"wyślij" nie widzi poprawnie adresu email
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 12

Temat: "wyślij" nie widzi poprawnie adresu email

  1. #1
    Nowicjusz speedway awatar
    Dołączył
    23-10-2011
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny "wyślij" nie widzi poprawnie adresu email

    witam,
    zaznaczam, że na wstępie przejrzałem forum i póki co nie znalazłem podobnie rozwiązanego problemu. Na stronie: http://www.telko.linuxpl.info/test/p...ecjalistycznej stworzyłem ankietę z pytaniami, poprzez wstawienie kodu:

    <form action="mailto:xxxxx@xxxx.pl?subject=jakis temat" method="post">

    Po jej wypełnieniu mam efekt, że klikając w klawisz "wyślij", otwiera się program pocztowy. W polu adresat zamiast zdefiniowanego adresu email pojawia się ciąg znaków odpowiadający kolejnym adresatom:
    puste pole
    var path = 'hr' + 'ef' + '='
    var addy99595 = 'spsk1_it' + '@'
    addy99595 = addy99595 + 'pum' + '.' + 'edu' + '.' + 'pl'
    '<a ' + path + ''' + prefix + ':' + addy99595 + ''>' <document.write>
    addy99595 <document.write>
    '</a>' <document.write>
    puste pole
    //--> Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć </script>
    puste pole
    'span>' <document.write>
    //--> </script>

    Klawisz "wyślij" jest zdefiniowany jako: <input type="submit" value="wyślij" />

    Joomla 2.5.11
    szablon: Artisteer
    przeglądarka: firefox, ie - włączona obsługa js
    system: windows xp, 7

    Dodatek "Artykuły - maskowanie email" włączony bądź nie - to samo. Podobnie zmieniając szablon na domyślny.
    Z kolei kod html skopiowany do pliku tekstowego i włączonego w przeglądarce zachowuje się poprawnie, tzn. włącza okno nowej poczty programu pocztowego i w polu adresata widnieje zdefiniowany adres email. Dodatkowo na stronie jest klawisz kasowania zawartości ankiety: <input type="reset" value="wyczyść formularz" />, działa bez zarzutu.
    Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Przyjrzyj się składni html formularza. Wstawiony masz kod html w atrybut action.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  4. #3
    Nowicjusz speedway awatar
    Dołączył
    23-10-2011
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    uprościłem kod html w tym artykule, który jest ankietą do postaci prostszej:

    <form action="mailto:spsk1_it@pum.edu.pl?subject=Ankieta satysfakcji Pacjenta w Poradni Specjalistycznej" method="post">
    <table border="0" cellpadding="5">
    <tbody>
    <tr>
    <td align="right" width="50">Płeć:</td>
    <td width="100"><label><input type="radio" name="plec" value="Kobieta" />Kobieta</label></td>
    <td width="100"><label><input type="radio" name="plec" value="Mezczyzna" />Mężczyzna</label></td>
    <td align="right" width="50">Wiek</td>
    <td width="100"><input type="text" name="Wiek" size="3" maxlength="3" /></td>
    </tr>
    </tbody>
    </table>
    <table cellpadding="5">
    <tbody>
    <tr>
    <td width="150"><input type="reset" value="wyczyść formularz" /></td>
    <td width="150"><input type="submit" value="wyślij" /></td>
    </tr>
    </tbody>
    </table>
    <p> </p>
    </form>


    nadal efekt jest ten sam, sam zobacz: http://telko.linuxpl.info/test/pacje...oddziale-spsk1
    Myślisz, że kod html wewnątrz <form ... ></form> tak się w joomla zachowuje ? Ten sam kod jak wstawiam do pliku tekstowego i w przeglądarce działa prawidłowo.
    Ostanio edytowane przez speedway : 16-05-2013 21:18

  5. #4
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Ten kod, w miejscu adresu mailowego, jest generowany przez moduł antyspamowy. Teraz wiem o co ci chodzi, bo też będę miał z tym do czynienia. Są dwie drogi:

    1) wyłączyć ochronę antyspamową, czego nie polecam
    2) pokombinować z javascriptem

    Na razie to może u mnie poczekać, bo mam pilniejszą robotę. W końcu jednak i tym się zajmę za jakieś dwa tygodnie, to podrzucę co nie co jak to rozwiązałem.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  6. #5
    Nowicjusz speedway awatar
    Dołączył
    23-10-2011
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jeśli masz na myśli pisząc o wyłączeniu filtru antyspamowego jako wyłączenie elementu: Artykuł - maskowanie email to próbowałem już tego i nie ma żadnego efektu. Póki co, przy braku wystarczającej wiedzy o js, nie podejmę się prób, choć czas troszkę mnie nagli Będę próbował jakiś rozwiązań mimo wszystko. Jakbym na coś wpadł z pewnością napiszę, a jeśli Ty dasz radę na coś wpaść proszę również o info

  7. #6
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Skoro masz wyłączone maskowanie email, to sprawdź jak wygląda artykuł w edytorze html i popraw. Następnie sprawdź jak będzie wyglądał kod po zapisaniu. Nie masz czasem jakiegoś dodatkowego komponentu antyspamowego?
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  8. #7
    Nowicjusz speedway awatar
    Dołączył
    23-10-2011
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Żeby było śmieszniej, mając właczony czy wyłaczony ten dodatek, w momencie tworzenia nowej wiadomości przy wysłaniu ankiety, wszystko zachowuje się identycznie. Przeglądałem inne komponenty systemu i dodatki, nie zauważyłem, abym posiadał jakiś inny filtr antyspamowy. Czysty html tego artykułu nie zawiera żadnych podejrzanych treści.

  9. #8
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Czy przypadkiem nie korzystasz z szablonu stworzonego w Artisteer - spotkałem się z informacją, że w przypadku szablonów z Artisteera zdarzają się takie kłopoty.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  10. #9
    Nowicjusz speedway awatar
    Dołączył
    23-10-2011
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Masz rację, szablon stworzony jest przez Artisteer. Jednak podmieniałem szablon na jeden z kilku, jakie ładują się wraz z instalacją. Efekt niestety był podobny.

    - - - Updated - - -

    Nawet tworzyłem nowy artykuł gdzie kopiowałem kod html jaki widnieje powyżej, więc taki minimalny. Nadal jest tak samo.

    - - - Updated - - -

    Mam jeszcze stronkę hobbystyczną w wersji 1.5 i tam stworzyłem artykuł kopiując ten kod. Program pocztowy zachowuje się tak samo jak przy v.2.5 .

  11. #10
    Nowicjusz speedway awatar
    Dołączył
    23-10-2011
    Skąd
    Szczecin
    Wpisy
    20
    Punkty
    10

    Domyślny

    Z drugiej strony używam w innych artykułach linki do emaila: w postaci mailto:.... i one działają bez problemów.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. "lubie to" i "wyślij" w artykułach
    przez marta3891 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post/autor: 19-01-2014, 21:24
  2. Jak pozbyć się "wyślij" w dodatku Facebookowym
    przez kurczakimp na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 22-02-2013, 13:34
  3. formularz z Artforms przychodzi z adresu email "z kosmosu"
    przez tomsson na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 09-03-2011, 00:18
  4. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 03-03-2011, 15:30
  5. Odpowiedzi: 27
    Ostatni post/autor: 12-08-2010, 22:23

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •