Aktualizacja "jednym kliknięciem" J 3.03 i 3.0.0 do wersji aktualnej ..... nie działa
Wyniki 1 do 7 z 7

Temat: Aktualizacja "jednym kliknięciem" J 3.03 i 3.0.0 do wersji aktualnej ..... nie działa

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    18-04-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Aktualizacja "jednym kliknięciem" J 3.03 i 3.0.0 do wersji aktualnej ..... nie działa

    Witajcie ....

    Mam pytanie dotyczące aktualizacji J 3.x do wersji aktualnej. Podczas próby wykonania "grzecznej" aktualizacji z poziomu panelu nic się nie dzieje.... po kliknięciu w klawisz "Zainstaluj aktualizację" na sekundę pojawia się napis "trwa pobieranie pliku instalacyjnego" .... i koniec... Napis znika Joomla nadal w wersji zainstalowanej. Ponieważ serwis z któym się bawiłem jest w stadium wczesnego wdrożenia trochę pokatowałem temat i udało mi się zrobić update ściągając plik aktualizacji na piechotę, wgrywając jego zawartość ftp-em a potem naprawiając bazy.. serwis wstał ale .. przy J produkcyjnej takie metody ciutkę są niemile widziane.

    Czy może ktoś z Was miał podobne objawy lub ma pomysł co z tym zrobić ?? - nieco frustrujący jest absolutny brak komunikatu błędu - po prostu nic się nie dzieje

    Informacje dodatkowe :

    - Serwer na którym stoją feralne serwisy ( a dokładnie sporo więcej ) spełnia wymogi J 3.1.1
    - Jeden z równoległych serwisów bez problemu przeszedł aktualizacje do 3.1.0 ( 3.1.1 jeszcze nie było - a w chwili obecnej na nim jeszcze nie trenowałem )
    - Odwołanie aktualizacyjne jest ok.... próbowałem pobrać plik z linku na piechotę ... udało się bez problemu
    - Próba aktualizacji poprzez "instalacje" pełnej Joomli jako rozszerzenia spowodował zgon serwisu - mój błąd nie próbowałem wtedy naprawić tabel
    - Nie pomaga jakiekolwiek czyszczenie plików tymczasowych, naprawy baz itp...
    - Przetrenowane na wszystkich dostępnych przeglądarkach

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Widocznie Twój serwer uniemożliwia dokonanie aktualizacji "jednym kliknięciem", mimo że spełnia wszystkie wymagania Joomla!. Popytaj administracji serwera, dlaczego nie działają Ci opcje zdalnej aktualizacji (instalator musi tu pobrać plik ze zdalnego serwera i umieścić na Twoim serwerze - administrator mógł zablokować taką możliwość)
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    18-04-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zasadniczo bym się zgodził gdyby nie to, że jeden z serwisów na tym samym serwerze pięknie działa... właśnie pchnąłem go do 3.1.1. Czy jest jakakolwiek oficjalna metoda na aktualizacje jeśli automat nie działa ?

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A Ty wiesz na 100%, że to jest na tym samym serwerze, bo masz to w jednej firmie?
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    18-04-2008
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Nie..... jestem pewny ponieważ odpowiadają z tego samego adresu ip, z tej samej "maszyny", oraz drobiazg.. znajdują się we wspólnym drzewie katalogów tworzonej od podstaw moimi rączkami.... a tego nawet chińczyki zrobić nie umieją by w ramach jednej struktury katalogów stworzonej przez usługobiorcę ( czyli mnie ) pliki były rozproszone po wielu maszynach. Nawet w przypadku klastra taki mechanizm jest nieopłacalny do utrzymania - akurat te tematy są ciut mi bliskie więc wstępne założenie brzmi.... tak jestem pewien.......

    Więc wracam do meritum....
    DLACZEGO nie działa... sobie na spokojnie sprawdzę bo pewne podejrzenia zaczynam mieć, poza tym nie proszę nikogo o wróżenie z fusów ( bez dostępu do serwera, komunikatów błędów, historii serwisu ... itp ) natomiast pytanie brzmi
    CZY ISTNIEJE alternatywna metoda aktualizacji J3.x w sytuacji gdy "ONE CLICK" zawiedzie..... taka może nie oficjalna ale sprawdzona...

  7. #6
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    W takim razie zaktualizuj ręcznie: nie wczytuj FTP-em, tylko zainstaluj łatkę tak, jak instalujesz rozszerzenia.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    04-08-2009
    Wpisy
    45
    Punkty
    10

    Domyślny

    Mi udało się bez większych problemów ręcznie zaktualizować Joomlę do 3.1.1. Aktualizacja jednym kliknięciem to zło. Generalnie działa, ale nie bez problemów: Chrome zgłasza cały czas błąd 330 - pojawia się on wtedy gdy przeglądarka spodziewa się skompresowanej zawartości gzipem, bo tak niby poszło w nagłówku http, ale okazuje się, że wcale nie jest skompresowana. Tymczasowy workaround to wyłączenie kompresji w konfigu globalnym, ale znów wyłączenie kompresji gzip powoduje wyświetlanie błędu Warning: Missing argument 2 for JCacheControllerPage::store()...
    Masakra z tą Joomlą 3.1.0 i 3.1.1. Ostatnią działającą wersją była 3.0.4.

Podobne tematy

  1. Nie działa moduł "Agent" w komponencie do statystyk "Extra Watch"
    przez Super_mousee na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 06-03-2013, 15:53
  2. DJ Image Slider nie wyświetla się po kliknięciu "Czytaj więcej"
    przez lukaszd na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 09-11-2012, 00:07
  3. Problem z aktualizacją komponentu i dodatków "Fabrik" - "-1 - Nieznany błąd"
    przez Super_mousee na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 06-09-2012, 15:24
  4. Newsy w Joomla! i Twitter za jednym kliknięciem - da się?
    przez pwz na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 04-04-2010, 14:03
  5. Nie działają przyciski "save" "apply" na backendzie
    przez Lesio4all na forum VirtueMart
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 17-09-2008, 14:27

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •