Optymalizacja - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 38

Temat: Optymalizacja

  1. #21
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    @K3vin, przykro mi to stwierdzić ale chyba dałeś zrobić się w przysłowiowego balona. Nie widzę tego zbyt różowo. No ale walcz, bo takich amatorów trzeba tępić. I chyba nie pozostanie Ci nic innego jak zostawić tą stronę/zapłacić za poprawienie komuś innemu/ bądź kupić dobrą stronę od uczciwego webmastera.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Hmmm, może spytam tak. Co byście odpowiedzieli na stwierdzenia tego gościa, który skwitował moje pytania że tak powiem?? Bo bym z chęcią czymś go przycisnął

  4. #23

    Domyślny

    tomaszek jak oglądałeś tę stronę od zaplecza to napisz mu co i jak i niech to wyśle do zainteresowanego. Wtedy jest podstawa do rządania zwrotu kasy a delikwent ma możliwość nie zwrócenia jej gdy niezwłocznie usunie usterki. Wprawdzie ja przechodziłem procedurę taką przy samochodzie ale kodeks cywilny jest ten sam.
    Potrzebna jest jakaś opinia od majsta jakiegokolwiek co ma pojęcie o temacie i dopiero można ruszać z procedurami. Z tym, że przy wartości sporu 1500 to prawnicy nie będą chętni do ewentualnego prowadzenia takich procedur.
    "Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu..." - król Julian

  5. #24
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    zeki jak na razie napisałem do nich wiadomość aby z tym coś zrobili, że jak ich fachura nie da rady to niech szukają konkretnego, który ogarnie. Jak będzie dalej olewanie to startuje wtedy z kwestią zwrotu kasy. Troszkę opisałem dzięki tomaszek83 co i jak powinno być i mam nadzieję, że się jakoś ustosunkują do tego. Póki co czekam na odpowiedź z ich strony. Liczę, że zadzwonią ale mogę się przeliczyć bo jak sam dzwoniłem to nie bardzo chcieli odbierać. Nie wiem jak się ma jeszcze kwestia zaprojektowania przez nich loga. Była to jakby opcja standardowa (czyli w cenie strony). Nie chciał bym zmieniać ponownie bo troszkę ruszyłem z ulotkami, banerami itd. :/

  6. #25
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    @K3vin, tak jak Ci wspominałem jeśli chodzi o logo to ważne abyś miał gdzieś na piśmie przeniesienie praw autorskich na siebie. Bo co to za logo jak nie jesteś jego prawnym właścicielem.

  7. #26
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Jak dobrze przeszukasz Sieć, to znajdziesz źródło, z którego to logo pochodzi. Przecież tu nie ma żadnej twórczej myśli - popularny (by nie powiedzieć wyświechtany) motyw płomienia. Już w latach międzywojennych ub. wieku. harcerze haftowali takie na swoich mundurach.

    Proszę Cię bardzo, oto jedna z wersji:
    http://wrzosowisko7ldw.blox.pl/2011/...drowniczy.html

    (PS mam do tego znaku bardzo osobisty stosunek)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #27

    Domyślny

    K3vin jeszcze jedno - nie wiem czy będziesz chciał pozycjonować tę stronę na wiele języków ale jeśli tak to na start piszę Ci, że ciężko będzie.
    "Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu..." - król Julian

  9. #28
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Panowie kolejna odpowiedź z ich strony za taką oto treść wysłaną do nich:

    Witam,

    Strona miała być dynamiczna oparta o system CMS i do pełnej rozbudowy w przyszłości. Taka przynajmniej była rozmowa u nas w biurze z Panem Erwinem. Wtedy dało się wszystko zrobić na dzień dzisiejszy jest problem i strona która miała być konkretna, zrobiona jest na poziomie amatorskim i nie mówię tu pod względem wizualnym a technicznym (a pytałem czym się różni wasza firma od firm z allegro, które proponują strony za 400- 600 zł, zapewnialiście że tworzycie strony profesjonalne??) Panie Mateuszu nie wiem jakiego fachowca macie od tworzenia stron ale albo to straszny amator (bez urazy), który ma bardzo słabe pojęcie o prawidłowej budowie strony albo po prostu mu się nie chce.
    W tej chwili nie mogę za dużo rozbudować a w dodatku aktualizować Joomli.

    Pan projektant piszę, że nie zaleca aktualizacji Joomli a aktualizacja CMS-a, która wysadza stronę to karygodny błąd. Aktualizacje są wręcz wysoce zalecane.
    Budując witrynę oparta na Joomla (czy innym popularnym CMS-ie) ma obowiązek wykonać zadanie tak, aby
    - możliwe było spełnienie m.in. oczywistego warunku aktualizacji oprogramowania, zarówno samego Joomla, jak i komponentów,
    - możliwe było modyfikowanie konfiguracji witryny, rozwijanie jej, usuwanie zbędnych elementów, itp.

    Mam dwa szablony, a wszystko można było zrobić na jednym, wystarczy zastosować instrukcje warunkowe php.
    Poprawki wprowadził w plikach rdzenia Joomla, a należało to zrobić wykorzystując metodę tzw. "nadpisywania szablonem", która pozwala na aktualizacje CMS-a bez obawy utraty sposobu wyświetlania treści.Krótko mówiąc, nie zlecałem wam konkretnych przeróbek CMS niszczących jego funkcje ani zastosowania rozwiązań, które z CMS nie mają nic wspólnego.

    Menu mam na sztywno zaszyte w szablonie co dyskwalifikuje szablon, podstawowa idea CMS-ów to tworzenie dynamicznej treści. Menu na sztywno w CMS-ie to zaprzeczenie idei dynamicznych stron.Zaznaczam ponownie, że miało być do pełnej rozbudowy.Zapewnialiście mnie o tym.

    Tak na marginesie jeszcze pozwolę sobie zauważyć, że sam fakt wyświetlania zdjęć po kliknięciu gdzie mam nie przetłumaczone frazy, słabo to profesjonalnie wygląda.

    Więc Panie Mateuszu proszę się odnieść do moich wytycznych co do funkcjonalności strony, jeżeli Pan projektant nie potrafi tego zrobić to znajdźcie kogoś kto potrafi bo w tym momencie jest to sprzedany dla nas za przeproszeniem bubel, który nie spełnia podstawowych funkcji strony opartej na systemie CMS.

    Oto jaką odpowiedź od nich dostałem:

    Witam ,


    Na wstępie chce dodac ze od poczatku rozmowy na temat strony mowilismy ze bedziesz mogl tylko edytowac galerie zdjec i teksty a nie grafike . zrobilismy i tak duzo zmian o ktore prosiles . odnosnie strony zrobilismy wszystko to co zawiera umowa . robilismu zmiany po za umowa tak jak sie dogadalismy i je robilismy wiec nie mow ze Karol to amator itd . pozdro

    ---------- Wiadomość przekazana dalej ----------
    Od: Karol Kamiński <karolkamyk@gmail.com>
    Data: 15 maja 2013 15:41
    Temat: Re: Fwd: Fwd: Fwd: skan umowy
    Do: "Mateusz Mocstron.pl" <mateusz@mocstron.pl>

    Zrobiłem dla kolesia 4 szaty graficzne, 12(!) logotypów do wyboru, kod strony, modyfikowane osobiście przeze mnie skrypty, spersonalizowaną pod stronę wersję joomla(przez to się nie aktualizuje), powycinałem mu zdjęcia z tła, przerabiałem logotyp na wektor, przeniosłem stronę na jego serwer, pozmieniałem domeny, nawet siedziałem z 2h nad tym, żeby mu aukcje z allego się nie wysypały... Poza tym masa przeróbek, poprawek itp.

    Zrobiłem wszystko co tylko koleś chciał. Od przerobienia skryptu slidera, po przerabianie galerii. Teraz, kiedy strona jest już oddana, on wymyśla nowe wymagania, których na początku NIE BYŁO. Jeszcze w mailu mi pisze, że jestem amatorem...


    Cała ta robota z lubpolem, jak do tej pory, zajęła mi grubo ponad 80h. Dostałem za to wszystko 250zł. Przelicz ile to wychodzi za godzinę. Chciałem tylko jak najszybciej zamknąć temat. Gdybym wiedział, że cała ta sprawa z tym klientem tak będzie wyglądała, to nie podjąłbym się robienia tego nawet za 1000zł.


    Sory Mateusz, ale ja nie będę robił za friko. Właściwie to ja już z tą stroną nie chcę mieć nic wspólnego. Powiedz mu, żeby poszukał sobie specjalistów na allegro. Skoro chcieli całą taką stronę mu zrobić za 400zł, to pewnie kilka poprawek w gotowej stronie, wprowadzą mu za dychę.


    Pzdr.


    I co z tym teraz dalej robić???





    - - - Updated - - -

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Jak dobrze przeszukasz Sieć, to znajdziesz źródło, z którego to logo pochodzi. Przecież tu nie ma żadnej twórczej myśli - popularny (by nie powiedzieć wyświechtany) motyw płomienia. Już w latach międzywojennych ub. wieku. harcerze haftowali takie na swoich mundurach.

    Proszę Cię bardzo, oto jedna z wersji:
    http://wrzosowisko7ldw.blox.pl/2011/...drowniczy.html

    (PS mam do tego znaku bardzo osobisty stosunek)
    Akurat dostałem info na czym się wzorowali i to właśnie na tym co masz w linku.
    Praw nie dostałem na piśmie, mam tylko w umowie że logo i tyle. Chciałem takie prawa ale dostałem odpowiedź(chodziło oczywiście o prawa autorskie):

    odnośnie zabezpieczenia z logiem nie musicie się martwic w czasie podpisywania umowy zostało zaznaczone że nasza firma robi wam logo wiec wszystko jest w umowie tak jak wspomniałem wcześniej skan prześle w tym tygodniu . pozdr

  10. #29
    Wiarus tomaszek83 awatar
    Dołączył
    19-05-2008
    Skąd
    Gorzów Wlkp.
    Wpisy
    2 191
    Punkty
    167

    Domyślny

    Ja bym z tym poszedł do sądu. Po prostu amatorszczyzna i jeszcze korespondencja w mailu "per ty". Szczyt chamstwa. I jeszcze bym Karolkowi napisał że dał się wydymać bo zrobił stronę za 250zł a jego zleceniodawca skasował 1500zł Żenua i tyle.

    Ale tak to jest jak stronę robi uczeń (kkamyk.prv.pl). Po prostu żenada, żenada i jeszcze raz żenada.

    Wątpię abyś wyegzekwował poprawki w tej stronie. Myślę że odzyskanie choć części kasy to będzie sukces. A firmie to bym zrobił "reklamę".
    Ostanio edytowane przez tomaszek83 : 16-05-2013 09:59

  11. #30
    Nowicjusz
    Dołączył
    25-04-2013
    Wpisy
    18
    Punkty
    2

    Domyślny

    Panowie będę potrzebował opinii na temat wykonania strony itd. od osoby, która zna porządnie rzemiosło i która mogła by się oczywiście podpisać pod tym bo raczej nic mi z tym nie zrobią.
    A nie chciał bym tego odpuszczać.

    tomaszek83 taki mam zamiar, ale wpierw pójdę do rzecznika praw konsumenta tylko muszę mieć z czym iść, później jakieś pismo wystosuje do nich o zwrot kasy pod groźbą skierowania sprawy do sądu.

    - - - Updated - - -

    Tak jeszcze dla informacji co napisałem (chyba sensownie) :

    Witam,
    Oczywiście możliwe że rozmawialiśmy o tekście i grafice ale nie sądziłem że mi zrobicie menu w formie zdjęć i jak już pisałem to się mija z celem odnośnie CMSa(podstawowa idea CMS-ów to tworzenie dynamicznej treści. Menu na sztywno w CMS-ie to zaprzeczenie idei dynamicznych stron)Myślę, że nie jestem jakimś wyjątkiem co do zmian, bo każdy ma jakieś chyba wytyczne odnośnie strony, a że ktoś nie potrafi czegoś ogarnąć to już inna sprawa. Pytałem Cię któregoś razu o tego gościa, że chyba troszkę słaby jest, wcześniej mieliście kogoś lepszego to przytaknąłeś, więc teraz mi mówisz, że jednak tak nie jest??. Z umowy zrobiliście mi wszystko oprócz w pełni funkcjonalnej strony postawionej na CMSie. Jeżeli chodzi o zmiany poza umowne czyli jakie ?? Takie kwestie w których się nie zrozumieliśmy, bądź wy nie zrozumieliście??

    Teraz się może odniosę co do wypowiedzi "kolesia" Karola:

    Czy cztery szaty graficzne to zmiana tekstu i dodanie zdjęcia, bądź zmiana wielkości menu?? Chyba nie.
    Logo owszem było kilka ale nie 12. Nie wystarczy tylko przerzucić chyba kreskę i jest nowe logo?? I to jest w waszym rozumieniu inne logo?? Też chyba nie.
    Strona miała być na CMSie a nie na przerobionym według waszego uznania, wiem że to było akurat nie potrzebne i raczej wiąże się to z brakiem wiedzy. Raczej nie prosiłem was o ingerowanie w strukturę Joomli. Joomla musi się aktualizować i tyle.
    Powycinane zdjęcia z tła to chyba normalna sprawa jeżeli chcesz zrobić baner taki jak zrobiliście. Chyba klienci nie siedzą i wycinają wam zdjęcia co??
    Przerobienie loga na wektor to już w ogóle jakiś śmiech na sali, robiąc logo robi się je w wektorach i wysyła w wektorach w kilku wariantach tak jak to dostałem po moich prośbach bo inaczej miał bym chyba tylko w png.
    Przeniesienie strony na serwer to chyba normalne przy robieniu strony??
    Siedział 2h aby mi się nie posypało nic na allegro i powiem, że mu nie wyszło bo musiałem prze linkować zdjęcia!!
    Poprawki i przeróbki przy takim projektowaniu są nie zbędne.
    Ja nie wiem w ogóle nagle wszystkie te rzeczy stały się waszą dobrą wolą??

    Przerobienie slidera, no jasne najlepiej wrzucić gotowy slider i mieć z głowy, niech leci jak leci.

    Najważniejsze że nie wymyślam nowych wymagań tylko chcę i chciałem od samego początku naszego spotkania aby to była strona do dalszej rozbudowy, strona której nie będę musiał zmieniać co roku, a w tym momencie jestem uzależniony od was a na pewno nie chcę. Joomla się nie aktualizuje więc nie jest to w pełni sprawna strona postawiona na systemie CMS, którą mi pro onowaliście.
    Stwierdziliście i macie chyba nawet na stronie, że wykonujecie strony profesjonalne, a ta taka nie jest wracając do spraw technicznych. Jak można nie zalecać aktualizacji??


    (Sory Mateusz, ale ja nie będę robił za friko. Właściwie to ja już z tą stroną nie chcę mieć nic wspólnego. Powiedz mu, żeby poszukał sobie specjalistów na allegro. Skoro chcieli całą taką stronę mu zrobić za 400zł, to pewnie kilka poprawek w gotowej stronie, wprowadzą mu za dychę)

    Na temat tego to ktoś myli pojęcia, bo żebym dostał taką stronę za 400-600 zł to faktycznie nie miał bym do nikogo pretensji, jaka kasa taka strona. Ale to wy nie wykonaliście mi strony w pełni funkcjonalnej co raczej kwalifikuje się do stwierdzenia, że jest warta tyle co strony na allegro. Żebym chciał aby mi zrobili stronę z allegro to tak bym zrobił ale spodziewałem się od was większego profesjonalizmu ale się przejechałem. I jeszcze raz powtarzam że nie jest to sprawa wizualna ba taką zaakceptowałem albo taka, że coś zrobiliście poza umowa itd. bo chyba chodzi o to aby to funkcjonowało jak należy.
    Tak na marginesie nie wiem czy wspominałem, że sam fakt wyświetlania zdjęć a dokładnie nieprzetłumaczone frazy, to jest właśnie amatorka po względem projektowania. I nie wiem ile siedział przy tym i mało mnie to interesuje bo nawet nie powinno mnie to interesować, siedział tylko i wyłącznie z braku wiedzy a to już nie mój problem, a na dodatek spartaczył sprawy techniczne strony ingerując w kod Joomli.

    Jeżeli nie jest w stanie ten wasz koleś zrobić coś porządnie pod względem technicznym to niech się za to nie bierze tylko zapisze na jakieś dodatkowe kursy z projektowania i stawiania strony na systemie CMS Joomla.



    Od samego początku wiem co chciałem i nadal wiem co chcę a od was tego nie dostałem.
    Fajnie wszystko jest ale nie sprawa techniczna strony, którą chciałem mieć na perfekt. Nie będę znowu zlecał kolejnej strony za rok czy dwa.

    Moje proste pytanie do Ciebie Mateusz, czy ktoś mi to ogarnie pod względem technicznym czy nie bo widzę, że "koleś" raczej się tego nie podejmie ze względu, iż tego po prostu nie potrafi ogarnąć.

    Czekam na informację.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Problem z optymalizacja
    przez dzinks na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 13-09-2012, 14:33
  2. Optymalizacja serwisu
    przez eryczzek na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-10-2010, 15:20
  3. Optymalizacja joomla
    przez bartspam na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 02-11-2009, 04:44
  4. optymalizacja
    przez Marceli na forum Wydajność, optymalizacja
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 20-08-2009, 22:52
  5. Optymalizacja strony
    przez Delux na forum Różne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 04-07-2009, 21:37

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •