Komponent iCagenda konfiguracja - Strona 3
Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Wyniki 21 do 30 z 35

Temat: Komponent iCagenda konfiguracja

  1. #21
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-12-2014
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Strona www.strazlegionowo.pl nie działa

    Serwer www.strazlegionowo.pl nie może teraz obsłużyć tego żądania.
    HTTP ERROR 500

    Chyba coś się popsuło z joomlą ;-(

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #22
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    94
    Punkty
    10

    Domyślny

    Zrób sobie na wszelki wypadek kopię bazy danych, na innym forum znalazłem, że HTTP ERROR 500 w kilku przypadkach rozwiązało usunięcie pliku .htaccess, więc można spróbować zalogować się na ftp:// i wejść do katalogu głównego następnie do folderu administrator i jeśli znajduje się w nim plik .htaccess to go usunąć lub zmienić nazwę pliku .htaccess

  4. #23
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-12-2014
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    W rozmowie z konsultantem nazwy.pl doradził aby wejść w ten plik .htaccess i usunąć wpis i ponownie zapisać. Niestety to nie pomogło i usunięcie jak piszesz też nic nie zmieniło :-(.

  5. #24
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    1. Raczej nie chodzi o .htaccess skoro wcześniej hulało - chociaż przy nazwa.pl możliwe jest że sami coś przekombinowali i zmieniły się parametry konfiguracji środowiska - wobec tego na początek przemianuj .htaccess na htaccess.txt
    2. W konfiguracji globalnej wyłącz proste adresy i przekierowania - to nie metoda na problem ale najpierw trzeba doprowadzić do tego aby witryna działała a potem skonfigurować ją poprawnie.
    3. Jeżeli w dalszym ciągu nie hula - zrób rachunek sumienia - co ostatnio dodawałeś lub czy aby przypadkiem problem nie pojawił się po jakiejś aktualizacji - cudów nie ma - są tylko sytuacje których chwilowo nie potrafimy wyjaśnić.
    4. Jeżeli w dalszym ciągu nie działa - wyłącz WSZYSTKIE - rozszerzenia które zostały doinstalowane do rdzennego pakietu Joomla - tyczy się to również przełączenia szablonu domyślnego - jak zacznie działać proces należy odwrócić w sposób kontrolowany - krok po kroku.
    ==============================
    Naturalnie sprawdź czy nie pojawiły ci się jakieś "obce cudeńka" - co prawda one zazwyczaj wywołują inne objawy ale temat jest mega rozwojowy i co przypadek ataku to ciekawszy :-)
    =============================
    Jak nie zadziała nic z powyższych - to nie wiem.
    Pzdr

  6. #25
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    94
    Punkty
    10

    Domyślny

    Widzę, że Fireman uporał się z problemem strona działa. Jeśli można zapytać to gdzie był problem, że strona nie działała?

  7. #26
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-12-2014
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Gall Anonim jak wyłączyć w konfiguracji globalnej skoro nie można zalogować się do zaplecza.

    Szymonmag - Przywrócona został backup bazy danych z 2015 r na tej obecnej nie chce działać. (sporo teraz czeka mnie pracy żeby dołożyć to wszystko od zeszłego roku :-(. Chyba gdzieś musi być błąd w jezyku sql tej bazy. Problem jak już pisałem powstał od wyłączenia kilku dodatków na raz. Prawdopodobnie coś si wtedy w kodzie wykrzaczyło i strona przestała się wyświetlać.

  8. #27
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    94
    Punkty
    10

    Domyślny

    Pisałeś że masz hosting wykupiony w nazwa.pl a oni robią kopię codziennie bo z nimi rozmawiałem gdyż też korzystam z ich usług. To żeby zmniejszyć straty to trzeba, żeby udostępnili bazę z dnia, w którym strona działała. Chyba że oni robiąc kopię bazy to nadpisują starą i w tedy lipa jest za późno ;/ aaa sprawdzałeś może wersję PHP może tutaj problem leży. Jak się zalogujesz do panelu administracyjnego na nazwa.pl w active admin masz ustawienia php i www może spróbuj przestawić wersję php.

  9. #28
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-12-2014
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Niestety robią kopię baz z dwóch ostatnich dób. Jak już poprosiłem to było za późno o jeden dzień ;-(

  10. #29
    Przeglądacz
    Dołączył
    17-06-2008
    Wpisy
    94
    Punkty
    10

    Domyślny

    kurcze czuję się współwinny twojego problemu bo podsunąłem pomysł z wyłączeniem tych dodatków;/ a zapytam jeszcze raz, sprawdzałeś wersje PHP?

  11. #30
    Nowicjusz
    Dołączył
    14-12-2014
    Wpisy
    12
    Punkty
    2

    Domyślny

    Pomysł był dobry tylko, że jakbym prawdopodobnie wyłączał każdy pojedynczo dodatek to może nic by się nie stało. Nie sprawdzałem PHP. Problem leży w bazie bo jak ją podmieniłem to na starszej działa.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Pomoc przy zmianie wyświetlania polskich znaków w iCagenda
    przez Elchu na forum Administracja - ogólnie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 03-04-2013, 11:38
  2. icagenda - problem z tłumaczeniem formatu daty
    przez fenix75 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-11-2012, 14:28
  3. iCagenda - problem
    przez slaweek na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 16-11-2012, 12:34
  4. Komponent bardzo szczegółowych statystyk serwisu oraz komponent do cytatów
    przez freeJoomla na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 08-02-2010, 16:27
  5. komponent który wyswietli artykuł zawierajacy inny komponent
    przez adlibitum na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 26-05-2009, 19:46

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •