Wybiórcze formatowanie.
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: Wybiórcze formatowanie.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-02-2008
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny Wybiórcze formatowanie.

    Witam, już naprawdę nie wiem gdzie tego szukać. Troszkę sprawy nadmieniłem w temacie o skalowaniu szablonu.
    Otóż, niezależnie jaki szablon ustawie jako domyślny, oraz niezależnie jaki edytor, nie zapisuje mi formatowania np w artykułach. Dokładniej mówiąc zapisuje jedynie nowy tekst i jego pogrubienie resztę, tj kolor czcionki, justowanie itp nie. Na zapleczu w aktywnym oknie zmieniam np kolor zmienia się ale po zapisie już ani na zapleczu ani na głównej stronie nie ma efektu. Nie mam pojęcia co się dzieje, fakt, że nie sprawdziłem czy działo się tak przed wgraniem nowego szablonu - ale czy to ma jakieś znaczenie?. Gdzie Panowie tego szukać?

    P.S. joomla 3.0.3 szablon Sj_joomla3

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Z tego co piszesz, to śmiem nieśmiało twierdzić: i dobrze, że Ci nie zapisuje, bo chyba nie rozumiesz, że formatowanie za pomocą narzędzi edytora HTML należy stosować w ostateczności i w wyjątkowych przypadkach. Ale to - oczywiście - nie rozwiązuje Ci problemu
    2. Jeśli Ci rzeczywiście "nie zapisuje" tych ustawień, to najprawdopodobniej dlatego, że w ustawieniach filtrowania tekstu (Konfiguracja globalna) masz założone filtry, które na to nie pozwalają.
    3. Wyjątkowo może się zdarzyć, że szablon nie zechce "uwzględniać" niektórych kodów formatujących pochodzących z edytora (gdy np. w CSSie zostanie ustawiona opcja !important)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-02-2008
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ad1. Przyznam, że chyba faktycznie nie rozumiem... używam Edytora np JCE, chce w treści np jedno słowo dać na czerwono to nie mogę przez JCE tego robić? Dla laika taki wizualny edytor to zbawienie.... To jak to mam zrobić? Człowiek uczy się całe życie.......
    Ad2. W ustawieniach globalnych (filtrowanie tekstu) dla administratora mam ustawione "Nie filtruj" - więc powinno być ok.
    Ad3. No tutaj to już ostra jazda, opcja !important występuje kilkanaście razy w prawie każdym CSSie - i co teraz? wszystkie te wpisy wykasować?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Nie, no aż tak nie bierz do się. Jedno słowo to przecież sytuacja wyjątkowa Ale nawet dla takich wyróżnień możesz założyć specjalną klasę w CSS.
    2. Dlatego pytałem, czy rzeczywiście "nie zapisuje"? Sprawdź w kodzie, czy Twój zapis pozostaje, czy jest usuwany.
    3. Nie usuwaj niczego, bo sobie style zepsujesz.
    Trzeba by to zobaczyć, żeby coś podpowiedzieć
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-02-2008
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ad.1 Nie tyle biorę do siebie co się uczę. Postawiłem 3 strony na joomla które jakoś funkcjonują ale to wszystko metodą prób i błędów i raczej na zasadzie "wizualnej" a nie kodowej, coś tam czasem wyszukałem wykasowałem, podmieniłem i działa ;) Tak więc taki laik na 60%
    Ad. 2 Sprawa zapisywania wygląda tak; wpisałem w JCE ale w trybie kodowej

    A. <font color="red">Tu wpisz tekst</font>
    B.<p><span style="color: #ff0000;">khkhkh</span></p>

    Po zapisaniu wygląda ten wpis tak;

    A. <p><span>Tu wpisz tekst</span></p>
    B. <p><span>khkhkh</span></p>

    Na zapleczu kolor bez zmian, natomiast na stronie głównej tekst jest na zielono :/

    Ad3. Co do !important to tak jak pisałem jest tego trochę, jakiego Cssa musiałbym tutaj zapodać?
    Ostanio edytowane przez joomal : 18-04-2013 09:30

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    19-02-2008
    Wpisy
    22
    Punkty
    10

    Domyślny

    To samo przy funkcji "czytaj więcej" nie mogę jej użyć bo dziad wstawia w kodzie / / i nie da się zrobić wprowadzenia w artykule tylko wywala cały artykuł na stronie. Gdzieś jest zablokowana możliwość zapisu kodu - ratujcie chłopy, bo ręce opadają ;)

Podobne tematy

  1. Formatowanie JA_Opal
    przez Alevin na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 14-01-2011, 19:12
  2. Formatowanie w IE 8
    przez jac321 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 21-11-2010, 18:46
  3. Formatowanie daty
    przez Hirons na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 01-06-2010, 14:23
  4. formatowanie
    przez waz_2000 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 19-02-2008, 18:10
  5. jooget - wybiórcze krzaki
    przez Rafal_W na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 07-11-2007, 19:07

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •