Joomla 3.1.0 AKTUALIZACJA !!! Problem
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 22

Temat: Joomla 3.1.0 AKTUALIZACJA !!! Problem

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-01-2012
    Wpisy
    65
    Punkty
    10

    Domyślny Joomla 3.1.0 AKTUALIZACJA !!! Problem

    Witam serdecznie. Miałem joomle 3.0.3 .. podkusiło mnie zaktualizować do nowej wersji 3.1.0 ... po aktualizacji (strona to www.naszbaltyk.com) zaplecze działa tak jak powinno ale strona się nie odpala Wyskakuje następujący błąd
    0 - SQL=SELECT `m`.`tag_id`,`t`.* FROM `mf0g2_contentitem_tag_map` AS m INNER JOIN `mf0g2_tags` AS t ON `m`.`tag_id` = `t`.`id` WHERE `m`.`type_alias` = 'com_content.article' AND `m`.`content_item_id` = 308 AND `t`.`published` = 1 AND t.access IN (1,1)

    Pozdrawiam serdecznie. NIe mam zielonego pojęcia jak rozwiązać problem, co jest nie tak.

    - - - Updated - - -

    Poszło... nie wie jak.... wcześniejszą aktualizację robiłem przez ftp... postanowiłem na nowo pchnąć łatkę przez panel administracyjny i wszystko wróciło do normy... może komuś się przyda ta informacja. Mam nadzieję że w trakcie korzystanie nie "wyjdą" jakieś krzaki. Pozdrawiam.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-01-2012
    Wpisy
    65
    Punkty
    10

    Domyślny

    Niestety.. nie wszystko jest tak jak powinno. Kończy się na przywróceniu bazy danych oraz plików....... w panelu adm są błędy

  4. #3
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Dominik_ Zobacz wiadomość
    Poszło... nie wie jak.... wcześniejszą aktualizację robiłem przez ftp
    I masz, niestety, skutki.
    1. Zawsze przed aktualizacją należy zrobić kopię bezpieczeństwa. Nawet gdy jest to aktualizacja "jednym kliknięciem"
    2. Przez FTP aktualizacji J! 2.5 i wyższych się nie wykonuje!

    3a. Spróbuj powtórzyć aktualizację , instalując całego Joomla tak, jak byś instalował rozszerzenie.

    albo

    3b. Zobacz zakładkę Baza danych i skorzystaj z przycisku Napraw.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #4
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-01-2012
    Wpisy
    65
    Punkty
    10

    Domyślny

    Lipa jak sosna... zrzut ekranu z informacją o błędzie w załączniku info_o_bledzie_joomla.jpg

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2009
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    U mnie też błędy, ale inne. W trakcie aktualizacji wyskakuje błąd
    Załącznik 6600
    Zaplecze działa, ale jak wejdzie się na stronę wyskakuje błąd:
    Błąd 330 (net::ERR_CONTENT_DECODING_FAILED): Nieznany błąd.
    Po odświeżeniu strona wyświetla się, ale po wejściu gdzie dalej znów błąd. Itd.
    Widzę że pojawił się nowy komponent systemowy com_tags. Ale przez ten błąd chyba nie wyświetla się z menu komponenty
    Ostanio edytowane przez QkiZ : 25-04-2013 14:35

  7. #6
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2009
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    Poprawiłem poprzedni błąd, kasując z kosza niepotrzebną pozycję menu ale podczas podownej próby aktualizacji wyskoczył błąd zduplikowanego id w tabeli j30_content_types, ale takiej tabeli nie ma w bazie.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-01-2012
    Wpisy
    65
    Punkty
    10

    Domyślny

    Witam ponownie... po krótkim czasie pomógł mi użytkownik yama za co bardzo dziękuję, nie chciał żadnych gratyfikacji . Bardzo cenię taką pomoc, poświęcił swój czas i problem rozwiązał. Pewnie opisze co i jak ponieważ ja nie mam w tym temacie zielonego pojęcia. Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

    - - - Updated - - -

    Opisz co i jak aktualizowałeś .. adres strony... itd

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    @Dominik_u!, ale nie tylko:
    Pomoc na forum bez oczekiwania jakiejkolwiek gratyfikacji (może poza zwyczajnym dziękuję) to podstawowa zasada uczestnictwa w forum. Jeśli ktoś żąda w prywatnych kontaktach gratyfikacji albo oferuje na PW odpłatną pomoc, czyni to niezgodnie z zasadami Forum. Prosimy o raportowanie takich sytuacji.

    Gdy zdarza się, że uczestnik forum oczekuje na pomoc w sprawach, które wymagają znaczącego nakładu pracy i odpowiednich kwalifikacji, wtedy moderatorzy forum (i nie tylko) jawnie sugerują, by zamieścić zlecenie w dziale zleceń.

    Oczywiście, może się wyjątkowo zdarzyć, że w wyniku wzajemnych kontaktów proszącego o pomoc z pomagającym dojdzie do umowy o odpłatnym wykonaniu jakiejś pracy, ale to tylko wyjątek od reguły.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2009
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    Działam na starej wersji, nową zainstalowałem na wersji testowej strony. Aktualizowałem normalnie z linku na pulpicie Joomli.

  11. #10
    Debiutant
    Dołączył
    29-03-2012
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam.

    U mnie po naprawieniu bazy, okazało się, że wersja bazy nie była kompatybilna z wersją update'u Joomla.
    Strona działa w szerz i w głąb, jednak każdy artykuł wyświetla błąd komponentu com_tags. Mało tego, każda pozycja w menu, odpowiadająca za podgląd kategorii, również wyświetla błędy, zawsze jest ich o jeden więcej niż artykułów w niej. Formularz kontaktowy działa bez zarzutu. Nie zauważyłem nic więcej w kwestii błędów. Dodam, że jedyne modyfikacje jakich dokonałem to instalacja JCE + Plugin JCE MediaBox, odpowiadający za pop-up'y, które również otwierają się normalnie. Wszystko chodziło ok do nieszczęsnego wieczoru z kliknięciem aktualizuj Joomla! z poziomu zaplecza

    Możliwe, że błąd com_tags jest związany z miniaturami artykułów, bo mimo tego, że ścieżka do pliku miniatury jest poprawna i plik istnieje w przeglądarce mediów z zaplecza, właśnie zamiast miniatur pojawiaj się lista błędów, wszystkie brzmią identycznie, np.:

    Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_tags, Nie znaleziono komponentu
    Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_tags, Nie znaleziono komponentu
    Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_tags, Nie znaleziono komponentu
    Wystąpił błąd podczas wczytywania komponentu: com_tags, Nie znaleziono komponentu


    Poniżej screeny (błędy com_tag można wyłączyć "krzyżykiem", ale po odświeżeniu strony błąd wraca):
    + screen z błędem zaraz po aktualizacji ale przed naprawą bazy danych.

    Załącznik 6601 Załącznik 6602 Załącznik 6603 Załącznik 6604 Załącznik 6605

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z Aktualizacją joomla 2.5
    przez mcsebek na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 11-02-2013, 00:56
  2. Problem z aktualizacją Joomla 2.5.7 do wersji 2.5.8
    przez wojtasm91 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 20-01-2013, 16:46
  3. Joomla 1.6 automatyczna aktualizacja - problem
    przez wojnest na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 20-07-2011, 18:27
  4. Problem z aktualizacją joomla
    przez Trezi na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-02-2010, 11:45

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •