Joomla 3.1.0 AKTUALIZACJA !!! Problem - Strona 2
Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 22

Temat: Joomla 3.1.0 AKTUALIZACJA !!! Problem

  1. #11
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Prawdopodobnie jeszcze dziś ukażą się wersje 2.5.11 i 3.1.1 naprawiające 2 błędy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2013
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam

    Jestem nowicjuszem więc proszę o wyrozumiałość a ewentualne podpowiedzi proszę formułować jak dla nowicjusza.
    U mnie problem z aktualizacją joomla z wersji 3.0.x do 3.1.1 jest taki, że po aktualizacji nie mogę wstawić grafiki do artykułu.
    Przed aktualizacją wszystko działało ok.
    Nie wiem, czy pojawiają się inne problemy, ponieważ chcę zrobić prostą stronę z ładną galerią - portfolio.
    Czy ktoś ma/miał podobny problem i znalazł rozwiązanie? A może rozwiązaniem jest po prostu nie aktualizować do wersji 3.1.1.
    pozdrawiam

  4. #13
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Widocznie nie powiodła się aktualizacja - spróbuj jeszcze raz, zaktualizuj Joomla tak, jak byś instalował rozszerzenie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2013
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    zwiastun - dzięki za szybką odpowiedź (jestem bardzo mile zaskoczony).
    Do tej pory instalowałem joomla, aktualizowałem do wersji 3.1.1 kilka razy. Problem z dodawaniem grafiki pojawiał się za każdym razem. Od kilku dni grzebię w necie ale poza tym wątkiem nie znalazłem niczego co doprowadziło by mnie do rozwiązania problemu. Zrobię tak, że na jednej domenie będę sobie pracował nad stroną na wersji 3.0.x a na innej domenie będę próbował różne rozwiązania. Jako że jestem nowicjuszem, nie jestem pewien czy dobrze rozumiem że mam zainstalować aktualizację tak jak bym instalował rozszerzenie. Czy to znaczy, że mam ściągnąć joomla 3.1.1 na swój komputer i dopiero potem zainstalować (a nie przez przycisk aktualizuj w zapleczu)?

    poz

  6. #15
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Dokładnie tak
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    12-06-2013
    Wpisy
    3
    Punkty
    2

    Domyślny

    ok
    Jak już przeprowadzę te skomplikowane operacje to dam znać co z tego wyszło.

    Pozdrawiam

  8. #17
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2009
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    Moim zdaniem skrypt sql aktualizujący wersję jest do dupy, nie sprawdza czy dane tabele są już stworzone tylko tworzy na chama jeszcze raz co kończy się błędem. Dlatego nigdy więcej nie będę korzystał z automagicznych aktualizacji.
    Wyciągnąłem z paczki plik sql i później go wykonywałem polecenie po poleceniu w phpmyadmin. jest to najbezpieczniejsza forma, jak rzuci błędem to od razu można sprawdzić gdzie on jest.

  9. #18
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    No cóż, masz prawo mieć swoje zdanie. Ale skrypty aktualizujące nie muszą sprawdzać, czy dane tabele są już stworzone, bo nie usuwają istniejących tabel, co najwyżej modyfikują ich strukturę.
    Jeśli być może wykryłeś jakąś usterkę w kwerendach sql, to właściwym miejscem na zgłoszenie błędu jest strona http://joomlacode.org/gf/project/joomla/tracker/, a nie publikowanie niczym nie popartego posta na jakimś forum, nawet jeśli jest to to forum.
    Sugeruję również, by zweryfikować swój pogląd na temat "automatycznych aktualizacji". Przekonanie, że najbezpieczniejsza formą aktualizacji jest ręczne wykonanie skryptu sgl za pomocą phpmyadmina jest, delikatnie mówiąc, świadectwem niewiedzy.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #19
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2009
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    No to od początku panie wszystko wiedzący:
    Chciałem zaktualizować Joomlę z wersji 3.0.4 do 3.1.0. Podczas aktualizacji wywalał mi błąd o którym już wcześniej pisałem.
    http://forum.joomla.pl/attachment.php?attachmentid=6600
    Próbował dodawać rekordy do bazy danych które zostały stworzone przez Joomlę 3.0 podczas jej instalacji, nawet nie sprawdzając czy w ogóle te rekordy istnieją. Ściągnąłem aktualizację na dysk i rozpakowałem. W katalogu:
    Joomla_3.1.0-Stable-Update_Package/administrator/components/com_admin/sql/updates/mysql/
    jest skrypt odpowiadający za aktualizację struktury bazy danych. Jako że właśnie na niej padała aktualizacja postanowiłem sprawdzić ten skrypt.
    W skrypcie znajduje się linijka:
    Kod:
    INSERT INTO `#__menu` (`id`, `menutype`, `title`, `alias`, `note`, `path`, `link`, `type`, `published`, `parent_id`, `level`, `component_id`, `checked_out`, `checked_out_time`, `browserNav`, `access`, `img`, `template_style_id`, `params`, `lft`, `rgt`, `home`, `language`, `client_id`) VALUES
    (23, 'main', 'com_tags', 'Tags', '', 'Tags', 'index.php?option=com_tags', 'component', 0, 1, 1, 29, 0, '0000-00-00 00:00:00', 0, 1, 'class:tags', 0, '', 45, 46, 0, '', 1);
    Czyli dodawany jest rekord o id 23, który już wcześniej istniał, bez sprawdzania. Tagi (etykiety) oficjalnie pojawiły się w wersji 3.1.0, ale w bazie tabele już wcześniej istniały.
    Kopiowałem po kolei polecenia i wklejałem do phpmyadmina patrząc czy nie więcej takich kwiatków. A jeszcze trochę było na podobnej zasadzie.
    Oczywiście problem chcialem zgłosić za pomocą joomlacode, ale po założeniu konta nie mogłem się do tego serwisu zalogować bo twierdził że nie mam konta, choć mejla dostałem aktywacyjnego. Dostałem się do portalu dopiero po tygodniu Nie wiem czy ktoś tam zatwierdza te konta, ale ochotę na robienie zgłoszenia straciłem.
    A propos niewiedzy: uważam że aby użerać się z joomlą trzeba mieć wiedzę z php i mysqla trochę na większym poziomie niż początkującym. Z tego powodu i wcześniejszych moich doświadczeń nigdy więcej nie będę aktualizował joomli w ten sposób. A sama aktualizacja była tylko początkiem problemów np. z przeglądarką Chrome. Ale to już inna bajka.

  11. #20
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Ja @Kolego na pewno nie jestem wszystkowiedzący, Tobie natomiast brakuje chyba i ogłady, i wiedzy:
    - na publicznym forum używasz słownictwa z podwórka,
    - usiłujesz mnie obrażać.
    Odnośnie Twoich kompetencji:
    1. W poprzednim poście pisałeś, że skrypt aktualizacyjny:
    Cytat Wysłane przez QkiZ Zobacz wiadomość
    nie sprawdza czy dane tabele są już stworzone tylko tworzy na chama jeszcze raz
    co jest ewidentną bzdurą.

    2. Nie istniał i nie istnieje skrypt aktualizujący z Joomla 3.0.4 do 3.1.0. Nie ma również pliku .sql aktualizującego z Joomla 3.0.4 do 3.1.0.
    3. Tagi pojawiły się w 3.1.0, rekordu oznaczonego ID 23 w menu we wcześniejszych wersjach nie było, skrypt aktualizujący nie musiał więc sprawdzać czy istnieje.
    4. Kwestii aktualizacji do wersji z błędami (3.1.0 zamiast 3.1.1) nie ma chyba nawet co poruszać.
    5. Wynikające z Twoich obu wypowiedzi stwierdzenie, że Joomla można uaktualnić tylko przez wykonanie kwerendy sql w phpmyadminie jest bzdurą wprowadzającą w błąd innych użytkowników (nawet jeśli nie miałeś na myśli, że wystarczy wykonać kwerendę, to tak to - niestety - brzmi).

    Ponadto:
    Nie musisz cierpieć i użerać się z Joomla. Przeszkoliłem grubo ponad 200 osób, z których może kilka miało jakiekolwiek pojęcie o php i MySQL, i jakoś nikomu z tych, którzy tej znajomości nie posiadali, to nie przeszkadzało.

    Przykro mi, ale sam tego chciałeś!
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z Aktualizacją joomla 2.5
    przez mcsebek na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 11-02-2013, 00:56
  2. Problem z aktualizacją Joomla 2.5.7 do wersji 2.5.8
    przez wojtasm91 na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 20-01-2013, 16:46
  3. Joomla 1.6 automatyczna aktualizacja - problem
    przez wojnest na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 20-07-2011, 18:27
  4. Problem z aktualizacją joomla
    przez Trezi na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 18-02-2010, 11:45

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •