Mapa witryny - Strona 2
Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Wyniki 11 do 18 z 18

Temat: Mapa witryny

  1. #11
    Bywalec
    Dołączył
    06-04-2008
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    182
    Punkty
    8

    Domyślny

    Tak zrobiłem tylko zdążyłeś post napisać

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #12
    Wyjadacz souacz awatar
    Dołączył
    30-07-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    714
    Punkty
    77

    Domyślny

    Tylko jak zmienisz strukturę menu to wygeneruj nowy i podmień.
    c'est la żizń...

  4. #13

    Domyślny

    Cytat Wysłane przez Gall Anonim Zobacz wiadomość
    Xmap - racz przeanalizować kwestie konfoguracji komponentu i wykorzystanie własciwych dodatków
    Wypowiadałeś się również w kwestii dodawania ręcznego elementów strony do index'u google i bodajże również map, główna treść twoich wypowiedzi to negacja wypowiedzi innych - nie warto, nie potrzeba itd = twoja metoda to jedyna słuszna.
    2 sprawy - mam cały czas Xmap na J1.5 i jest ok. Zassałem to samo (a może właśnie coś innego?) i jakieś lipne siano mi generuje. Jak twierdzicie, że to działa po staremu do z radością jeszcze raz sprawdzę bo naprawdę to spełniało wszystkie wymogi. Opcji konfiguracyjnych nie miałem więc nie bardzo było jak skonfigurować komponent.

    Co do wątku z ręczną indeksacją to po pierwsze po to jest forum żeby się ścierały poglądy (?) a po drugie dodawanie mapy widać jak skuteczne było. Nowa, niepodlinkowana strona nawet jak dać mapę może sporo poczekać na zaindeksowanie kolejnych witryn. No co ja poradzę, że tak jest. Linkując (lub pingując z odpowiednich serwisów) zmuszasz robota to odwiedzenia witryny bez czekania aż mu się zachce wpaść na Twoją stronę.

    Mapa ma sens w dużych serwisach gdzie treści są często dodawane. Wtedy po mapie roboty trafiają w odległe zakamarki serwisu. Samo ustawienie wewnętrznego linkowania powinno teoretycznie zapewnić 100% indeksacji ale to nie zawsze jest skuteczne bo roboty mają swoje widzimisię. Stąd mapy. Ja mam w mapie ponad 4k adresów i ze 200 i tak robot nie odwiedził. Podlinkowywać akurat nie ma sensu w moim przypadku bo nic ważnego nie pominął. No to są moje doświadczenia oraz wiedza wyczytana w różnych miejscach. Nikt nikogo nie zmusza do linkowania swojej strony a tym bardziej stosowania moich rad

    BTW Król Julian jest moim IDOLEM
    "Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu..." - król Julian

  5. #14
    Debiutant
    Dołączył
    09-10-2013
    Wpisy
    4
    Punkty
    2

    Domyślny

    mapa witryny to pod seo mega ważny temat, udało się zwalczyć?

  6. #15

    Domyślny

    Postanowiłem dopisać coś do tematu, bo męczyłem się z mapą u siebie. Wiedząc jak mapa jest ważna pod kątem seo - wszystkie analizatory i automaty robiące audyt wskazywały, że mam lipę, że nie mam zainstalowanej mapy. No to zainstalowałem plugin pkg_xmap-2.3.4 z joomla extensions i co - dalej narzędzia wszystkie wskazywały, że tego nie ma, że nie ma w ogóle xml, pomyślałem może, że trzeba poczekać aż roboty google się pojawią i zaindeksują, no ale na drugi dzień po pingowaniu roboty już były, mapa strony jest zaindeksowana ale wszystkie narzędzia dalej twierdzą, że tego nie ma.
    Zresztą to było głupie myślenie bo gdy stronki służące do analizy stron to robią, to chyba same wysyłają swoje roboty na stronę i analizują co tam jest i jak to działa..
    Nie chciałem zaczynać nowego tematu z moim problemem, skoro już tyle było tematów o mapach stron. W końcu znalazłem to w dokumentacji do tego rozszerzenia, że trzeba dopisać w .htaccess:

    RewriteCond %{REQUEST_URI} ^/sitemap.xml
    RewriteRule .* /index.php?option=com_xmap&id=1&view=xml

    A ja przez długi czas dłubałem, czy to nie chodzi o coś w robots.txt skoro roboty tego nie widzą..

    tu link do instrukcji: http://www.jooxmap.com/documentation...temap-xml.html

    To tak dla tych co by się męczyli jak ja, wcale nie wystarczyło zainstalować, oblokować w dodatkach i potem wrzucić jako nowe menu z modułem mapa, tylko jeszcze właśnie dopiska w htaaccess. Przynajmniej ja musiałem a żadna instrukcja o tym nie mówiła..
    Tylko że jeszcze wg instrukcji w adresie url tej podstrony z mapą będzie wtedy .xml na końcu ale nie ma ale to chyba zasługa "prostych adresów" o ile to kumam.
    Jeszcze jeśli ktoś kto kuma dopisze wyjaśnienie czemu niektórzy nie musieli nic dopisywać a ja musiałem to będzie super dla pełnego zrozumienia tematu
    Linki Jenota - największa baza wartościowych linków

  7. #16

    Domyślny

    Słuchaj a jakie znaczenie dla pozycji strony mają wyniki działania tych narzędzi co to ich pełno w necie? Obchodzi w ogóle kogokolwiek co pokaże jakiś serwis na temat mapy? Jeśli robot google ją znalazł to w czym problem? Bo Ci się jedna opcja więcej na czerwono świeci?
    "Teraz prędko, zanim dotrze do nas, że to bez sensu..." - król Julian

  8. #17

    Domyślny

    To inna sprawa, to zagadnienia seo, na pewno bardziej ufam narzędziom i różnym opiniom osób, które dość się znają, nic nie jest pewnego, więc najlepsze co można to polegać na czymś, czemu nikt nie zaprzeczył, no i tu jest forum o joomla a na temat optymalizacji strony pod kątem seo to na innych forach. W każdym bądź razie chyba lepiej jeśli w końcu plik xml jest widoczny niż gdyby nie był, mimo że fizycznie on jest.
    Gdzie indziej takie tematy roztrząsam, tu jest o joomla i tu mnie interesuje kwestia o której pisałem, chcę jak najlepiej rozumieć istotę dziłania tego cms. Dlaczego ja musiałem robić dopiskę w .htaccess podczas gdy inni nie robiąc tego od razu mieli dobrze.
    .htaccess jest od dostępu jak sama nazwa access wskazuje i jak to teraz wiedzieć: kiedy to pozwala na wszystko a kiedy nie i trzeba tam modyfikować treść..?
    Linki Jenota - największa baza wartościowych linków

  9. #18
    Przeglądacz
    Dołączył
    06-12-2013
    Skąd
    Łódź
    Wpisy
    38
    Punkty
    3

    Domyślny

    Jak chcę mieć mapę XML w głównym katalogu strony używam zwyczajnie JCrawlera, który właśnie tak to robi i sam dodaje ścieżkę w robots.txt (oczywiście jak mu na to pozwolimy). Nie jest oczywiście narzędziem idealnym (potrafi się zawiesić, wykrzaczyć, itp.), ale bardziej do mnie przemiawia niż Xmap (ale to tylko moja skromna opinia)
    NIE POPEŁNIA BŁĘDÓW TYLKO TEN CO NIC NIE ROBI.
    ====================================
    *nie mniej mądry uczy się na cudzych, głupi na własnych


Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Podobne tematy

  1. Google zaindeksowało adres do linków (mapa witryny) utworzonych przez XMap
    przez Mateluta na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 14-03-2012, 13:04
  2. Mapa witryny + alphacontent
    przez Kermax na forum Szukam dodatku do Joomla
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 10-02-2011, 22:41
  3. SEF service map - problem z mapą witryny w google- błędna ścieżka
    przez omer na forum Rozszerzenia - problemy z obsługą, zarządzaniem
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 23-11-2010, 10:41
  4. Mapa witryny
    przez Amfidiusz na forum Administracja składnikami
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post/autor: 18-05-2009, 12:59
  5. Mapa witryny (pozycjonowanie)
    przez qwor na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post/autor: 14-12-2008, 14:47

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •