Dodanie zmiennych w pliku configuration.php
Wyniki 1 do 5 z 5

Temat: Dodanie zmiennych w pliku configuration.php

  1. #1
    Debiutant
    Dołączył
    24-01-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Dodanie zmiennych w pliku configuration.php

    Witam,

    Staram sie przebudować Joomla do swoich potrzeb. Jednym ruchów jest zmiana struktury katalogów.

    Chciał bym do pliku configuration.php dodać zmienne w których trzymał bym informacje o ścieżkach do katalogów.

    Zakładałem ze wystarczy dodanie zmiennych i przypisanie im wartości, ala zmienne nie są widoczne globalnie tak jak np $mosConfig_absolute_path.

    Czy powinienem coś zrobić?
    Męcze strukture serwisu od jakiegoś czasu i albo coś mi ulecialo albo nie wiem.

    Dzięki za pomoc.

  2. Pani Reklamowa
    Pani Reklamowa jest aktywna
    Avatar Panny Google

    Dołączył
    19-08-2010
    Skąd
    Internet
    Postów
    milion
    Pochwał
    setki
  3. #2
    Debiutant
    Dołączył
    24-01-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Czyli jednak muszę używać global.

  4. #3
    Debiutant
    Dołączył
    24-01-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Jednak wracam z tematem.

    Oto fragment pliku admin.exitPoll.php

    Kod PHP:
    <?php
    /**
     * eXiT-Poll
     */

    /** ensure this file is being included by a parent file */
    defined'_VALID_MOS' ) or die( 'Direct Access to this location is not allowed.' );

    global 
    $mosConfig_componentsDir;

    // ensure user has access to this function
    if (!($acl->acl_check'administration''edit''users'$my->usertype'components''all' )
    $acl->acl_check'administration''edit''users'$my->usertype'components''com_poll' ))) {
        
    mosRedirect'index2.php'_NOT_AUTH );
    }
    // carico il file della lingua (se esiste)
    if (file_exists($mosConfig_absolute_path.'/administrator'.$mosConfig_componentsDir.'/com_exitPoll/language/'.$mosConfig_lang.'.php'))
    {
        require_once(
    $mosConfig_absolute_path.'/administrator'.$mosConfig_componentsDir.'/com_exitPoll/language/'.$mosConfig_lang.'.php');
    }
    else
    {
        require_once(
    $mosConfig_absolute_path.'/administrator'.$mosConfig_componentsDir.'/com_exitPoll/language/english.php');
    }
    Jak widać zminne $mosConfig_absolute_path czy $mosConfig_lang są wykrywane przez skrypt i jest ok, natomiast jak pisałem na początku wątka dodałem do pliku configuration.php inijke $mosConfig_componentsDir = 'system/components' i jeśli nie wastawie na początku skryptu
    Kod PHP:
    global $mosConfig_componentsDir 
    zmienna nie jest widziana, co zrobić aby była widoczna tak jak np
    Kod PHP:
    $mosConfig_absolute_path 

  5. #4
    Senior zwiastun awatar
    Dołączył
    20-09-2005
    Wpisy
    27 315
    Punkty
    1142

    Domyślny

    Bz złośliwości, ale trochę pomyślunku: to nie jest 5 pliczków tylko system współżależnych elementów, o ukształtowanej strukturze. Jednym ruchem i jedną zmienną globalną to sobie można.
    Jakiekolwiek by te Twoje potrzeby nie były, to zmiana, która chcesz wprowadzić daje Ci szansę na dużą ilośc pracy za każdym razem, gdy trzeba będzie łątkę wstawić, komponent zainstalować i co tam sobie wymyślisz jeszcze.
    Swoją drogą, ciekawe, skąd wytrzasłeś tę "zmienną globalną", gdzie ona jest zainicjowana, jak się ona ma do względnych ścieżek podawanych w dziesiątkach miejsc....
    Korzystaj i ciesz się!
    ===============
    Zwiastun
    Biblioteka Elektronicznej Dokumentacji Joomla!

  6. #5
    Debiutant
    Dołączył
    24-01-2007
    Skąd
    Warszawa
    Wpisy
    9
    Punkty
    10

    Domyślny

    Ależ mam ja świadomość, że to nie bedzie proste. Że czasochłonne też bo jestem już w połowie drogi.

    Te zmiany to nie fanaberia a pewna koniczność.

    Poza tym zadałem pytanie z nadzieją na odpowiedź a nie komentarz. Przynajmniej nie w tym tonie

    Mimo wszystko będę wdzieczny za odpowiedź.

Reguły pisania

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz dodawać wypowiedzi
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz poprawiać swoich postów
  •