Jak poprawić detale
Wyniki 1 do 3 z 3

Temat: Jak poprawić detale

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    23-05-2013
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny Jak poprawić detale

    Mam taką stronkę:
    http://student.agh.edu.pl/~mpatyna/index.php

    Nie wiem czy to wina szablonu czy może jakiś mój błąd (na serwerze są zainstalowane 3 inne szablony, które jednak niepoprawnie wyglądają), a w tym dopiero na końcu uwidocznił mi się ten defekt w oczach, więc nie opłaca mi się szukać znów jakiegoś darmowego, bo ten był lekko modyfikowany grafika, czcionki, aby były PL, ale właśnie, czemu wyświetla mi się na stronie głównej nad tekstem:

    Witaj na stronie poświęconej krainie…


    Brak grafiki element? Tam nic nie było dodawane, więc nie wiem czy to szablon ma w sobie coś czy Joomla dodaje, ale jak chcę sprawdzić źródło to wywala błąd skryptu . Nie wiem, co to jest, ale na pewno nie pochodzi od mojej strony gdyż szablon był modyfikowany, ale głównie grafiki i w kodzie CSS tylko zmiana czcionki na PL więc nic samemu nie zostało uszkodzone.

    Druga sprawa
    mam zainstalowany dodatek do galerii PHOCA GALLERY, ale jak w nim zmienić albo gdzie w opcjach, aby nie były wyświetlane pod każdą grafiką GALERIA TAJLANDIA, GALERIA TAJLANDIA, bo brzydko to wygląda i nie jest to potrzebne.

    To jest mój pierwszy taki projekt pierwsza styczność z Joomla tylko dla celów zaliczeniowych tak, więc czy to, co zostało stworzone w oczach innych nadaje się na zaliczenie?

    Wiem, że dużo zależy od szablonu, ale to miała być prosta stronka, a dobre szablony są płatne a więc prosty szablon i prosta koncepcja strony, ale czy spełnia założenia?

    Czy te linki do innych stron można nazwać zakładkami, bo w zadaniu było dodać kilka zakładek, a w jedną z nich nazwać projekt i opisać proces tworzenia strony. Ale zakładki w joomla nie były tworzone tylko, jako menu, potem podpięte pod nie artykuły tak, więc dobrze jest to zrobione? Nie rozróznam różnicy między menu a zakładki. Zakładki kojarzą mi się na stronach www jako specjalnie przygotowane grafiki men, które wyglądaą jak zakładki /linka/linkb/linkc/ ale czy to o to samo chodzi?


    Z góry dziękuję za pomoc ;-)

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    A jakieś konsultacje to te wasze magistry na studiach mają, czy ze wszystkim na forum wysyłają. Kiedy ja studiowałem, to z każdym problemem mogłem się wybrać na dyżur asystenta i uzyskać pomoc.
    1. Masz zły adres niewidocznego obrazka - niepotrzebnie dodana jest w ścieżce nazwa katalogu w którym jest Twoja instalacja Joomla
    2. Poszedłeś na łatwiznę, załadowałeś obrazki hurtem i ich nie potytułowałeś, to masz w tytule nazwę kategorii. Po prostu ją wyłącz w konfiguracji komponentu. Te tytuły nie są zbyt dobrym rozwiązaniem, bo Phoca skraca je do kilkunastu znakow
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    23-05-2013
    Wpisy
    2
    Punkty
    2

    Domyślny

    Konsultacje ;-) teraz robie to na forum. Nie wiem gdzie szuakć opcji jeśli chodzi o 1., a 2 już była robiona niby wyłączane opcje, ale może nie te więc gdzie dokładnie ona jest?

Podobne tematy

  1. Przekierowanie bez www na www - jak poprawić?
    przez nismo na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post/autor: 11-05-2013, 08:38
  2. Jak poprawić stronę?
    przez kumaszjazde na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 18-01-2011, 19:05
  3. Jak poprawić nagłówek?
    przez arkasper na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 27-04-2010, 10:51
  4. Jak poprawić błąd w menu??
    przez okmiwww na forum Menu, struktura witryny
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 20-03-2009, 16:40
  5. Jak to poprawić - szablon Docman
    przez waz_2000 na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 21-02-2008, 20:38

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •