Inny sposób przeniesienia danych strony internetowej
Wyniki 1 do 9 z 9

Temat: Inny sposób przeniesienia danych strony internetowej

  1. #1
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-10-2012
    Skąd
    Birmingham, UK
    Wpisy
    93
    Punkty
    8

    Domyślny Inny sposób przeniesienia danych strony internetowej

    Robiłem swoją stronę internetową lokalnie na własnym pc w środowisku XAMPP. Ostatnio miałem problem z dyskiem i nie mogłem odpalić systemu, jedynie mogłem dostać się do plików na dysku przez system uruchomiony z CD. Zatem skopiowałem cały katalog XAMPP. I to wszystko co udało mi sie uratować.
    Po reinstalacji systemu na dysku zainstalowałem nową wersję XAMPP, a w nim nową wersję joomli (2.5.11) łącznie ustawieniami bazy danych, nadałem te same parametry, a także te same przedrostki jak w starej bazie.
    Skopiowałem brakujące pliki z joomli ze starego katalogu XAMPP, zostawiając wszystkie nowe bez nadpisywania ich starymi. Jedynie nadpisałem plik konfiguracyjny configuration.php.
    Następnie skopiowałem do katalogu mysql całą zawartość katalogu mysql ze starego XAMPP.
    Wszystko niby działa, ale gdy próbuję zrobić backup za pomocą komponentu Akeeba Backup i w czasie wykonywania backupu wyrzuca mi błąd i zakończył. Przejrzałem pliku logu i trzykrotnie pojawiały się komunikaty o błędzie:
    [130602 10:46:23] PHP WARNING on line 124 in file <root>\administrator\components\com_akeeba\akeeba\ drivers\mysql.php:
    [130602 10:46:23] mysql_close(): 33 is not a valid MySQL-Link resource
    130602 10:46:27] PHP WARNING on line 124 in file <root>\administrator\components\com_akeeba\akeeba\ drivers\mysql.php:
    [130602 10:46:27] mysql_close(): 33 is not a valid MySQL-Link resource
    130602 10:46:32] PHP WARNING on line 124 in file <root>\administrator\components\com_akeeba\akeeba\ drivers\mysql.php:
    [130602 10:46:32] mysql_close(): 33 is not a valid MySQL-Link resource
    [130602 10:46:32] PHP WARNING on line 124 in file <root>\administrator\components\com_akeeba\akeeba\ drivers\mysql.php:
    [130602 10:46:32] mysql_close(): 33 is not a valid MySQL-Link resource
    Nie wiem, co może być powodem i mam nadzieję, że ktoś podpowie mi. Dziękuję z góry.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    pewnie coś w rekordach ustawień komponentu. przeinstaluj go ręcznie czyli ... odinstaluj, wyczyść bazę danych ze wszystkiego co pozostało lub dotyczy komponentu i zainstaluj go od nowa.
    moje nowe alter ego

  4. #3
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-10-2012
    Skąd
    Birmingham, UK
    Wpisy
    93
    Punkty
    8

    Domyślny

    Jestem w stanie idistalować komponent Akeeba Backup, nie wiem już jak oczyścić bazę związaną z tym komponentem? Jak go ponownie zainstalować, to może znajdę go gdzieś i zainstaluję.

    - - - Updated - - -

    W czasie backupu miałem też taki komunikat:
    Backup Failed

    The backup operation has been halted because an error was detected.
    The last error message was:
    AEAbstractDump :: Database Error: Table 'joomla25.rqhys_assets' doesn't exist SQL=SHOW CREATE TABLE `rqhys_assets`
    - - - Updated - - -

    A sprawdzałem taka tabela istnieje. A druga sprawa, dlaczego komunikat dotyczy tego przedrostka tabel, skoro w ustawieniach joomli, aktualnym jest inny przedrostek?

  5. #4
    Bywalec ugly kid joe awatar
    Dołączył
    09-11-2012
    Skąd
    C:\WINDOWS\Wirusy i Trojany
    Wpisy
    342
    Punkty
    18

    Domyślny

    żeby oczyścić bazę, trzeba mieć chociaż pakiet instalacyjny komponentu, w nim jest plik sql, gdzie można zobaczyć jakie tabele [ i gdzie ] tworzy komponent podczas instalacji. nie twierdzę, że odinstalowując go - instalator nie usuwa wszystkich rekordów i tabel, ale zdarza się, że komponenty ich nie usuwają. stąd najlepiej porównać. komponent dostępny jest w wersji podstawowej na stronie autora, co do pozostałej części pytania - wszystko zostało powiedziane.
    moje nowe alter ego

  6. #5
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-10-2012
    Skąd
    Birmingham, UK
    Wpisy
    93
    Punkty
    8

    Domyślny

    Mam teraz inny problem, nie chce mi się otworzyć zakładka Zarządzanie w menu Instalacje. Zmieniłem nawet max_exeution_time w pliku php.ini na 6 razy dłuższy. Dostaję jedynie białą stronę, może któryś skrypt zapętla się w nieskończoność?

  7. #6
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Skoro odzyskałeś katalog i jesteś pewien,że pliki nie są uszkodzone (pisałeś o awarii dysku), to zainstaluj tą samą wersję XAMPP i nadpisz cały katalog.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  8. #7
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-10-2012
    Skąd
    Birmingham, UK
    Wpisy
    93
    Punkty
    8

    Domyślny

    Masz na myśli cały katalog XAMPP? Nadpisać to znaczy zastąpić te same pliki w nowym katalogu starymi i uzupełnić tymi co ich nie ma w nowej instalacji?

  9. #8
    Wyjadacz komodore awatar
    Dołączył
    02-03-2009
    Skąd
    Poznań
    Wpisy
    822
    Punkty
    109

    Domyślny

    Dokładnie - pod warunkiem, że użyjesz tej samej wersji, którą miałeś. Jak nie ma błędów w odzyskanych plikach, to powinno działać.
    Przyłącz się jeśli masz chęć posłuchać lub porozmawiać o Joomla! i niedaleko Ci do Poznania.


    Klikając "Pomógł - daj punkt" poniżej, motywujesz mnie do dalszej pomocy użytkownikom forum.

  10. #9
    Przeglądacz
    Dołączył
    05-10-2012
    Skąd
    Birmingham, UK
    Wpisy
    93
    Punkty
    8

    Domyślny

    Dzięki za cenne podpowiedzi, komodore. Wszystko zadziałało jak powiedziałes, nawet udało mi się zrobić backup za pomocą komponentu Akeeba Backup.

Podobne tematy

  1. Darmowe szablony -wygląd strony internetowej inny, niż w oryginale...
    przez Dobroduszny na forum Szablony, formatowanie wyglądu
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post/autor: 27-02-2012, 01:04
  2. Linkowanie w JCE - czy jest inny sposób?
    przez docxxx na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post/autor: 03-01-2012, 00:04
  3. Jak wypośrodkować artykuł względem strony, bez przeniesienia modułu?
    przez krzycir na forum Administracja - ogólne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 24-02-2010, 14:24
  4. Jak zainstalować szblon w inny sposób
    przez spaten na forum Szablony graficzne
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 25-06-2009, 12:53
  5. Gdzie wprowadzić zmiany aby inny był sposób wyświetlania artykułów?
    przez ublizzard na forum Programowanie pod Joomla!
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post/autor: 23-07-2007, 23:06

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •