Optymalizacja - Strona 4
Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Wyniki 31 do 38 z 38

Temat: Optymalizacja

  1. #31
    Wyjadacz ekumi awatar
    Dołączył
    10-11-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    514
    Punkty
    48

    Domyślny

    Sorry, że wtrącę się do tej ciekawj rozmowy, ale wydaje mi się, że korzystanie w tej sprawie z porad rzecznika praw konsumenta mija się z celem. On po prostu odeśle Waz z kwitkiem. Nie była to bowiem umowa podlegająca ustawie o ochronie praw konsumenta. Konsunentem jest w skrócie osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej. Żeby w takim przypadku cokolwiek osiągnąć to proponuję:
    1. wizytę u radcy prawnego w celu uzyskania porady (ok. 100 zł)
    2. jeżeli uzna, że można powalczyć - wezwanie wykonawcy do zwroty zapłaconej kwoty na skutek niezgodności towaru z umową (ważne jest tutaj, jakie były zapisy umowy)
    3. Jeżeli to nie poskutkuje - złożenie sprawy do sądu i to nie o żadne oszustwo czy wyłudzenie, tylko o zwrot pieniędzy za niewywiązanie się z umowy

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #32
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez tomaszek83 Zobacz wiadomość
    A firmie to bym zrobił "reklamę".
    Co do reklamy to już sami sobie robię tym, że nawet swojej strony nie maja ogarnietej.

    - - - Updated - - -

    Cytat Wysłane przez ekumi Zobacz wiadomość
    Sorry, że wtrącę się do tej ciekawj rozmowy, ale wydaje mi się, że korzystanie w tej sprawie z porad rzecznika praw konsumenta mija się z celem. On po prostu odeśle Waz z kwitkiem. Nie była to bowiem umowa podlegająca ustawie o ochronie praw konsumenta. Konsunentem jest w skrócie osoba fizyczna nie prowadząca działalności gospodarczej. Żeby w takim przypadku cokolwiek osiągnąć to proponuję:
    1. wizytę u radcy prawnego w celu uzyskania porady (ok. 100 zł)
    2. jeżeli uzna, że można powalczyć - wezwanie wykonawcy do zwroty zapłaconej kwoty na skutek niezgodności towaru z umową (ważne jest tutaj, jakie były zapisy umowy)
    3. Jeżeli to nie poskutkuje - złożenie sprawy do sądu i to nie o żadne oszustwo czy wyłudzenie, tylko o zwrot pieniędzy za niewywiązanie się z umowy
    No chyba masz rację, ale muszę mieć czym się podeprzeć u tego radcy bo raczej nie będzie wiedział jak jest strona wykonana czy dobrze czy nie. Czekam, może ktoś będzie miał ochotę wystawić mi opnie na temat wykonania strony, wtedy lecę do radcy i się dowiem czy gra jest warta świeczki. Może tomaszek83 coś pomoże

  4. #33
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    @K3vin ja już napisałem Ci co jest nie halo ze stroną, podpowiedzi udzielił Ci też @Zwiastun kilka postów wyżej. Myślę że to Ci na początek wystarczy. Natomiast ważne jest abyś znalazł takiego radcę prawnego który chociaż wie co to jest strona internetowa ;) To co napisałeś do tej firmy jest wystarczające jeśli chodzi o zawartość merytoryczną. Ale widać że firma nadal chce polemizować, choć nie ma racji. Natomiast ważne też jest co masz w umowie. Myślę że pomocy w Twoim przypadku mógłby udzielić Ci kolega @PeFik (Paweł Frankowski) bo prawo to jego branża o ile dobrze kojarzę

  5. #34
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Takiego radcy raczej nie znajdę u siebie, więc chyba pójdę z tym co się dowiedziałem od was. Najlepsze jest to, że zamiast zadzwonić oni tylko odpisują, dzwoniłem to nie odbierają telefonów. Zaczyna mnie to naprawdę strasznie irytować. tomaszek83 ale myślę, że chyba i tak będzie potrzebna jakaś opinia specjalisty, jeżeli chodzi o sprawę w sądzie. Chciał bym chociaż część kasy odzyskać i zlecić stworzenie takiej strony jak chciałem od początku. Jak w ogóle można napisać, że musiał logo robić w wektorach nie no szok, nie mogę z gościem.

  6. #35
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Zwróć uwagę na wypowiedź @Ekumi. Rzeczywiście, rzecznik praw konsumenta nie pomoże. I rzeczywiście należy wystąpić o zwrot pieniędzy z powodu niewywiązania się z umowy.
    2. Zdaję sobie sprawę z faktu, że kwota za wysoka nie jest. Ale ze strony forum otrzymałeś do tego momentu, jak mi się wydaje, wyczerpująca pomoc. Teraz "piłeczka" juz tylko po Twojej stronie.
    - To Ty musisz zredagować treść zarzutów dowodzącą zwięźle i jasno, że wykonawca nie dotrzymał umowy (wskazówki masz)
    - to Ty musisz/możesz zwrócić się do kogoś kompetentnego (prawnika), by Ci doradził, jaką nadać formę wystąpieniu (@Ekumi pisze, ze to koszt około 100 zł)
    Jeśli nie czujesz się na silach, bo Twoja wiedza o tym, jak być powinno, jest niewielka, to
    a) szybki kurs - (na http://joomla.pl/index.php/o-joomla/...a-witryny.html masz trochę materiałów)
    b) konsultacja przygotowanego wystąpienia np. z kimś, komu powierzysz później wykonanie tej strony)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  7. #36
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    zwiastun, czekam jeszcze na jasną odpowiedź z ich strony, chociaż pozytywnie tego nie widzę. I tak jak piszesz uderzam do radcy prawnego, myślę że jakoś uda mi się to opisać sensownie, i wywalczyć parę złotówek na nową stronę, bo z tej faktycznie nic dobrego nie będzie. Dzięki, szybki kurs też wchłonę i jakoś może pójdzie. Aktualnie katuje jakiś kursik video videoporady.com.pl , ale w nim akurat bardziej dowiem jakiś podstaw o Joomla 1.7 , aczkolwiek chyba dobre na początek

  8. #37
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Joomla 1.7 niewiele różni się od 2.5. J!2.5 to naturalny następca 1.7. Aczkolwiek jak już się uczysz to lepiej by było gdyby to była aktualna wersja.

  9. #38
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Mam też aktualny 2.5 ale wiadomo jak to w kursach, każdy jest inaczej trochę zrobiony i czasem można coś wyłapać ciekawego, co nie zostało przedstawione w innym kolejnym kursie. Także uczę się od 1.7 . A tak w ogóle to zacząłem zagłębiać się w Joomle właśnie dzięki firmie, która mnie przewiozła więc chyba jest jakiś jeden plus

    - - - Updated - - -

    I dostałem odpowiedź więc jeszcze chyba chwilę poczekam:

    "... jak narazie u nas jest tylko Karol od stron , postaram sie cos ogarnac tylko prosze o cierpliwosc ze wzgledu na to ze jestem na zwolnieniu lekarskim ... . tak jak napisalem wczesnej postaram sie oganac ta cala sytuacje itd . raz jeszcze prosze o cierpliwosc"

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Podobne tematy

  1. Problem z optymalizacja
    przez dzinks na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 13-09-2012, 15:33
  2. Optymalizacja serwisu
    przez eryczzek na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-10-2010, 16:20
  3. Optymalizacja joomla
    przez bartspam na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-11-2009, 05:44
  4. optymalizacja
    przez Marceli na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-08-2009, 23:52
  5. Optymalizacja strony
    przez Delux na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-07-2009, 22:37

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •