upgrate do 2.5, a kopiowanie starego szablonu
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 14

Temat: upgrate do 2.5, a kopiowanie starego szablonu

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2013
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    upgrate do 2.5, a kopiowanie starego szablonu

    Witam,
    próbuję wykonać upgrade z wersji 1.5 do 2.5
    O ile sam upgrade nie jest jakimś problemem, nie wyskakują żadne błędy, o tyle nie wiem jak przenieść stary wygląd strony do nowej joomli. Skopiowałem wszystko z serwera i działam obecnie na localu:
    1. zaktualizowałem starą wersję do 1.5.26
    2. zainstalowałem jupgrade, w ustawieniach zaznaczyłem na TAK opcje (pomiń pobieranie, pomiń rozpakowywanie), utworzyłem folder o tej samej nazwie gdzie rozpakowałem stabilną wersję 2.5.4

    Dalej klikam jupgrade i wszystko wykonuje się poprawnie. Tylko co dalej? Czytałem na forum ale nie ma stosownego wyjaśnienia co zrobić po jupgrade, zacząłem więc kopiować ręcznie (nie wiem czy to dobre rozw.) wszystkie katalogi i pliki które zostały nadpisane w folderze z nową joomlą -> do folderu ze starą wersją 1.5. Jednak zauważyłem, że nie został przeniesiony stary wygląd strony. Zależy mi aby strona pozostała w niezmienionym wyglądzie, natopmiast po wykonaniu upgrade stary szablon po prostu znika z opcji wyboru szablonu. Czy opcja "
    Skip templates copy
    " też musi być zaznaczona w tym przypadku przed wykonaniem jupgrade?

    z góry dziękuję za pomoc

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz ekumi awatar
    Dołączył
    10-11-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    514
    Punkty
    48

    Domyślny

    Niestety, ale wygląda na to, że szablon musisz utworzyć od początku w wersji zgodnej z 2.5.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2013
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    Jak się za to zabrać? Trochę jeszcze przysiedziałem od momentu tworzenia tego tematu i udało mi się "coś" wczytać ze starego szablonu. Tzn. strona główna jest widoczna, ale nie ma slidera, nie widać menu, nie działają aliasy do podstron, nie ma też wielu komponentów, które były zainstalowane wcześniej (zdaję sobie sprawę że należy je zainstalować z trybem zgodności dla 2.5, tylko czy sama instalacja wystarczy, czy trzeba on dowa konfigurować wszystko?), jak w miarę bezboleśnie zabrać się za tą naprawę? Nigdy wcześniej nie wykonywałem tych czynności, ile może zająć naprawianie strony po migracji?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez blusss1 Zobacz wiadomość
    Nigdy wcześniej nie wykonywałem tych czynności, ile może zająć naprawianie strony po migracji?
    I zapewne nigdy nie przeczytałeś nic na ten temat.
    1. Migracja za pomocą komponentu JUpgrade czy JUpgradePro przenosi standardowe elementy Joomla. Doinstalowane komponenty, moduły, dodatki trzeba migrować ręcznie. Sama instalacja zwykle nie wystarczy, często trzeba "pokombinować" z tabelami bazy danych.
    2. Nieco informacji o dostosowaniu szablonu znajdziesz na www.wiki.joomla.pl, ale - jak napisał Ci @ekumi - dostosowanie szablonu z Joomla 1.5 do 2.5 to nie jest proste zadanie . A że szablony te powstały przed kilku laty, w oparciu o przestarzałe technologie, to zwykle albo korzysta się z nowego gotowego, podobnego szablonu, albo zleca opracowanie nowego.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Wyjadacz ekumi awatar
    Dołączył
    10-11-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    514
    Punkty
    48

    Domyślny

    Nie wszystkie rozszerzenia, które były instalowane w 1.5 są dostępne dla 2.5. Zatem migrując stronę dobrze jest najpierw sprawdzić, co będziesz w stanie zmigrować, a co nie. Musisz wziąć to pod uwagę i zdecydować, czym zastąpisz te brakujące. Przy każdej z dotychczas wykonywanych migracji robiłem szablon pod 2.5 (niekiedy wzorując się na wyglądzie "starej" strony).

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2013
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam ponownie,
    otuż walczę nadal z szablonem, małymi kroczkami coś udaje się odwzorować z szablonu. Utworzyłem menu, ale nie wiem czemu menu przenosi na puste strony mimo że jest podany alias w panelu? Dokładniej przedstawie to na poniższym filmiku:
    http://www.webstar.info.pl/jomla/heba.html
    Ostanio edytowane przez blusss1 : 29-04-2013 15:04

  8. #7
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Twój filmik pokazuje, że alias jest w adresie, wiec nie wiadomo, o co Ci chodzi.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  9. #8
    Debiutant
    Dołączył
    29-04-2013
    Wpisy
    7
    Punkty
    2

    Domyślny

    nie wyświetla się strona na frontend, mimo że jest podany alias dla strony i href posiada poprawny alias w treści. Joomla nie widzi stron tych co są po migracji w panelu admina z 1.5

  10. #9
    Wyjadacz ekumi awatar
    Dołączył
    10-11-2008
    Skąd
    Białystok
    Wpisy
    514
    Punkty
    48

    Domyślny

    uwórz element menu z tym aliasem i zlinkuj go z artykułem

  11. #10
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Zabrałeś się za przerabianie szablonu z Joomla 1.5 do Joomla 2.5 bez wiedzy na ten temat (jeszcze kilka godzin temu nie zdawałeś sobie sprawy, że szablonu się nie da migrować!) i to jest główny powód. Nie oczekuj, że na podstawie Twego:
    Cytat Wysłane przez blusss1 Zobacz wiadomość
    małymi kroczkami coś udaje się odwzorować z szablonu
    oraz "ale mi nie działa" i podglądu niedziałającej strony ktoś odgadnie, dlaczego Ci nie działa.
    Zmień szablon na domyślny Joomla!, przypisz moduły do pozycji istniejących w szablonie i zapewne będzie działało.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Kopiowanie foderu
    przez doktorekzEPGK na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-08-2012, 21:15
  2. Kopiowanie szablonu
    przez otek1981 na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 08-03-2011, 21:10
  3. Zachowanie starego licznika odwiedzin
    przez quik na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-12-2010, 14:36
  4. Kopiowanie komponentow
    przez jarecki na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 11-10-2006, 23:53
  5. Kopiowanie linków
    przez Amaria na forum Administracja Joomla!
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 31-07-2006, 01:13

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •