Migracja J 1.5.26 do J 2.5
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 18

Temat: Migracja J 1.5.26 do J 2.5

  1. #1
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    101
    Punkty
    10

    Domyślny Migracja J 1.5.26 do J 2.5

    Witam

    Mam portal postawiony na j 1.5.26 i chcę go zmigrować do j. 2.5 jak tego dokonać? Czy ktośjest mnie trochę poprowadzić, posłużyć radą? Nadmienię, że wyeksportowałem bazę danych. Na serwererze zainstalowałem najnowszą wersję joomli 2.5.11. Przygotowałem sobie pustą bazę danych. Co dalej? Nie wiem jak się za to zabrać?

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Wyga palyga007 awatar
    Dołączył
    24-03-2010
    Skąd
    Wieluń
    Wpisy
    3 899
    Punkty
    229

    Domyślny

    magiczne słowo na dziś
    Jupgrade
    ---------------------------------------------------------------------------------------------
    "Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny."
    Przyjmę ofertę pracy w Australii...
    web-coder.pl

  4. #3
    Senior PeFik awatar
    Dołączył
    18-02-2007
    Skąd
    Miasto Stu Mostów
    Wpisy
    5 465
    Punkty
    241

    Domyślny

    A drugie YouTube w połączeniu "Joomla 1.5 migracja" lub pierwsze słowo - znajdzie się wtedy odpowiedź, ale i wątpliwości
    Współautor bloga o systemie Joomla! -> blog.elimu.pl < oraz kilku książek i artykułów o tym CMS.

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Kilka kwestii:
    Sposób numer 1
    Wykorzystaj komponent jUpgrade Standard
    1. Sprwadź czy rozszerzenia które masz zainstalowane występują w wersji dla Joomla 2.5
    2. Zrób kopię zapasową orginału wykorzystyjąc akeeba backup (wersja dla Joomla 1.5 jest na serwerze developera)
    3. Zaktualizuj Joomla 1.5x do wersji 1.5.26 za pomocą pliku aktualizacyji lub instalując komponent admin tools (ten sam developer co akeeba i ta sama sytuacja co do dostępności)
    4. Zdecyduj co jest ci zbędne i usuń wszystko co nieopotrzebne i chociażby fałaszywych użytkowników - wszystkie zbędne rozszerzenia = weg
    5. Zaktualizuj pozostałe rozszerzenia do najwyższej dostępnej wersji dla Joomla 1.5.x
    6. Zainstaluj jUpgrade
    7. Kolejna pełna kopia z wykorzystaniem akeeba
    8. Wykonaj również kopię samej bazy danych
    9. Zapisz sobie kopię z akeeba zarówno bazy jak i pełną w innym katalogu niż jest Joomla
    10.Odinstaluj akeeba
    11. Odinstaluj Admin Tools
    12. Wyłącz dodatek spóścizny jeżeli masz włączony
    13. Włącz dodatek aktualizacji System - Mootools Upgrade - potwierdź i zapisz
    14. Skonfiguruj uważnie i ze zrozumieniem komponent JUPgerade - zapisz
    15."pomódl się o pomyślność na przysłość"
    16. Wykonaj migrację
    17. Zainstaluj ponownie akeeba backup tyle że już dla wersji 2.5
    18. Zainstaluj dopowiedniki komponentów dla Joomla 2.5
    19. Jeżeli brak niektórych danych - nadpisz tabele kompontów w BD tabelami ze starej bazy - ale tylko w pyrzypadku gdy wersje ostatnie dla Joomla 1.5 były jednocześnie dla Joomla 2.5
    20. Zdecyduj co zrobić z szablonem => czy ręcznie przerobić dla Joomla 2.5 czy użyć jakiegoś "bardziej na czasie" szablonu bo raczej akurat szablon nie będzie hulał poprawnie
    21.Sprawdź czy wszystko hula
    22. Wyklucz zbędne tabele bazy danych i katalogi wykorzystując możliwości akeeba
    23. Wykonaj pełną kopię witryny (ale już po wykluczeniach) za pomocą akeeba
    24. Odtwórz witrynę z kopii akeeba w docelowym miejscu
    ================================================== ================================================== ================================
    Sposób numer 2
    Wykorzystaj komponent jUpgrade Pro
    1. Sprwadź czy rozszerzenia które masz zainstalowane występują w wersji dla Joomla 2.5
    2. Zrób kopię zapasową orginału wykorzystyjąc akeeba backup (wersja dla Joomla 1.5 jest na serwerze developera)
    3. Zaktualizuj Joomla 1.5x do wersji 1.5.26 za pomocą pliku aktualizacyji lub instalując komponent admin tools (ten sam developer co akeeba i ta sama sytuacja co do dostępności)
    4. Zdecyduj co jest ci zbędne i usuń wszystko co nieopotrzebne i chociażby fałaszywych użytkowników - wszystkie zbędne rozszerzenia = weg
    5. Zaktualizuj pozostałe rozszerzenia do najwyższej dostępnej wersji dla Joomla 1.5.x
    6. Zainstaluj Joomla 2.5.11
    7. Zainstaluj na Joomla 2.5.11 jUpgrade Pro (nic więcej)
    8 Zainstaluj na Joomla 1.5.26 plugin od jUpgrade Pro = plg_jupgradepro-restful
    9. Skonfiguruj plg_jupgradepro-restful
    10. Kolejna pełna kopia z wykorzystaniem akeeba
    11. Wykonaj również kopię samej bazy danych
    12. Zapisz sobie kopię z akeeba zarówno bazy jak i pełną w innym katalogu niż jest Joomla
    13. Odinstaluj akeeba
    14. Odinstaluj admin tools
    15. Wyłącz dodatek spóścizny jeżeli masz włączony
    16. Włącz dodatek aktualizacji System - Mootools Upgrade - potwierdź i zapisz
    17. Skonfiguruj uważnie i ze zrozumieniem komponent JUPgerade - zapisz
    18. Przejdź do czystej instalacji Joomla 2.5.11 => tam gdzie masz tylko jUpgrade Pro (nic więcej)
    19. Skonfiguruj uważnie i ze zrozumieniem jUpgrade Pro
    20."pomódl się o pomyślność na przysłość"
    21. Wykonaj migrację
    22. Zainstaluj akeeba backup tyle że już na wersji 2.5
    23. Wykonaj kopię zapasową
    24. Zainstaluj dopowiedniki komponentów dla Joomla 2.5
    25. Jeżeli brak niektórych danych - nadpisz tabele kompontów w BD tabelami ze starej bazy - ale tylko w przypadku gdy wersje ostatnie dla Joomla 1.5 były jednocześnie dla Joomla 2.5
    26. Zdecyduj co zrobić z szablonem => czy ręcznie przerobić dla Joomla 2.5 czy użyć jakiegoś "bardziej na czasie" szablonu bo raczej akurat szablon nie będzie hulał poprawnie
    27.Sprawdź czy wszystko hula
    28. Pozostaw sobie kopię witryny z wersji na Joomla 1.5 - może się okazać że coś będzie z niej jednak jeszcze potrzebne
    Ciesz się nową witryną - mam nadzieję że o niczym nie zapomniałem

    Sposobu ręcznego przenoszenia tabel nie będę ci opisywał bo pierwszego lipca zaczynają się wakacje a nie chcialbym żeby mi umknęły.
    Pzdr

  6. #5
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    101
    Punkty
    10

    Domyślny

    Dzięki Gall Anonim za instrukcję myślę, że pomoże. Mam jednak mały problem, nie mogę nigdzie dorwać jupgrade dla joomla 1.5. Jak masz gdzieś to podeślij na maila

  7. #6

  8. #7
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    101
    Punkty
    10

    Domyślny

    Podczas instalacji mam następujący komunikat
    • JFolder::create: Nie można utworzyć katalogu
    • Ostrzeżenie: Nie udało się usunąć pliku

  9. #8
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    101
    Punkty
    10

    Domyślny

    Powyższy problem załatwiony. Mam jednak pytanie ile migracja może trwać. Uruchomiłem jupgrade wczoraj między 21-22 i do rana cały czas trwała migracja. Musiałem to wyączyć wychodząc do pracy, strona działa nadal na joomli 1.5.

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Pobaw się na kopii i wyłącz np moduły, linki i reklamy w konfiguracji - potrafią zapętlać migrację - zwłaszcza jeśli były kiedykolwiek dziwne odwiedziny (włamanie)
    Migracja maksymalnie trwała u mnie kilkanaście minut a była to potężna witryna z ilością wpisów liczącą sobie po kilkadziesiąt tysięcy.
    Pzdr

  11. #10
    Bywalec
    Dołączył
    20-06-2008
    Wpisy
    101
    Punkty
    10

    Domyślny

    Gall Anonim, moduły wyłączyłem wszystkie. To o czym pisałem dzieje w momencie kiedy jest przenoszenie
    Migrating undefined
    . Wcześniej pokazywało się migracja kategorii itp i szło dopiero na tym się zatrzymuje.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Mgiracja z 1.5.26 do 2.5.6
    przez Gall Anonim na forum Instalacja, aktualizacja, migracje
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post/autor: 23-06-2013, 22:23
  2. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 04-03-2013, 19:03
  3. Migracja 1.5.8 do 1.5.26 a pakiet M17N
    przez kmat na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-10-2012, 18:31
  4. Migracja z 1.0.x do 1.5.26
    przez gel na forum Aktualizacje, migracje
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 07-08-2012, 01:48

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •