Optymalizacja - Strona 2
Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 11 do 20 z 38

Temat: Optymalizacja

  1. #11
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Miała być strona do pełnej rozbudowy co mnie zapewniali, a tu wychodzi na to że nawet zaktualizować nie mogę bo nie zaleca super
    He obiecywali dużo ale jak już kasa poszła to wiadomo, zapomnieli
    To może podsuniecie mi pomysł czym tu go przycisnąć aby nie miał wymówek??
    Pytanie czy da się to jakoś doprowadzić w ogóle do porządku?? Dużo przy tym roboty??

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Ciężko powiedzieć czy da się to szybko ogarnąć. Nie wiadomo gdzie były te jego pseudo-amatorskie poprawki. Jeśli tylko w widokach komponentów to dość szybko można to ogarnąć nadpisywaniem szablonem. Co do menu, to nie wiem bo nie wiem jak je zrobił, ale zapewne można je zamienić na standardowe menu, które będzie wyglądało podobnie/identycznie jak to Twoje.

    Czy możesz go jakoś przycisnąć? Wątpię, chyba że masz odpowiednie zapisy w umowie. Bo jawnie towar który Ci sprzedał jest wadliwy. Aktualizacja CMS-a, która wysadza stronę to karygodny błąd. Aktualizacje są wręcz wysoce zalecane.

    ----

    Edit: no tak "Site by Karol Kamiński - mocstron.pl" a po wejściu na stronę delikwenta informacja o tym że strona dokonuje ataków. Pozostawiam bez komentarza.

  4. #13
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    tomaszek83 dał byś radę zerknąć jak to wygląda i ocenić, czy coś da się zrobić no i czy dużo roboty??
    Żebym miał trochę więcej pojęcia to bym chłopa cisnął a tak jestem chyba w kropce. Umowa jest słaba taka czysto formalna więc umownie nić nie wywalczę jedynie jak będę cisnął.
    Z drugiej strony nic i tak nie wycisnę pewnie skoro koleś ma słabe pojęcie.

    Dokładnie, wspomniałem im o tym że atakuje ale jakoś się zbytnio nie przejęli.

  5. #14
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Proponuję
    1) Wybrać się do rzecznika praw konsumenta w swoim urzędzie gminy, przedstawić sprawę i poprosić o pomoc w jej rozwiązaniu - firma nie wywiązała się ze swojej umowy, jakkolwiek ta umowa brzmiała. Budując witrynę oparta na Joomla (czy innym popularnym CMS-ie) ma obowiązek wykonać zadanie tak, aby
    - możliwe było spełnienie m.in. oczywistego warunku aktualizacji oprogramowania, zarówno samego Joomla, jak i komponentów,
    - możliwe było modyfikowanie konfiguracji witryny, rozwijanie jej, usuwanie zbędnych elementów, itp.
    Krótko mówiąc, jeśli nie zlecano firmie konkretnych przeróbek CMS niszczących jego funkcje ani zastosowania rozwiązań, które z CMS nie mają nic wspólnego, wykonawca sprzedał bubla.
    2) Przed wizyta rzeczywiście skorzystać przynajmniej z ogólnego audytu profesjonalisty, który potrafi ocenić, co i w jakim stopniu zostało wykonane bez elementarnej znajomości rzemiosła.
    3) Rozważyć wizytę u prawnika i skierowanie przeciwko firmie sprawy sądowej - podstawy dookreślenia przedmiotu sporu na pewno są w umowie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #15
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    @K3vin nie przejęli się, bo nawet ich strona jest zainfekowana. Więc widać że mają klienta w głębokim poważaniu. Mogę zerknąć aczkolwiek żeby później nie powiedzieli Ci że ktoś zaglądał. Jak chcesz to wyślij mi dane dostępowe do panelu Joomla oraz do FTP-a.

  7. #16
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    zwiastun dzięki za informację, powiem Ci że tak chyba jedynie będę mógł ich przycisnąć, może nie były to wielkie pieniądze bo 1500 zł ale piechotą nie chodzi. Tak zrobię jak mówisz jeżeli się nie podpasują i nie stworzą mi konkretnej strony do rozbudowy.

    tomaszek83 zaraz podeślę dane na PW, chyba nie zostanie tam ślad po Tobie jeżeli tylko zajrzysz i zobaczysz co i jak

  8. #17
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Gdy Ci ktoś ukradnie 1500 zł i wiesz, kto to ukradł, to zostawiasz sprawę, bo to niewielkie pieniądze? Takim gnojkom należy zgotować los, na jaki zasłużyli.
    Moim zdaniem nie ma co z nimi prowadzić żadnych negocjacji - należy zażądać zwrotu pieniędzy i to w terminie natychmiastowym. Za 1500 złotych to Ci tę witrynę wykona przyzwoicie co najmniej 50% uczestników tego forum, którzy udzielają sensownych porad, bo te dowodzą, ze mają wystarczające kwalifikacje (mogą mieć co najwyżej inny poziom wymagań cenowych)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #18
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Masz rację zwiastun, szkoda że wcześniej tu nie zajrzałem to nie miałbym takich problemów, ale tak to jest jak ktoś przyjedzie fajnie nagada a człowiek zielony w temacie to łyka a później jest jak jest. Będę walczył. Jutro zadzwonię, podeprę się trochę forum bo wiedzy nie mam i niech myślą co z tym robić.

  10. #19
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Nie musisz się podpierać forum, bo zajrzą i się dowiedzą, że się nie znasz.
    Jeśli nie masz ochoty na odszkodowanie, to wystarczy, że zażądasz zwrotu wydanych pieniędzy np. pod groźbą skierowania sprawy do sądu o wyłudzenie.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #20
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    No ale żeby skierować taką sprawę do sądu to muszę mieć jakiegoś kumatego człowieka od Joomla zgadza się?? Bo ktoś musi stwierdzić że strona nie jest zrobiona zgodnie ze standardami czy jakoś tak??
    A o odszkodowaniu to w jakim sensie mówisz?? Mogę się ubiegać o odszkodowanie??

    Ciekaw jestem czy ta firma przypadkiem nie pod upada, bo kontakt z właścicielem się urwał, ponoć wyjechał za granicę ale ma wrócić

    Rozmowę prowadzę z pracownikiem firmy a ten że pracowniki kontaktuje się z twórcą i przeciwnikiem aktualizacji Joomli ciężka sprawa może być tak myslę

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z optymalizacja
    przez dzinks na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 13-09-2012, 14:33
  2. Optymalizacja serwisu
    przez eryczzek na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-10-2010, 15:20
  3. Optymalizacja joomla
    przez bartspam na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-11-2009, 04:44
  4. optymalizacja
    przez Marceli na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-08-2009, 22:52
  5. Optymalizacja strony
    przez Delux na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-07-2009, 21:37

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •