BIP- dziennik zmian
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 28

Temat: BIP- dziennik zmian

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    06-04-2011
    Wpisy
    2
    Punkty
    10

    Domyślny BIP- dziennik zmian

    Czy może ktoś polecić jakiś komponent, który pomoże utworzyć (rejestr)dziennik zmian. Chodzi o dziennik, w którym odnotowywane są zmiany w treści artykułow, tak aby można było podejrzeć jak artykuł wyglądał przed zmianą. Próbowałem z komponentami (Simple Content Versioning, Galore Content Revision, Version Control) z Joomla 2.5 ale nie działają prawidłowo.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    05-07-2012
    Wpisy
    2
    Punkty
    7

    Domyślny

    Witam. Dołączam się do prośby kolegi. Wręcz jest skory zafundować dotację za taki komponent, jednak z zapewnieniem, że będzie w pełni kompatybilny z Joomla 2.5 i serwerami home.pl

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-09-2013
    Wpisy
    69
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam. Ja też dołączam sie do prośby. Jeśli ktoś jest już w stanie udzielić jakichś informacji o stworzeniu dziennika zmian do strony bip na joomla 3.1.5, to wyczekuję takich wieści z niecierpliwością.

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Przeczytaj informację o planowanych nowościach w Joomla 3.2.
    http://www.joomla.pl/start-nowiny/no...jal-joomla-3-2
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-09-2013
    Wpisy
    69
    Punkty
    2

    Domyślny

    Czytałem tę nowinę, ale myślałem, że może ktoś rozwiązał sprawę wcześniej inaczej. Ale nic to, warto te kilkanaście dni poczekać.

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    O ile kojarżę było takie rozwiązanie dorabiane dla Joomla 2.5 ale w przypadku Joomla 3 już nikt tego nie robił bo było w planach

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-09-2013
    Wpisy
    69
    Punkty
    2

    Domyślny

    Czy jest gdzieś jakieś info, kiedy dokładnie wersja 3.2 zostanie wydana?

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-09-2013
    Wpisy
    69
    Punkty
    2

    Domyślny

    Witam.
    Proszę o podpowiedź w związku z kontrolą różnych wersji artykułu. Ładnie działa od strony zaplecza, ale czy jest możliwość wyprowadzenia tego w formie rejestru zmian na stronę (pytam w kontekście wymaganego rejestratora zmian do strony BIP)?

  10. #9
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez szeryf75 Zobacz wiadomość
    pytam w kontekście wymaganego rejestratora zmian do strony BIP
    A co to za kontekst?
    Żaden przepis nie wymaga, aby na stronie witryny wyświetlać jakiś durny rejestr zmian*, jak to się dzieje w 99% BIP-ów, które takie pseudorejestry wyświetlają (sam takie również robiłem na wskutek równie durnych interpretacji* zleceniodawców).
    Przepisy wymagają prowadzenia rejestru zmian, aby w razie potrzeby - wątpliwości możliwe było odtworzenie wersji przed dokonanymi zmianami i porównania ich z wersją aktualnie opublikowaną. Wprowadzony w Joomla system kontroli wersji umożliwia to upoważnionym osobom zarówno od zaplecza, jaki w witrynie. Ale tylko zalogowanym z określonymi uprawnieniami.

    *durny rejestr zmian: wykaz zmian, w którym znajdują się informacje, że taka i taka wiadomość została opublikowana dnia....o godz. .... przez... zmieniona dnia... o godz... przez... . Taki rejest nic nikomu nie daje poza zapełnieniem bazy danych kompletnie bezużytecznymi rekordami.
    *durne interpretacje: ponieważ nikt nigdy nigdzie nie sprecyzował, o co chodzi, a przepis trzeba było jakoś wykonać, w pierwszych systemach BIP-ów upowszechniono owe pseudorejestry zrobione "na odczep się", które później zafunkcjonowały jako obowiązujący wzorzec. Owszem, zdarzały się czasem, ale bardzo rzadko, rozwiązania, w których użytkownik mógł przeglądać poprzednie wersje dokumentu.
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    15-09-2013
    Wpisy
    69
    Punkty
    2

    Domyślny

    Dzięki za odpowiedź. No ja niestety uległem wpływowi większości i koniecznie chciałem zrobić to w taki sposób, jak we wspomnianych przez Ciebie 99%, dlatego twoje wyjaśnienie wielce mnie raduje, bo na szczęście nikt mi nie narzuca jak rejestr ma wyglądać.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Dziennik zdarzeń
    przez Robster na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 09-12-2011, 10:43
  2. Bip czyli rejestr zmian
    przez majan na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 19-05-2011, 11:02
  3. Rejestr zmian do BIP-u w Joomla 1.5
    przez big_krzysiek na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 19-03-2010, 10:16
  4. Joomla a BIP?
    przez kusyp na forum Instalacje (Joomla!, składników)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 05-09-2006, 23:46

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •