystkie artykuły ok 20 mam nie przypisane. Spróbuje stworzyć kategorie...

  4. #13
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @sylwek1 daj na PW dostęp do zaplecza - będzie szybciej - a potem napiszesz co było namieszane

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2013
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    Gall Anonim, wysłałam na PW dostęp. No nadal linki mi nie działają ..dwa chodzą oferta i str główna, no i jak wrzuciłam na serwer to nie mam na głównej obrazków choć ścieżka jest dobra! teraz to juz totalna załamka.

  6. #15
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Zgłupiałem i wymiękłem.
    Szczerze
    Nie mam pojęcia co zostało zrobione. Teoretycznie podpięcia są ok ale
    w życiu nie widziałem takiego numeru żeby skopiowanie jednego elementu menu i włączenie powodowało blokowanie oryginału.
    Jak ktoś widział coś takiego chętnie się dowiem o co chodzi.
    Pzdr
    P.S. Tyle mogłem stwierdzić z poziomu administratora.

  7. #16
    Wyga Jola awatar
    Dołączył
    08-01-2008
    Skąd
    Wrocław
    Wpisy
    3 239
    Punkty
    386

    Domyślny

    Witam,
    zgadzam się z Gallem - bez wglądu na zaplecze i znajomości historii instalowania dodatków - chyba nie da się nic podpowiedzieć
    Ja widzę podejrzany odnośnik podpięty pod "DE"

  8. #17
    Bywalec
    Dołączył
    21-02-2011
    Wpisy
    117
    Punkty
    15

    Domyślny

    Hmm nie bardzo @Zwiastun rozumiem dlaczego przepraszasz za mnie !?
    Zawsze jak "naważę sobie piwa" oraz zachodzi taka potrzeba, sam mogę przeprosić jeżeli kogoś uraził mój zgorzkniały sarkazm i mało śmieszne poczucie humoru.
    Stwierdzenie, że Sylwek1 jest kobietą było wyrazem małego zdziwienia, że pod męskim imieniem -nickiem - pisze kobieta i należy pilnować się z żeńską formą odmiany wyrazów aby nie obrazić piszącej niewiasty. Dziwnie bym się czuł mając nick "Monika" jakby ktoś do mnie pisał " słońce" albo " jaka z ciebie blondynka" czy też "chyba ci się obcas ułamał i piszesz jak potłuczona". Chciałbym na pewno uniknąć zaszufladkowania do pewnej grupy osób mimo, że nie jestem homofobem.
    Muszę przyznać, że nie czuje się winny i nie bardzo wiem w czym jest problem w spotkaniu się na "forum z takim tekstem".
    Ciesze się, że potwierdziłaś mój pewnik "Żebym ja tak szybko odkryła swój błąd, jak Ty to Korek1, że jestem kobietą...słucham rad sympatycznych kolegów." to dopiero bym się zarumienił, ponieważ już nic byłoby pewne a jedynie mógłbym snuć przypuszczenia

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2013
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    No ja się nie pilnowałam z żeńską formą...a że ktoś odpisuje jak do faceta to ...nie ma problemu także nie czuję się obrażona, dotknięta..i takie tam)))no...zmęczona jestem..bo mimo prawie już dnia jutrzejszego nadal jestem....w polu i ciężko haruje...ale Wam wszystkim za okazane wsparcie i pomoc DZIĘKUJĘ

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Korek1 Zobacz wiadomość
    Hmm nie bardzo @Zwiastun rozumiem dlaczego przepraszasz za mnie !?
    Napisałem gdzieś, ze przepraszam za Ciebie? W kontekście, w jakim napisałeś, zabrzmiało, jak zabrzmiało.
    Ale, jak widzisz problemu nie ma i nie ma czego roztrząsać.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Debiutant
    Dołączył
    13-04-2013
    Wpisy
    10
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzień dobry...problem polegał na błędach w pliku index.php szablonu - itemid. Ale dzięki pomocy forumowiczów udało się doprowadzić bałagan do porządku Dzięki wielkie i pozdrawiam..)

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. K2 brak linków tytułów w widoku listy artykułów autora
    przez oliver87 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 20-10-2011, 23:56
  2. Potrzebuję pomocy.
    przez silos.net.pl na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 12-08-2011, 12:08
  3. potrzebuję pilnie pomocy
    przez hkr1988 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 14-06-2009, 21:04
  4. Potrzebuję waszej pomocy w doborze komponentów i modułów
    przez Bestia na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 13-07-2007, 13:05

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •