Optymalizacja
Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 38

Temat: Optymalizacja

  1. #1
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny Optymalizacja

    Witam,
    Kilka dni temu dostałem na serwer gotową stronę wykonaną w Joomla 2.5 . Postanowiłem zoptymalizować poprze zaznaczenia opcji w konfiguracji globalnej (proste adresy, mod_rewrite, adresy z przyrostkiem) do tego zmiana na .htaccess . I oto moje kilka pytań na które mam nadzieję że uzyskam odpowiedź

    1) Chodzi o stronę www.lubpol.pl a mianowicie o proste adresy. Po kliknięciu w jakąkolwiek zakładkę górnego menu np. oferta wyświetla mi adres http://lubpol.pl/index.php?option=co...d=9&Itemid=108 , natomiast wchodząc już w podmenu np. oferta>kocioł kdk http://lubpol.pl/kdk.html . W sumie też nie jest do końca dobrze ponieważ powinno być np http://lubpol.pl/oferta/kdk.html . Zastanawia mnie w czym jest problem??

    2) Wcześniej miałem na tej domenie stronę w .htm , miała przykładowo adresy http://www.lubpol.pl/oferta.htm . I moje pytanie czy aby nie stracić pozycji w google jaka się zrobiła na starej witrynie wystarczy przekierować stare adresy na nowe poprzez opcje Komponenty>Przekierowania ?? Czy coś takiego wystarczy?? Zrobiłem tak ale nic się nie zmieniło, wyskakuje błąd po wpisaniu np. http://www.lubpol.pl/oferta.htm .

    3) Zajrzałem w plik .htaccess i chyba nie powinno to tak wyglądać?? Coś jest do usunięcia, poprawienia??

    // usunięto - standardowy .htaccess - zwiastun //


    Dopiero się zagłębiam jeżeli chodzi o Joomla 2.5 więc prosił bym o wyrozumiałość i oczywiście pomoc w rozwiązaniu problemu

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    1. Miły Kolego - każdy, kto instaluje Joomla i zmienia nazwę pliku htaccess.txt na .htaccess, a nie wprowadzał swoich zmian w pliku, ma go w takim samym kształcie. Więc cytowanie tutaj standardowego .htaccess nie ma najmniejszego sensu.
    2. Wygłoszenie poglądu - pytania: Zajrzałem w plik .htaccess i chyba nie powinno to tak wyglądać?? Coś jest do usunięcia, poprawienia??
    również nie ma najmniejszego sensu. Gdyby było do usunięcia, poprawienia, zrobiliby to twórcy Joomla! (co nie znaczy, że nie można tego pliku rozbudować, zmodyfikować, wzbogacić)
    3. Rzeczywiście, twoje menu wyświetla się co najmniej dziwacznie. Pozycje główne zachowują się tak, jak byś miał wyłączone proste adresy, a pozycje podrzędne wręcz przeciwnie, masz rację powinno być domena/ofera/strona.html
    Wyczyść pamięć podręczną na serwerze (Menu witryna/ czyść pamięć podręczną), może masz jeszcze jakiś system np. z szablonu opartego na JAT3 ?
    4. Nie wystarczy przekierować adresów na nowe. Do Google trzeba by zgłosić mapę witryny, wywołać witrynę z istniejących już gdzieś w sieci adresów i poprzekierowywać te adresy na nowe strony. I trzeba się, niestety, liczyć z pewnym spadkiem pozycji witryny.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dziękuję za szybką odpowiedź.

    Jeżeli chodzi o przekierowania starych adresów na nowe to trzeba je zrobić poprzez przekierowanie 301 w .htaccess czy może jakiś inny jest sposób????
    I w takim razie do jakich przekierowań używa się opcji "przekierowania" w Joomla??

    I jeszcze pytanie co może być powodem takiego błędu JFolder::create: Wykryto pętlę nieskończoną przy próbie aktualizacji 2.5.8 na 2.5.10??

  5. #4
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jeszcze jest kwestia tłumaczenia na różne języki, wszystko mi tłumaczy ale nie menu górne. Może to mieć też jakiś wpływ na wyświetlanie url skróconych?? Jakiś wspólny problem ?? Czyszczenie pamięci podręcznej nic nie pomogło. Na tej domenie mam jedynie podpięte 2 subdomeny, które służą jedynie do podlinkowania zdjęć itd żadnego systemu nie mam. Mam jedynie zainstalowaną Joomla na innej domenie, może to powodować ten błąd??

  6. #5
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    A czasem to menu górne nie jest wpisane na sztywno w szablon? W ogóle jakoś dziwnie generowane jest. Tekst jako obrazki. Chyba nie tak to powinno działać. Czy możesz dodawać pozycje do menu górnego z poziomu panelu admina?

  7. #6
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    No coś jest właśnie nie tak z tym górnym menu, nie mogę dodawać więcej pozycji, prawdopodobnie jest tak jak piszesz tomaszek83 i na dodatek jeszcze po aktualizacji Joomla strony mi się rozjeżdżają. Ktoś mi chyba odwalił jakąś fuszerkę. No ale zgłosiłem i mam nadzieję że coś z tym zrobią twórcy strony :/

  8. #7
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Lekko powiedziane że fuszerkę. I raczej na Twoim miejscu wyegzekwowałbym z całą stanowczością poprawienie tego.

  9. #8
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Wracam do tematu i po długich staraniach dostałem oto taką odpowiedź na poszczególne pytania:

    1.Dlaczego np. klikając w Aktualności>jakiś artykuł mam taki link (http://www.lubpol.pl/aktualnosci/26-artykul-x.html) natomiast klikając już w Oferta>Kocioł KDK mam link (http://www.lubpol.pl/kdk-eko.html) gdzie powinno być (http://www.lubpol.pl/oferta/kdk-eko.html).

    Ponieważ oferta posiada swoje własne menu "rozwijane" (po najechaniu na oferta), a aktualności nie. Jeśli artykuł znajduje się w menu, to automatycznie musi mieć adres: adres_strony.pl/nazwa_artykułu. Aktualności natomiast to "Przegląd artykułów z kategorii", przez co adresy mają postać adres_strony.pl/nazwa_kategorii/nazwa_artykułu. Dopóki linki do poszczególnych ofert znajdują się s liście rozwijanej, dopóty nie da się zmienić ich adresów aby były postaci: adres_strony.pl/oferta/nazwa_artykułu

    2.Czy Menu zostało zmienione abym mógł sam wstawiać dodatkowe zakładki

    Nie i niestety nie zostanie zmienione. Wymagało by to przebudowania całej strony. Po za tym tytuły które pan widzi na zakładkach nie są tekstem, a grafiką. W menu nie ma też miejsca na dodatkowe zakładki. Aby wprowadzić taką możliwość musiałbym dowiedzieć się o takim wymaganiu jeszcze w fazie projektowania szaty graficznej strony, teraz niestety jest już za późno.

    3.
    Jak wygląda sprawa z aktualizowaniem Joomla??

    Oczywiście może Pan to zrobić, ale robi to Pan na własne ryzyko. Jednakże raczej tego nie zalecam. Widziałem, że zrobił Pan aktualizację i kilka rzeczy na stronie przestało działać poprawnie. Było to efektem tego, iż prze stronie o takim stopniu skomplikowania, konieczne było wprowadzenie poprawek w kodzie joomli(niewielkich, ale jednak). Każda aktualizacja będzie przywracała stan joomli z przed tych poprawek. Jeśli jednak bardzo Panu zależy na aktualizowaniu Joomla to należy przed aktualizacją utworzyć kopię pliku:
    /components/com_content/views/category/tmpl/blog.php
    A po aktualizacji nadpisać ten sam plik, wcześniej skopiowanym.
    Nie zalecam również aktualizacji poszczególnych komponentów - wszystkie były w jakimś stopniu przerabiane, tak aby współgrały ze stroną. Aktualizacja przywróci ich stan do wcześniejszego - czyli de facto je popsuje.


    I zastanawia mnie czy ten ktoś dobrze prawi czy po prostu mnie zbywa i tyle??
    Powiedzcie koledzy co z tym fantem robić bo głupi jestem i nie znam się za bardzo na tym.





  10. #9
    Senior Bazyl awatar
    Dołączył
    02-08-2008
    Skąd
    Skierniewice
    Wpisy
    7 693
    Punkty
    574

    Domyślny

    Kolega łebmajster wie, że dzwonią ale nie wie, gdzie...

    Co zrobić z tym fantem? Znaleźć webmastera, po prostu.

  11. #10
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    No nie mogę się powstrzymać, zapytaj tego swojego łebmajstra-gamonia czy słyszał o nadpisywaniu szablonem. Jednym słowem spartaczył Ci stronę i jeszcze nie zaleca aktualizować, buhahahaha... może dlatego że jak Ci ją zhakują to ma nadzieję że przyjdziesz do niego po nową stronę... nie no amator jakiś. Jak możesz to podaj namiar na tego "miszcza" tak ku przestrodze dla innych.

    Swoją drogą przydałaby się taka czarna lista pseudo-fachowców. Może jakby się jeden z drugim na takiej znalazł to bajek by klientom nie wciskał.

Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z optymalizacja
    przez dzinks na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 13-09-2012, 14:33
  2. Optymalizacja serwisu
    przez eryczzek na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-10-2010, 15:20
  3. Optymalizacja joomla
    przez bartspam na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-11-2009, 04:44
  4. optymalizacja
    przez Marceli na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-08-2009, 22:52
  5. Optymalizacja strony
    przez Delux na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-07-2009, 21:37

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •