Zmiana szablonu strony, a google
Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Wyniki 1 do 10 z 11

Temat: Zmiana szablonu strony, a google

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-01-2013
    Wpisy
    49
    Punkty
    3

    Domyślny Zmiana szablonu strony, a google

    Witam.
    Mam pytanie, jeśli zmieniłam szablon strony, a serwis był już zgłoszony do google i mapa strony czy muszę jeszcze raz zaindeksować stronę? Mam z nią same problemy:http://www.noclegisandomierz.cba.pl/
    Plik robots.txt chyba też dziwnie wygląda:
    User-agent: *
    Disallow: /administration/
    Disallow: /locale/
    Disallow: /themes/
    Disallow: /print.php

    Chyba jest trochę mały. Na cba mam też inny serwis nie zgłoszony do google, bo testowy i ten plik jest większy. Ręce mi już opadają. Bardzo proszę o pomoc, Ania

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Blokady i wskazania w pliku robots są jak najbardziej poprawne ale zawsze możesz podmienić na orginalny plik od Joomla 2.5
    Nie musisz ponownie weryfikować witryny w google - to kolor sukienki a nie zmiana imienia z Ania na Anet
    Pzdr

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-01-2013
    Wpisy
    49
    Punkty
    3

    Domyślny

    Dziękuję za szybką odpowiedź. Denerwuję się, ponieważ na podglądzie w narzędziach google widzę, że zaindeksowało tylko pierwszą stronę i zastanawiam się gdzie popełniłam błąd? Czy treść na reszcie stron jest mało interesująca dla google czy jest jakaś inna przyczyna. Pozdrawiam, Ania

  5. #4
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    Trudno odpowiedzieć w czym jest problem - bo pewnego rodzaju zapisy mogą się znajdować tak w szablonie jak i w treści - nie powinno tak być ale bywa różnie.

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-01-2013
    Wpisy
    49
    Punkty
    3

    Domyślny

    Czy jest możliwość żeby jakoś do tego dojść. Zmieniłam szablon właśnie ze względu na zaindeksowanie tylko pierwszej strony. Ania

  7. #6
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    W narzędziach developera google masz opcje bodajże "pobierz jako google" - zindeksuj ręcznie, ogólnie to sprawdź informacje o witrynie w narzędziach developera, jak widzi mapę, jak widzi robost.txt - jakie podaje błędy
    Naturalnie że do wszystkiego można dojść - wymaga to jednak czasu i samodzielnej pracy według wskazówek - wiedza przyda ci się na przyszłość.
    Pzdr

  8. #7

    Domyślny

    Przede wszystkim to nowa strona do indeksu z marszu nigdy nie wchodzi. Nieraz nawet na indeksację głównej czeka się miesiąc chociaż ja to tylko z opowiadań znam Robot się pofatygował i swoje zrobił. Od ręki nie musi wszystkiego zaindeksować tym bardziej jeśli strona nie została podlinkowana.

    Co do mapy to jak rozumiem dałaś w formacie .xml? W takim serwisie gdzie jest kilka podstron mapa w ogóle nie jest konieczna bo to da się podlinkowaniem załatwić.

    Kolejna przyczyna to niestety serwer cba. No co tu gadać jest ślamazarny do bólu i to też może wpłynąć na indeksację strony.

    Generalnie to zostawić skórki w spokoju bo one na 99% niczemu nie są winne, dać trochę linków do strony i zaindeksować je i poczekać chwilę aż to wszystko się przemieli. Akurat jest teraz update pingwina więc roboty i serwery mielą wszystkim i to musi potrwać. I dawaj linki nie tylko na główną ale i do podstron.
    "Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu..." - król Julian

  9. #8
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-01-2013
    Wpisy
    49
    Punkty
    3

    Domyślny

    Dziękuję serdecznie wszystkim za wskazówki, będę pracowała dalej. A z tym serwerem cba to chyba prawda, bo mam stronę na home i wszystko poszło pięknie. Pozdrawiam serdecznie Ania.

  10. #9
    Senior Gall Anonim awatar
    Dołączył
    19-10-2010
    Wpisy
    6 947
    Punkty
    447

    Domyślny

    @zeki
    Masz rację co do indexsacji przez roboty - właśnie dlatego nową stronę należy dodać do index'u ręcznie poprzez Pobierz jako google - dziennie można dodać tak do 50 podstron - efekt jest taki że strona zazwyczaj po dwóch dniach od tego działania pokazuje się w indeksie google - mapę również należy wygenerować - dodać ją do root witryny i wskazać do niej ścieżkę w robots.txt po czym wskazać/dodać mapę również do zweryfikowanej witryny w narzędziach google.
    I to by było na tyle.
    Pzdr

  11. #10
    Przeglądacz
    Dołączył
    10-01-2013
    Wpisy
    49
    Punkty
    3

    Domyślny

    Może to pytanie wyda się śmieszne, czyli mam każdą np: jak na mojej stronie: trochę historii, oferta, galeria, księga gości, kontakt każdą mam dodać oddzielnie?
    W mapach witryny w narzędziach google mam, że strony internetowe 6 przesłano 1 zaindeksowano

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne tematy

  1. Zmiana strony z html na Joomla a wyniki wyszukiwania w google.
    przez dreamlogic na forum Optymalizacja, wydajność
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post/autor: 01-07-2012, 11:48
  2. Zmiana szablonu z poziomu strony J! 1.7
    przez JJ79 na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 21-04-2012, 07:53
  3. zmiana szablonu z poziomu strony
    przez YoJoe na forum Szablony, wygląd, formatowanie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 27-08-2011, 22:29
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post/autor: 28-01-2009, 16:10

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •