Szukam Pomocy z szablonami.
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 20

Temat: Szukam Pomocy z szablonami.

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-04-2013
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny Szukam Pomocy z szablonami.

    Witam. W joomli jestem kompletnie zielony. Czy mógłby ktoś podarować troszkę swojego czasu i pomóc przy edycji ? Jeśli tak to proszę o kontakt : GG 41146644

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Kolego, skoro jesteś kompletnie zielony, to nie zaczynaj od edytowania szablonów, bo to wymaga i wiedzy, i doświadczenia, a nie jest od razu potrzebne, by korzystać z Joomla. Już raz się dziś zwracałeś o bliżej nieokreśloną pomoc i zostałeś skierowany do naszej biblioteki. Nie musi to być dobry start dla Ciebie, ale póki co innego bezpłatnego Ci nie zaoferujemy, bo go nie ma (pominąwszy mnóstwo lepszych i gorszych filmików na Youtube). Możesz tez zainwestować w dobrą książkę - na pewno znajdziesz w pobliskiej księgarni informatycznej Stefana Burge: Joomla! Ćwiczenia. Oficjalny podręcznik.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-04-2013
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny

    Posiadam książkę z Komputer Świat o nazwie JOOMLA ! w praktyce. Głównie chodzi mi o nakierowanie gdzie znajdują się poszczególne elementy w css bo css i html to ja ogarniam.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Książka z Komputer Świat o nazwie Joomla! w praktyce jest niezłym poradnikiem, tyle że już nieaktualnym.
    Na http://wiki.joomla.pl jest cały potężny dział poświęcony szablonom. Przejrzałeś?
    Skorzystałeś z wyszukiwarki Google, zdając np. pytanie jak zrobić szablon dla Joomla?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-04-2013
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny

    A jeśli można by wiedzieć, to jak podaje się lokalizację pliku na ftp w css ? (bo na MyBB jest url(images/plik.png) czy tutaj też ? )

  7. #6
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    @GiboneKPL odpalasz sobie przykładowego Joomla na JAMP-ie. Firefox+firebug i do dzieła. Każdy szablon jest inny. Struktura szablonów w Joomla jest zgoła odmienna niż w MyBB. Zresztą ciężko porównać budowę szablonów Joomla z innym CMS-em.

  8. #7
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    Moja sugestia przeczytaj z uwagą: http://blog.elimu.pl/5489-jak-sie-uczyc-cms-joomla/
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  9. #8

    Domyślny

    Waćpan a w ogóle wrzuciłeś Joomle na serwer i zerknąłeś jak wygląda struktura katalogów? Masz folder templates a w nim w podfolderach każda z zainstalowanych templatek. Otwoerasz właściwy folder i dalej już szukasz gdzie może być css i ewentualnie, którego użyć (bo plików css może być kilka).
    Jak ogarniasz css to szybko dojdziesz co i jak.

    Nie jestem ci ja mistrzem ale jakbym chciał ogarnąć MyBB to bym zainstalował a potem popatrzył gdzie co jest. Skrypty na ogół choć różne działają na podobnych zasadach tzn na przykład jest folder ze skórkami i tam kierujemy pierwsze kroki jeśli chcemy przy wyglądzie pracować.
    "Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu..." - król Julian

  10. #9
    Nowicjusz
    Dołączył
    23-04-2013
    Wpisy
    11
    Punkty
    2

    Domyślny

    Ja mam problem z zainstalowaniem teraz nowego stylu. Mam folder wgrany na serwer FTP (w templates GŁÓWNY FOLDER SZABLONU !) ale nie pokazuje się na zapleczu ? Czy ktoś pokieruje mnie co i jak bo jestem kompletnie zielony w tym. Joomla! jest zupełnie inna niż MyBB , więc mam problemy :/

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jeśli jesteś kompletnie zielony, to zacznij od najprostszego poradnika, jaki można znaleźć na www.wiki.joomla.pl dla nowicjuszy. Mowa tam o Joomla 1.5 wprawdzie, ale różnic w dzialaniu nie jest aż tak dużo.
    Szablon trzeba zainstalować. Jeśli nie zainstalowałeś, to skorzystaj z opcji Wykryj w instalatorze.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Szukam szablonu....!:) Pomocy...
    przez Mateooo na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 09-11-2009, 17:37
  2. Szukam pomocy z informatyki:)
    przez agata13579 na forum Własne rozwiązania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 13-06-2007, 17:35

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •