System pod joomla (Panel Klienta)
Wyniki 1 do 6 z 6

Temat: System pod joomla (Panel Klienta)

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    18-04-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny System pod joomla (Panel Klienta)

    Witam,
    Dostalem nietypowe zadanie, musze zorbić mini system któru będzie dostepny tylko po zalogowaniu. W nim będzie dostęp do faktur, wiadomości, danych użytkownika z mozliwością ich zmiany, stan konta abonamentowego(ilość godzin pozostałych w abonamecie).
    Z drugie strony inna osoba jakiś tam moderator musi miec prosty panel który by uzupełniał podane wyżej dane na koncie klienta.
    Oczywiście bezpieczeństwo danych klienta jest na najwyzszym poziomie bla bla bla ...
    Prakycznie zero grafiki wiadomo prosty szablonik. Tylko jak to zrobic aby każda osoba miała dostęp tylko do swoich danych..
    patrzyłem na różne moduły typu frontend-user-access.. ale nie wiem czy do konca to będzie dzaiąć . Myśląlem też nad jakims modulem społecznościowym wtedy ogrzaniczyć w nim pare żeczy powyrzucac zbędne opcje i tez by śmigalo .. ale może ktoś juz zna coś takiego co mógl bym wykorzystać, a moze coś ominolem i jest już gotowiec. Poprostu bezpieczny panel klienta który był by w prosty sposób uzupełniany.
    Oczywiście od strony admina to juz moze byc wszystko.

    Proszę o pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Nie bardzo rozumiem czego oczekujesz.
    Tego że ktoś krok po kroku wytłumaczy ci jak zrobić?
    Napiszę tak:
    Jakieś rozszerzenie typu social=> JS // CB
    W połączeniu z systemem abonamentowym oczekiwanego typu (co, za co, kiedy).
    Reszta to kwestia konfiguracji.
    Całość wymaga dokładnego określenia oczekiwanych funkcjonalności, wybrania właściwych rozszerzeń i tyle.
    Co do bezpieczeństwa - cóż, ogólnie to mało pewny temat bo zasada jest taka że jak ktoś się uprze to i tak znajdzie się sposób na włamanie ale jak użyjesz SSL , dodasz do tego trochę właściwych komponentów, będziesz miał właściwą konfigurację i dbał o natychmiastowe aktualizacje, używał tylko autoryzowanych i sprawdzonych rozszerzeń to coś pozwalającego na w miarę spokojny sen można zrobić bez większych problemów.
    To tyle.
    Zadanie jak najbardziej do zrealizowania.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    18-04-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za poradę.
    Użylem CB do zorganizowania panelu uzytkownika i dla moderatora udostępniłem dodatkowe funkcje.
    Do komunikacji użylem uddeIM ale tylko wiadomosci zabezpieczone hasłami itd.
    Pousuwałem zbęde ikonki przypisane do ustawień bo sam panel ma wyglądac prosto i profesjonalnie.
    Moderator może podejżeć profil użytkownika i skonfigurować go a także dodać użytkownika do swojej listy dzięki temu uzytkownik widzi kto jest jego opiekunem.

    Teraz mam następujące pytanie. Chciałbym aby moderator miał możliwość dodania dokumentu przypisanego tylko dla tego użytkonika którym się "opiekuje" np faktury dlatego wazne jest to aby tylko użytkownik do którego jest kierowny dokumenty posiadał dostęp. Uzytkownik mógl by tylko go pobierać. Z drogiej strony chciałbym aby użytkownik mial takze możliwość wysłania do swojego opiekuna różnych dokumenów.
    Wszytsko to z poziomu witryny ze swojego konta po zalogowaniu.
    Podobny efekt uzyskałem poprzez Phoca Download ale tutaj administracją dokumentami musiał by zajmowac się administrator ponieważ moderator nie może mieć dostepu do zaplecza.

    Ktoś może tworzył podobny "system"? Proszę o poradę z czym to można ugryść.

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Kwestia ACL i stworzenia odpowiednich grup z dopasowanymi prawami dostępu.
    Pzdr

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    18-04-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    No dobra kolejny etap zakonczony. Dla przesyłania wiadomosci między użytkownikem a moderatorem uzyłem Frontend User Access i odpowiednich ustawień Phoca Download. Jednymy minus to taki ze gdy pojawi się nowy użytkownik trzeba ręcznie przypisywać wszytskie prawa dostępu i tworzyć katalogi dla kazdego uzytkownika. Mam nadzieje że nie będzie ich więcej niż 100 .

    Przystępuje do nastepnego kroku. I znowu pojawiło się zapytanie.
    Mianowicie potrzebuje aby moderator miał dostep do indywidualnej zakładki klienta w której będzie możliwość zmiany stanu abonamentu tzn.
    jakieś przedstawienie graficzne suwak/pasek stanu i np max abonament to 40 godzin, moderator wpisuje jakiś tekt co zrobil dla Klienta i że zrobił to w czasie 4h.
    NA przedstawieniu grafinych automatycznie pokazyuje się stan abonamentu minus 4h.
    Myśllałem o przypięciu czego jako plugin połączony z CB ponieważ nie trzeba by było za kazdym razem przypisywac uprawnien dla tworzenia takiej zakłądki kazdemu uż z osobna, ale nic podobnego nie znalazłem .
    Prosze o poradę co nadawało by się na przetworzenie do mojej wersji ..
    Gall moze znowu coś wymyślisz?

  7. #6
    Debiutant
    Dołączył
    18-04-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    zna moze ktoś dodatek do CB dzięki któremu moderator moze stworzyć artykuł i ustawić prawa do podgladu tylko dla wybranego użytkownika. ?

Podobne tematy

  1. Panel klienta w Joomli
    przez maccossac na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 26-10-2012, 10:01
  2. Reklama . Panel dla klienta
    przez karol93ts na forum Różne
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post/autor: 02-10-2010, 14:00
  3. Panel klienta.
    przez kw5xgLpC na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 16-04-2010, 16:55
  4. System ststusu zlecenia klienta
    przez paciak2 na forum Biznes: sklepy, ogłoszenia, katalogi produktów
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-12-2009, 14:05
  5. ArtBannersPlus 1.5.1- panel klienta
    przez gregi1 na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 05-01-2008, 17:35

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •